Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Орієнтовний формат формування таблиці грошових потоків проекту




Статті витрат Проектування Освоєння Експлуатація
                   
А. Приплив готівки      
1) доход від продажу      
2) ліквідаційна вартість проданого обладнання      
3) амортизаційні відрахування      
В. Відплив готівки      
1) інвестиції в основний капітал      
2) інвестиції в оборотний капітал      
3) виробничо-збутові витрати      
С. Чистий грошовий по­тік (А-В)      
Д. Кумулятивний грошовий потік      
                   

 

У наведеній таблиці грошових потоків проекту кумулятивний грошовий потік - це чистий грошовий по­тік протягом тривалого циклу реалізації інвестиційного проекту, що дає можливість обрахувати загальні сукупні вигоди від реалізації інвестиційного проекту на кожен період часу.

Для розрахунку традиційного грошового потоку обраховують загальні надходження від реалізації проекту, включаючи нараховану амортизацію за експлуатованим у період реалізації такого проекту активом – об’єктом інвестування. Це пов’язано з тим, що традиційно амортизація відшкодовує частину витрат на придбання активу і тим самим забезпечується розгляд амортизації як суттєвого джерела фінансування майбутніх інвестицій у різних їх формах відтворення. Тому традиційний грошовий потік можна обрахувати за формулою:

Чистий потік інвестиційного проекту відображає загальні зміни у залишках гро­шових коштів фірми за певний період часу в межах загального життєвого циклу проекту.

Розрахунок загального грошового потоку можна здійснити за фор­мулою:

де – грошові надходження,

– грошові витрати.

Грошовий потік на зразок стандартів бухгалтерського обліку (форма №3 „Звіт про рух грошових коштів”) можна обрахувати окремо за видами діяльності: операційній, інвестиційній та фінансовій.

Операційний грошовий потік = продаж – оплата праці – сировина – операційні витрати – відрахування на соціальні заходи – електроенергія – податок на прибуток

Грошовий потік від інвестиційної діяльності = інвестиції – обладнання – ноу–хау – акції придбані.

Грошовий потік від фінансової діяльності = повернення боргу + довгострокова позика + короткострокова по­зика + одержані дивіденди – повернена короткостро­кова позика – проценти по довгостроковій позиці – проценти по короткостроковій позиці – виплачений доход від володіння корпоративними правами.

Фінансовий потік = інвестиції + довгострокова позика – обладнання – ноу–хау – акції придбані.

Фінансовий потік включає надходження та витрати, пов'я­зані з довгостроковою інвестиційною та фінансовою діяльністю, що призводить до змін у власному та позиковому капіталі. Він розраховується як різниця між надходженнями від реінвестицій (інвестиційна діяльність); продажу акцій та довгострокових бор­гових цінних паперів на первинному ринку; довгострокових гро­шових позик (фінансова діяльність) та витратами на купівлю ос­новних фондів та нематеріальних активів; купівлю довгостроко­вих фінансових інструментів на вторинному ринку (інвестицій­на діяльність); повернення довгострокових позик; купівлю дов­гострокових фінансових інструментів на первинному ринку (фі­нансова діяльність).





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 405 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2613 - | 2186 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.