Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Оформлення списку використаних джерел. підприємництва і торгівлі




Кафедра маркетингу,

підприємництва і торгівлі

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

 

до виконання випускних робіт

на здобуття ступеню «бакалавр»

 

студентами спеціальності 6.030507 "Маркетинг"

галузі знань 07 "Управління та адміністрування"

 

 

Затверджено

Радою зі спеціальностей:

076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність", 075 "Маркетинг" галузі знань 07 "Управління та адміністрування"

прот. № від.03.2016 р.

 

Одеса ОНАХТ 2016

Методичні рекомендації до виконання випускних робіт на здобуття ступеню «бакалавр» студентами спеціальності 6.030507/ Уклад. Мардар М.Р., Голубьонкова О.О., Брайко М.Г. – Одеса: ОНАХТ, 2016. – 38 с.

 

 

Укладачі Мардар М.Р., д-р. техн. наук, професор

Голубьонкова О.О., канд. екон. наук, доцент

Брайко М.Г., ст. викладач

 


 

 

В с т у п

 

Система навчання у вищій школі повинна дати ґрунтовні знання, закласти основи самовдосконалення майбутнього фахівця.

Випускна робота є важливою формою самостійної освітньої діяльності студента, у процесі якої він одержує знання, вміння та навички у веденні наукових досліджень. Вона – один з етапів навчальної та наукової підготовки майбутніх фахівців. Випускна робота визначає загальноосвітню та професійну підготовку, уміння логічно мислити та творчо застосовувати одержані знання при розв’язанні практичних завдань, дає право на здобуття ступеню бакалавра за спеціальністю “Маркетинг”.

Методичні рекомендації розроблені відповідно до вимог галузевої компоненти стандартів вищої освіти з підготовки фахівців ступеню "бакалавр" спеціальності 6.030507 “Маркетинг”, призначені для надання допомоги студентам у виконанні випускної роботи згідно з чинними стандартами України і містять основні вимоги до змісту та оформлення випускної роботи, організації її виконання, порядку захисту та оцінювання.

Самостійна атестаційна письмова робота, що виконується студентом, є складовою державної атестації, підсумковою дослідницькою роботою, яка дає змогу виявити рівень засвоєння ним теоретичних знань та практичної підготовки, здатність до самостійної роботи за обраною спеціальністю.

Оскільки наслідки конкретного дослідження виносяться на публічний захист, це дає змогу студенту показати не тільки міцне засвоєння ним матеріалу випускної роботи, а й виявити прищеплені навички відстоювати свої переконання в ході наукової полеміки.

Завдання даних методичних рекомендацій – надати студентам допомогу у виконанні та захисті випускної роботи, а завідувачу кафедри при підготовці відповідної документації, що стосується кожного етапу підготовки і написання випускної роботи, удосконалення процедури звітності, уніфікації вимог до випускних робіт в межах Одеської національної академії харчових технологій.

Методичні вказівки містять перелік відповідних етапів написання випускної роботи, виконавців, терміни виконання, особливості звітності, а також додатки, які сприятимуть введенню єдиних вимог до їх оформлення.


І. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО СТРУКТУРИ ТА ОФОРМЛЕННЯ ВИПУСКНИХ РОБІТ

1.1 Цілі та завдання випускної роботи

Виконання і захист випускної роботи є формою державної атестації випускників.

Метою виконання випускного дослідження є поглиблене, комплексне опанування матеріалу і методів самостійного дослідження, послідовного викладання, а також практичного застосування теоретичних знань для розв’язання конкретних завдань.

У процесі виконання випускної роботи студент відповідно до кваліфікаційних вимог повинен виявити:

- знання загальнотеоретичних, загальноекономічних, професійно орієнтованих і спеціальних дисциплін, які розкривають теоретичні основи та практичні питання спеціальності;

- вміння добирати, систематизувати та обробляти інформацію відповідно до мети дослідження;

- вміння формулювати наукові висновки і обґрунтовувати конкретні пропозиції щодо вдосконалення маркетингової діяльності реального досліджуваного об’єкту;

- вміння визначати і використовувати причинно-наслідкові зв’язки процесів та явищ у прикладній галузі.

Випускна робота має характеризуватися логічністю, доказовістю, аргументованістю і відповідати таким вимогам:

- містити поглиблений всебічний аналіз досліджуваної проблеми;

- містити самостійні дослідження, розрахунки, виконані на ЕОМ;

- містити обґрунтовані пропозиції щодо вдосконалення аспектів маркетингової діяльності на досліджуваному об’єкті;

- бути належно оформленою;

- мати всі потрібні супровідні документи;

- бути виконаною і поданою на кафедру втермін, передбачений графіком навчального процесу.

Випускна робота, яка не відповідає вимогам щодо змісту та оформлення, написана без дотримання затвердженого плану, не містить матеріалів конкретного дослідження теми в реальному середовищі (макрорівень, мікрорівень (підприємство, організація, установа)), обґрунтованих пропозицій, а також не має відгуку наукового керівника до захисту не допускається.

 

1.2 Загальні положення

Випускна робота виконується на основі поглибленого вивчення чинного законодавства України з питань діяльності організацій, спеціальної вітчизняної та зарубіжної літератури, передового досвіду з проблеми, яка вивчається, а також результатів проведених студентом власних досліджень реального об’єкта.

Основні етапи виконання випускної роботи:

1) Вибір теми і об’єкта дослідження, затвердження теми.

2) Розробка індивідуального завдання на випускну роботу, складання календарного плану виконання.

3) Опрацювання літературних джерел і складання плану роботи.

4) Збирання фактичного матеріалу щодо об’єкту дослідження.

5) Обробка фактичного матеріалу із застосуванням ЕОМ.

6) Написання першого варіанта тексту, подання його на ознайомлення науковому керівникові.

7) Усунення недоліків, написання остаточного варіанта тексту, оформлення випускної роботи.

8) Подання роботи на кафедру.

9) Захист випускної роботи у ДЕК.

До виконання випускної роботи допускаються студенти, які успішно склали заліково-екзаменаційну сесію та державний іспит з фахових дисциплін.

Кожному студенту кафедра маркетингу, підприємництва і торгівліпризначає наукового керівника, який надає науково-методичну допомогу студенту в його самостійній роботі над випускною роботою. Науковий керівник індивідуально консультує студента, допомагає йому скласти план випускної роботи, а також контролює дотримання графіка виконання, рецензує частини роботи і завершений рукопис, готує студента до захисту.

Науковими керівниками призначаються провідні викладачі і науковці кафедри, які працюють за профілем випускної роботи.

Розподіл випускних робіт, які мають виконуватися студентами, відбувається за принципом наступництва наукового керівництва студентською науковою роботою на попередніх курсах навчання, а також з урахуванням наукових інтересів, виявлених студентом у цей період.

Темою випускної роботи (предметом дослідження) є одна з актуальних проблем сучасності, яка відповідає завданням та вмінням, передбаченим варіативною компонентою освітньо-кваліфікаційної характеристики бакалавра за відповідною спеціальністю, спеціалізацією або за програмою підготовки.

Тематика випускних робіт розробляється кафедрою маркетингу, підприємництва і торгівлі згідно з вимогами варіативної компоненти освітньо-кваліфікаційної характеристики фахівців з конкретної спеціальності, спеціалізації або з програми підготовки відповідно до затверджених програм вивчених нормативних та вибіркових дисциплін, відбиває актуальну проблематику сучасності (Додаток А). Тематика щорічно переглядається та оновлюється.

Студентові надається право самостійно обрати тему випускної роботи згідно з тематикою, затвердженою на засіданні кафедри. Крім того, випускні роботи можуть виконуватися за тематикою, яку замовлятимуть державні установи, підприємства та підприємницькі структури, що уклали із вищим навчальним закладом контракти на навчання студентів або мають із ним договори співпраці та співдружності. Студент за погодженням із керівником може запропонувати свою тему дослідження за умов відповідного обґрунтування доцільності її розробки (відповідно до попередньої власної науково-дослідницької роботи, до місця роботи, можливостей отримання потрібної інформації на об’єкті дослідження тощо). Зразок заяви надано у Додатку Б.

Обрані студентами й узгоджені з науковими керівниками теми випускних робіт затверджуються на засіданні кафедри.

Разом із вибором теми визначається об’єкт, за матеріалами якого буде виконуватися робота. Це повинно бути підприємство (організація) будь-якої форми власності, яке є юридичною особою і має самостійну звітність. Діяльність цього підприємства повинна створювати можливість інформаційного забезпечення дослідження обраної теми. Також випускна робота може виконуватись на статистичних даних економіки в цілому.

Якщо немає пропозицій студента щодо досліджуваного об’єкта, то кафедра призначає підприємство або установу, з якими академія має відповідну угоду.

Бажаним є виконання теми на замовлення керівництва об’єкта дослідження. Це замовлення оформлюється листом.

Кожен студент випускного курсу в заяві на ім’я завідувача кафедрою (Додаток Б), яка є підставою для призначення наукового керівника, зазначає формулювання теми і назву об’єкта дослідження (підприємство або товарна марка продукції).

Після остаточного узгодження з науковим керівником і редагування обрані теми випускних робіт із зазначенням об’єктів, на яких вони виконуватимуться, розглядаються і обговорюються на засіданні кафедри, після чого затверджуються на засіданні кафедри.

Перед початком роботи над випускною роботою оформлюється спеціальний бланк-завдання, в якому зазначаються реквізити автора, фіксуються тема і план, мета і завдання, графік виконання, а також термін подання готової роботи на кафедру. Завдання (Додаток В), підписане науковим керівником і студентом, затверджене завідувачем кафедри, при оформленні випускної роботи слід розмістити після титульної сторінки. Бланк-завдання містить дві сторінки, розташовані на одному листі з обох сторін; при переліку сторінок рахується як одна сторінка.

Порушення студентом календарного плану виконання фіксується науковим керівником, який інформує завідувача кафедри.

1.3 Організація виконання випускної роботи

Випускна робота має виконуватися студентом у повній відповідності із затвердженим календарним планом та завданням. У випадках відставання від графіка студент зобов’язаний подати пояснення своєму науковому керівнику або завідувачу кафедри.

На період виконання випускних робіт на кафедрі складається графік консультацій наукових керівників, згідно з яким забезпечується систематична співпраця студента і наукового керівника над випускною роботою. Систематичні консультації допомагають студенту у виборі методів дослідження, контролі за дотриманням вимог до змісту і оформлення випускної роботи, своєчасному усуненні відхилень.

Відповідно до календарних етапів студент має подавати роботу частинами на перегляд, а у встановлений графіком кінцевий термін подати завершену випускну роботу на рецензування науковому керівникові.

Організацію й контроль процесів підготовки та захисту випускної роботи покладено на завідувача випускової кафедри. Безпосереднє керівництво написанням випускної роботи здійснює науковий керівник із числа професорсько-викладацького складу кафедри.

Науковий керівник випускної роботи:

- надає допомогу студенту в остаточному формулюванні теми, складанні плану та програми, доборі потрібного матеріалу;

- рекомендує студенту спеціальну, нормативну літературу й інформаційні джерела за обраною темою випускної роботи;

- регулярно консультує студента, контролює протягом усього періоду графік виконання випускної роботи, її якість, а також інформує завідувача кафедри про хід підготовки роботи до захисту.

 

1.4. Структура, зміст і обсяг випускної роботи

Виконання випускної роботи передбачає:

- обґрунтування актуальності теми, мети й завдань дослідження, предмету та об’єкту дослідження, оцінювання його новизни та перспективності, практичну цінність, зазначення методів та джерел дослідження, апробацію результатів дослідження;

- визначення теоретичних засад дослідження (основних категорій, понять, закономірностей розвитку явища, яке вивчається, розгляд історії питання, документів, нормативних актів, інших джерел інформації);

- аналіз конкретної проблемної ситуації та підтвердження логічними судженнями, розрахунками, розробкою відповідних пропозицій і рекомендацій.

Приступаючи до виконання випускної роботи, студент має чітко уявляти собі її структуру та зміст. При цьому всі складові частини роботи повинні бути логічно взаємопов’язані та переконливо аргументовані. Перелік питань, які розглядаються, структурується за принципом від загального до конкретного. Питання повинні бути чітко і ясно сформульовані. Назва питань не може дублювати назву випускної роботи.

Випускна робота складається з декількох структурних елементів:

- титульний аркуш (Додаток Д);

- лист завдання (Додаток В);

- перелік умовних скорочень (за необхідністю);

- зміст;

- вступ;

- основна частина;

- висновки;

- список використаних джерел;

- додатки.

Ключові слова – це найбільш поширені (які багаторазово зустрічаються в випускній роботі) слова, що відображають зміст і сутність роботи.

Якщо в роботі вжита специфічна термінологія, а також використано маловідомі скорочення, нові символи, позначення і таке інше, то їх перелік може бути поданий в випускній роботі у вигляді окремого списку, який розміщують перед вступом.

Перелік треба друкувати двома колонками, в яких зліва за абеткою наводять, наприклад, скорочення, справа – їх детальну розшифровку.

Якщо в випускній роботі спеціальні терміни, скорочення, символи, позначення і таке інше повторюються менше трьох разів, перелік не складають, а їх розшифровку наводять в тексті при першому згадуванні.

Приклад оформлення сторінки з ключовими словами, умовними скороченнями наведений в Додатку Е.

Важливим на даному етапі є вивчення та аналіз літературних джерел. Для складання бібліографії з теми наукової роботи студент використовує:

- наявні в бібліотеках систематичні каталоги, в яких назви творів розташовані за галузями знань;

- алфавітні каталоги, в яких карточки на книжки розташовані в алфавітному порядку прізвищ авторів;

- предметні каталоги, що містять назви творів з конкретних проблем і спеціальностей;

- різноманітні бібліографічні довідникові видання.

Приклади змісту випускової роботи за певними темами надано в додатку Ж.

У вступі до випускної роботи обґрунтовується актуальність проблеми, що вивчається, її практичне значення, особливості постановки і розв’язання питань стосовно конкретних умов дослідження; формулюються мета й завдання, вказується об’єкт і предмет дослідження.

Обсяг вступу не повинен перевищувати 4 сторінок комп’ютерного тексту.

· Актуальність теми визначається в її зіставленні з широким колом подібних попередніх досліджень з урахуванням необхідності застосування нових наукових підходів до її аналізу та узагальнення, виходячи з національних інтересів України.

· Мета і завдання дослідження визначаються на основі актуальності обраної теми та з визначенням кінцевого результату роботи. Сукупність усіх завдань має дати уявлення про те, що необхідно зробити для досягнення мети. Кожне поставлене завдання має бути розв’язано й описано в роботі у вигляді аналізу, висновків та рекомендацій.

· Об’єкт і предмет дослідження. Об’єкт дослідження - це процес або явище, що породжує проблемну ситуацію і обране для вивчення (підприємство, галузь, народне господарство тощо). Предмет – це тільки ті суттєві зв’язки та відносини, які потребують безпосереднього вивчення в певній роботі, є основними, визначальними для конкретного дослідження (наприклад, визначення ефективності рекламної кампанії; дослідження механізму взаємодії тощо).

Перший розділ, теоретичний,обсягом не більше 25% загального обсягу випускної роботи, викладеного у трьох підрозділах, повинен містити:

- виклад основних теоретичних положень, що визначають сутність і зміст, значення, класифікаційні характеристики, історію та сучасні тенденції предмета досліджуваної теми, з огляду на цілі й завдання випускної роботи;

- розгляд різних точок зору провідних фахівців з досліджуваних питань на основі аналізу літературних та інших інформаційних джерел;

- визначення пріоритетних питань, що підлягають першочерговому розв’язанню.

Теоретична сторона проблеми, наведеної в першому розділі, повинна продемонструвати рівень знань студента, його ерудицію в зазначеній галузі та стати інструментом для розв’язання поставлених у роботі завдань.

Теоретичне обґрунтування має визначати роль і місце досліджуваних явищ та процесів у діяльності підприємства, організації чи національного господарства. У цьому розділі обґрунтовується теоретична база обраної проблеми, дається огляд літературних джерел, нових розробок, опублікованих статистичних даних із посиланням на джерела, іншої інформації, пов’язаної з темою. На основі вивчення наукової, навчально-методичної літератури (в тому числі іноземної) розкриваються підходи різних авторів до розв’язання проблеми, показується, у чому полягає подібність, а в чому - відмінність їхніх поглядів, а також обґрунтовуються власні погляди на проблему.

У цьому розділі подається оцінка діючих законів, постанов, указів та інших офіційно-розпорядчих документів, нормативної та довідкової бази за досліджуваною проблемою. Розкривається власне розуміння цієї бази, обґрунтовуються необхідність, доцільність окремих документів.

Бажано ілюструвати текст графічними матеріалами: схемами, графіками, діаграмами тощо.

На основі отриманих результатів складаються висновки до розділу.

Другий розділ, аналітико-дослідницький, випускної роботи передбачає аналіз стану досліджуваної проблеми, мета якого – отримання обґрунтованих даних, що дають змогу розв’язати проблемні питання в цілому та їх можливі варіанти. Структура та зміст другого розділу повинні мати аналітичний характер і залежати від специфіки випускної роботи. Орієнтовний обсяг другого розділу – не більше 35% загального обсягу випускної роботи.

Другий розділ (3 параграфи), забезпечуючи логічну послідовність дослідження, має стати перехідним до наступного третього розділу і поєднати набуті теоретичні знання та вміння використовувати обрані методи і певний методичний інструментарій. Можливі назви другого розділу:

Характеристика....(предмет дослідження) на...(об’єкт дослідження).

Сучасний стан.....(предмет дослідження) на.....(об’єкт дослідження).

Дослідження.....(предмету) на......(об’єкт дослідження).

В другому розділі роботи потрібно дати стислу характеристику об’єкта дослідження: власність, організаційно-правова форма, галузева належність; коли і ким засновано, місцезнаходження, матеріально-технічна база (опис приміщення, складів, транспорту тощо, вартісна оцінка), основні економічні показники за звітний період, чисельність працюючих; схема структури апарату управління з коментарем, перелік основних конкурентів.

Бажано основні результати господарської діяльності організації за минулі роки подати у формі узагальненої таблиці (Додаток З).

Усі аналітичні розрахунки, таблиці, графіки, діаграми мають супроводжуватися тлумаченням та висновками, які дають змогу визначити суть процесів, що спостерігаються в організації, підприємстві, державі, їх особливості, тенденції, створити базу для виявлення невикористаних резервів.

Аналіз проблеми повинен здійснюватися з урахуванням чинників позитивної та негативної дій.

Якщо можливо, текст слід ілюструвати реальними документами (що наводяться в додатках), які обов’язково супроводжувати стислим коментарем. Для написання цих параграфів студент має зібрати фактичні дані під час виробничої практики.

Джерелом інформації є планові і фактичні показники господарської діяльності, статистична та бухгалтерська звітність, накази, розпорядження, результати спостережень, опитувань і обстежень та інших методів збирання первинної інформації, які використовує студент під час практики.

Особливе значення має правильне узагальнення накопиченого фактичного матеріалу, групування та обробка даних, на основі яких провадиться кваліфікаційний аналіз..

Основні результати дослідження стисло формулюються у висновках до другого розділу.

Завданням третього, проектно-розрахунковогорозділу є розробка конкретних рекомендацій, пропозицій, моделей маркетингової діяльності організації (стратегія, план заходів, програма дій, план, консультативний проект тощо) на базі основних теоретичних положень, методичних підходів, методичного інструментарію, що викладені в першому розділі, а також висновків дослідження, проведеного у другому розділі.

Детальні пропозиції щодо вдосконалення маркетингової діяльності організації, підприємства мають відповідати напряму дослідження: кожна з розгорнутим обґрунтуванням, у зв’язку і як наслідок висновків з аналізу, який проведено в другому розділі, відштовхуючись від виявлених відхилень, проблем та недоліків. Запропоновані вдосконалення та інновації мають містити розрахунково-кількісне обґрунтування.

Пропозиції студента щодо науково-практичного розв’язання досліджуваної проблеми повинні відповідати критеріям оптимальності, цільової ефективності та практичної втіленості. Наприкінці розділу наводиться таблиця з порівнянням основних показників діяльності підприємства поточного року та проектного варіанту, аналогічно до таблиці у Додатку З.

Обсяг третього розділу може становити до 30% загального обсягу випускної роботи.

Результати запропонованих заходів стисло формулюються у висновках до третього розділу.

Висновки й пропозиції є завершальним етапом виконаної студентом випускної роботи. Вони повинні містити:

- короткі підсумки за результатами дослідження та прикладного аналізу об’єкта дослідження з наведенням позитивних і негативних сторін, а також нереалізованих можливостей;

- перелік заходів, спрямованих на розв’язання проблеми, підвищення ефективності об’єкта дослідження;

- отримані якісні та кількісні показники;

- можливі варіанти реалізації запропонованих у випускній роботі заходів.

Саме тут коротко наводяться найбільш важливі теоретичні положення, які містять формулювання розв’язаної проблеми, оцінку результатів дослідження з точки зору відповідності меті випускної роботи та поставленим у вступі завданням, пропозиції щодо вдосконалення досліджуваного напряму діяльності організації, які було детально обґрунтовано у третьому розділі. У висновках не можуть з’явитися пропозиції, які не було розглянуто в третьому розділі.

Обсяг висновків не повинен перевищувати 5 сторінок.

Визначення і добір матеріалу для дослідження студент здійснює самостійно, консультуючись із науковим керівником. Важливим етапом є визначення необхідних джерел (нормативних, статистичних, звітних, публікацій у періодичних виданнях тощо) основної та допоміжної літератури, насамперед монографічних досліджень, які мають розділи, що стосуються окремих питань роботи.

Студент повинен знайти найповніші джерела для розкриття теми роботи, на їх основі показати дослідницьку новизну обраної проблеми й уміти охарактеризувати ці джерела.

При складанні списку літератури за темою випускної роботи студент обов’язково має зазначити прізвище та ініціали автора, назву роботи, видавництво, місце та рік видання, сторінки використаного матеріалу. Якщо до списку входять журнальні публікації, то необхідно вказати прізвище та ініціали автора, назву статті, рік видання, номер та використані в роботі сторінки (Додаток И).

Загальний обсяг випускної роботи повинен становити 4,0-4,5 умовного друкованого аркуша, або 70 -90 сторінок комп’ютерного тексту, включаючи бібліографію. Додатки в загальний обсяг не входять.

1.5 Оформлення випускної роботи

1.5.1. Загальні положення

Випускна робота виконується державною (українською) мовою. Стиль викладення науковий, чіткий, без орфографічних і синтаксичних помилок, логічно послідовний. Пряме переписування матеріалів з літератури неприпустиме.

Робота оформляється на комп’ютері на аркушах формату А4 (210 х 297 мм) через 1,5 інтервали із розрахунку не більше 40 рядків на сторінці (з висотою знаків не менше 1,8 мм). Розміри поля: верхнє та нижнє 20 мм, ліве – 30 мм, праве – 10 мм., 14 шрифтом Тimes New Roman, відступ тексту 1,25 см.

Надрукований текст повинен бути чітким, чорного кольору. Щільність тексту – однакова по всій роботі.

Першою сторінкою роботи є титульний аркуш, який оформлюється за зразком (Додаток Д).

На наступній сторінці після бланку завдання (додаток В) подається зміст роботи із зазначенням сторінок (Додаток Ж). Зміст містить найменування всіх розділів та параграфів роботи і номери їх початкових сторінок. Зміст має включати усі заголовки, які є в роботі, починаючи зі вступу і закінчуючи додатками.

Кожен розділ роботи разом із заголовком має починатися з нової сторінки. Текст основної частини роботи поділяється на розділи і параграфи згідно з планом.

Заголовки структурних частин роботи – "ЗМІСТ", "ВСТУП", "РОЗДІЛ", "СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ", "ВИСНОВКИ", "ДОДАТКИ" – друкуються великими літерами посередині рядка. Заголовки підрозділів друкуються маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Крапка в кінці заголовка не ставиться. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою.

Відстань між заголовком (за винятком заголовка пункту) та текстом має дорівнювати 2 інтервалам основного тексту.

Текст повинен бути граматично та стилістично правильним. Автор роботи несе особисту відповідальність за достовірність наведених даних і цитат.

Після написання випускна робота у зброшурованому вигляді (1 примірник) передається науковому керівникові для рецензування.

1.5.2. Нумерація

Сторінки роботи мають бути пронумеровані арабськими цифрами (в правому верхньому куті без тире, крапки та знака №). Нумерація має бути наскрізною від титульного аркуша до останньої сторінки, включаючи всі ілюстрації та додатки.

Першою сторінкою роботи є титульний аркуш, який включають до загальної нумерації сторінок роботи. На титульному аркуші номер сторінки не ставлять, на наступних сторінках номер проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці.

Такі структурні частини роботи, як зміст, вступ, висновки, список використаних джерел не мають порядкового номера, тобто не можна друкувати: "1.ВСТУП" або "Розділ 6. ВИСНОВКИ".

Номер розділу ставлять після слова "РОЗДІЛ", після номера крапку не ставлять, потім з нового рядка друкують заголовок розділу. Підрозділи нумерують у межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, між якими ставлять крапку. В кінці номера підрозділу не повинна стояти крапка, наприклад "2.3" (третій підрозділ другого розділу). Потім у тому ж рядку йде заголовок підрозділу.

Пункти нумеруються у межах кожного підрозділу. Номер пункту складається з порядкових номерів розділу, підрозділу, пункту, між якими ставлять крапку. В кінці номера не повинна стояти крапка, наприклад: "1.3.2" (другий пункт третього підрозділу першого розділу). Потім у тому ж рядку йде заголовок пункту.

Підпункти нумерують у межах кожного пункту за такими ж правилами, як пункти.

 

1.5.3. Ілюстрації

Ілюстрації (фотографії, креслення, схеми, графіки) і таблиці необхідно подавати в роботі безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці. Рисунки і таблиці, які розміщені на окремих сторінках роботи, включають до загальної нумерації сторінок. Таблицю, рисунок або креслення, розміри якого більше формату А4, враховують як одну сторінку і розміщують у відповідних місцях після згадування в тексті і або у додатках.

Рисунок позначають словом "Рис." і нумерують послідовно в межах розділу, за виняткам рисунків, поданих у додатках. Номер рисунка повинен складатися з номера розділу і порядкового номера рисунка, між якими ставиться крапка. Наприклад: Рис. 1.2 (другий рисунок першого розділу). Номер рисунка, його назва і пояснювальні підписи розміщують послідовно під рисунком. Якщо в роботі подано один рисунок, то його нумерують за загальними правилами.

Кожен рисунок має відповідати тексту, а текст – рисунку. Назви рисунків розміщують після їхніх номерів. При необхідності рисунки доповнюють пояснювальними даними. В тексті повинна бути посилання на рисунок.

Приклад оформлення рисунка: Для проведення аналізу конкурентів на ринку ресторанних послуг використовують багатокутник конкурентоспроможності (рис. 6.1).

1.5.4. Таблиці

Таблиці нумерують послідовно (за винятком таблиць, поданих у додатках) в межах розділу. Номер таблиці повинен складатися з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка, наприклад: "Таблиця 1.2. –" (друга таблиця першого розділу).

Цифровий матеріал, як правило, повинен оформлятися у вигляді таблиць. Кожна таблиця повинна мати назву, яку розміщують над таблицею і друкують симетрично до тексту. Назва і слово «Таблиця» починають з великої літери. Назву не підкреслюють.

Таблицю розміщують після першого згадування про неї в тексті таким чином, щоб її можна було читати без повороту переплетеного блоку роботи або з поворотом за годинниковою стрілкою. Таблицю з великою кількістю рядків можна переносити на інший аркуш.

Якщо текст, який повторюється в графі таблиці, складається з одного слова, його можна заміняти лапками. Якщо з двох або більше слів, то при першому повторенні його замінюють словами "Те ж саме", а далі лапками. Ставити лапки замість цифр, знаків, математичних і хімічних символів, які повторюються, не слід. Якщо цифрові або інші дані в якому-небудь рядку таблиці не подають, то в ньому ставлять прочерк.

 

Приклад оформлення таблиці:

Показники, методи дослідження та нормативні документи вказані в табл.2.2.

Таблиця 2.2 – Сегментація ринку споживачів послуг арт-кафе «Буфет»

Характеристика Варіанти сегментів
1. За статтю Чоловіки, жінки
2. За віком 18-25років; 26-35 років;
3. За наявністю хобі Є 1 захоплення; має декілька хобі

 

Якщо таблиця переноситься на другий аркуш:

Продовження табл. 2.2

Характеристика Варіанти сегментів
4. За видом хобі Музика; кіно; література; психологія та саморозвиток; худ. мистецтво
5. За причиною відвідування арт-кафе Спілкування з друзями, атмосфера, пізнання чогось нового, отримання нових емоцій

 

Після таблиця обов’язково мають бути наведені пояснення щодо динаміки та/або структури наведених показників.

Формули

Формули в роботі (якщо їх більше одної) нумерують у межах розділу. Номер формули складається з номера розділу і порядкового номера формули в розділі, між якими ставлять крапку. Номери формул пишуть біля правого поля аркуша на рівні відповідної формули в круглих дужках, наприклад: (3.1) (перша формула третього розділу).

При використанні формул необхідно дотримуватися певних техніко-орфографічних правил.

Формули розміщують на окремих рядках. Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів треба подавати безпосередньо під формулою в тій послідовності, в якій вони подані у формулі. Значення кожного символу і числового коефіцієнта треба подавати з нового рядка. Перший рядок пояснення починають зі слова "де" без двокрапки.

Порядкові номери формул позначають арабськими цифрами в круглих дужках біля правого поля сторінки без крапок від формули до її номера.

 

Оформлення списку використаних джерел

Список використаних джерел розміщується після основного тексту роботи. У цей список необхідно внести джерела, на базі яких здійснюється аналіз, та спеціальну літературу з теми, яка досліджується і на яку в роботі є посилання або з якою автор ознайомився, з якої запозичив концепцію, але не посилався. Це свідчить про рівень вивчення досліджуваної проблеми і навичок роботи з науковою літературою.

Розміщувати матеріали в списку використаних джерел слід в алфавітному порядку із загальною нумерацією. Іншомовні видання розміщують у кінці списку літератури. Завершують список використаних джерел інтернет-адреси.

Також можна розміщувати матеріали в списку використаних джерел згідно посилань в тексті.

Приклад:

Так, Ф. Котлер визначає послуги як «будь-який захід або вигоду, що одна сторона може запропонувати іншій і, які, в основному, невловимі і не призводять до оволодіння будь-чим. Виробництво послуг може бути, а може і не бути пов'язане з товаром у його матеріальному вигляді» [2].

 

При описі літературних джерел у списку використаних джерел слід дотримуватися загальноприйнятих правил (Додаток И).

Додатки

Додатки оформлюються як продовження роботи і розміщуються в порядку посилань у тексті.Додаткидо роботи мають містити інформаційні матеріали, що становлять базу аналітичних досліджень згідно з обраною темою. Крім того, у додатки доцільно включати допоміжний матеріал, потрібний для повноти сприйняття роботи:

§ реальні документи;

§ рекламні матеріали;

§ проміжні математичні доведення, формули, розрахунки;

§ таблиці допоміжних цифрових даних;

§ інструкції, методики, опис алгоритмів і програм розв’язання задач на ПЕОМ, що розроблені в процесі виконання роботи;

§ ілюстрації допоміжного характеру.

Додаток повинен мати заголовок, написаний або надрукований малими літерами з першої великої літери посередині рядка.

Посередині рядка над заголовком малими літерами з першої великої друкується слово "Додаток" і поряд – велика літера, що позначає його. Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Г, Ґ, Є, І, І, Й, О, Ч, Ь, наприклад: додаток А, додаток Б і т. д. Якщо є лише один додаток, його позначають «Додаток А».

Текст кожного додатка за необхідності може бути поділений на розділи й підрозділи, які нумерують у межах кожного додатка. У цьому разі перед кожним номером ставлять позначення додатка (літеру) і крапку, наприклад: "А.2" (другий розділ додатка А); "В. 3.1" (перший підрозділ третього розділу додатка В).

Ілюстрації, таблиці і формули, які розміщені в додатках, нумерують у межах кожного додатка, наприклад: "рис. Д.1.2" (другий рисунок першого розділу додатка Д); "формула (А.1)" (перша формула додатка А).

ІІ. Підготовка випускної роботи до захисту

За 7-10 днів до захисту у ДЕК згідно з календарним планом випускна робота має бути подана на розгляд та обговорення членам комісії попереднього захисту. Після позитивного відгуку комісії попереднього захисту, студент має відпрацювати отримані зауваження стосовно структури, змісту та оформлення випускної роботи.

Зброшурований у твердій палітурці рукопис завершеної випускної роботи, підписаної студентом та його науковим керівником, за наявності позитивної характеристики роботи в протоколі засідання комісії попереднього захисту, студент подає завідувачу кафедри, який приймає рішення щодо допущення до захисту і оформлює його.

Завершальною процедурою допущення випускної роботи до захисту є розгляд супровідних матеріалів завідувачем кафедри. Допуск до захисту здійснюється шляхом відповідного запису завідувача кафедри на титульній сторінці випускної роботи. Якщо завідувач кафедри вважає за неможливе допустити роботу до захисту через її незадовільну якість, це питання має бути заслухано на засіданні кафедри за участю наукового керівника. Обговорення оформляється протоколом.

ІІІ. Публічний захист випускної роботи

 

Захист випускної роботи відбувається на відкритому засіданні державної екзаменаційної комісії, графік роботи якої затверджує ректор інституту.

На засідання ДЕК до початку захисту подаються такі документи:

- витяг із наказу ректора про затвердження персонального складу цієї комісії;

- список студентів екзаменаційної групи, які допущені до захисту випускних робіт, за підписом декана факультету;

- довідка від деканату про виконання студентом навчального плану та про одержані ним оцінки з теоретичних дисциплін, навчальних та виробничих практик;

- випускна робота студента;

- інші матеріали, які характеризують наукову і практичну цінність виконаної випускної роботи (довідки про впровадження пропозицій студента у практичну діяльність підприємства, видані статті студента з теми випускної роботи і т. ін.).

Під час підготовки до захисту студент має погодити зі своїм науковим керівником складену ним стислу доповідь щодо випускної роботи і підготовлені наочні матеріали (4-6 сторінок з найважливішими ілюстративними матеріалами, оформленими у вигляді плакатів або у вигляді роздаткового матеріалу, а також слайди, фотографії, макети, рекламні проспекти тощо).

Доповідь необхідно підготувати у вигляді презентації (в Power Point, або іншої програми) з використанням мультимедійної техніки.

Обсяг тексту доповіді має відповідати 10 хвилинам виступу. Доповідь повинна відобразити: обґрунтування актуальності теми, мету і завдання роботи, основні результати аналізу матеріалів діючого підприємства і творчі розробки автора, акцентувати елементи наукової новизни. Особливе місце має бути відведене обґрунтованим пропозиціям і рекомендаціям та оцінці їх ефективності.

Наочні матеріали мають послідовно ілюструвати доповідь студента і забезпечувати повноту висвітлення всіх положень, які виносяться на захист. Приклад оформлення титульної сторінки ілюстративного матеріалу – Додаток К.

Процедура захисту протоколюється секретарем комісії.

Студент стисло доповідає комісії сутність проведеного дослідження, дає оцінку отриманим результатам, ілюструючи доповідь посиланням на наочні матеріали.

Після доповіді студента голова ДЕК зачитує рецензію на випускну роботу, і студент має можливість відповісти на всі зауваження рецензента.

Під час захисту випускної роботи члени ДЕК, присутні на захисті викладачі, спеціалісти можуть задавати студентові запитання щодо змісту роботи. Відповіді студента мають бути конкретними, аргументованими і короткими.

Після відповіді студента на запитання оголошується відгук наукового керівника виконаної випускної роботи.

За результатами захисту випускної роботи на закритому засіданні ДЕК приймає рішення щодо оцінки захисту і роботи (враховуючи відгук керівника, рецензента, зміст доповіді, відповіді на запитання), про присвоєння студенту відповідної кваліфікації і про видачу йому диплому державного зразка.

Члени комісії оцінюють роботу за чотирибальною національною системою (“відмінно”, “добре”, “задовільно”, “незадовільно”) та за кредитно-модульною (Додаток Л).

При визначенні оцінки враховується актуальність, теоретичний рівень роботи, наукова новизна та практична значущість висловлених рекомендацій, уміння студента вести аргументовану публічну дискусію й захищати свою позицію тощо.

Державна екзаменаційна комісія після завершення роботи складає звіт, в якому відображаються: основні кількісні показники щодо рівня і якості успішності по проведених екзаменах і захистах; характеристики виконаних випускних робіт щодо можливості впровадження конкретних пропозицій у практику діючих підприємств, щодо рівня застосування сучасних інформаційних і комп’ютерних технологій в аналітичних дослідженнях і т. ін.

Студент, який отримав на захисті випускної роботи незадовільну оцінку, має бути відрахований, і в цьому випадку йому видається академічна довідка встановленого зразка. За ним залишається право бути повторно допущеним до захисту випускної роботи.

Якщо захист випускної роботи не відбувся з поважних причин, про що студент у ДЕК має подати відповідні документи, ректор може подовжити термін його навчання до наступного терміну роботи ДЕК із захисту випускних робіт, але не більше як на один рік.

Незалежно від причин повторний захист випускної роботи у той же рік категорично забороняється.

Після захисту випускна робота передається до зберігання на випускову кафедру, викладачем якої здійснювалося наукове керівництво.

За пропозицією комісії відзначаються кращі роботи.


Додаток А

Тематика випускних робіт

для студентів напряму підготовки 6.030507 “Маркетинг”

1. Розробка маркетингової стратегії підприємства

2. Розробка маркетингової конкурентної стратегії з обґрунтуванням споживчих переваг

3. Формування маркетингової товарної політики підприємства

4. Удосконалення цінової політики підприємства

5. Формування маркетингової комунікаційної політики підприємства

6. Розробка маркетингової програми розвитку підприємства

7. Розробка стратегії позиціонування та диференціації підприємства

8. Впровадження ефективної системи управління асортиментом і якістю товарів на підприємстві

9. Розробка маркетингових методів підвищення конкурентоздатності продукції

10. Формування марочної політики компанії

11. Оцінка ефективності маркетингової діяльності підприємства

12. Організація маркетингової оцінки споживчої цінності продукції

13. Підвищення ефективності маркетингу промислових послуг

14. Розробка маркетингової політики в індустрії сервісу

15. Розробка комплексу маркетингу малого підприємства

16. Розробка маркетингової програми інтернет-магазину

17. Розробка маркетингової стратегії виходу на зовнішні ринки

18. Удосконалення збутової стратегії підприємства

19. Формування і розвиток мережі реалізації продукції

20. Розробка комплексної рекламної кампанії підприємства

21. Розробка комплексної PR-кампанії підприємства

22. Удосконалення використання Internet у комерційній та рекламній діяльності підприємства

23. Організація директ-маркетингу для просування продукції підприємства

24. Розробка програми проведення комерційних презентацій і виставок

25. Розробка програми маркетингових івентів для просування продукції підприємства

26. Удосконалення асортиментної політики підприємства

27. Підвищення ефективності друкованої реклами послуг підприємства

28. Впровадження системи CRM на підприємстві

29. Організація маркетингового тестування нових товарів у лабораторії ОНАХТ

30. Маркетингове дослідження ринку …….. з метою просування нової продукції

 


Додаток Б

Зразок заяви

  Зав. каф. маркетингу, підприємництва і торгівлі проф. Мардар М.Р.
    студента групи ЕМ-481 спеціальності 6.030507 «Маркетинг» Іванькова Владислава Івановича

 

З А Я В А

 

Прошу закріпити за мною тему випускної роботи «_______________

_________________________________________________________________

________________________________________________________________»

та призначити науковим керівником випускної роботи професора (доцента, асистента) кафедри маркетингу, підприємництва і торгівлі ______________

________________________________________________________________

 

 

Дата Підпис

 

 

Погоджено

 

Науковий керівник

 

«____» _________ 20___ р. Підпис наукового керівника


Додаток В

Зразок оформлення завдання на випускну роботу

 

Одеська національна академія харчових технологій

(повне найменування вищого навчального закладу)

Інститут, факультет, відділення менеджменту, маркетингу і логістики

Кафедра маркетингу, підприємництва і торгівлі. Освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавр. Напрям підготовки 6.030507 «Маркетинг». (шифр і назва)

ЗАТВЕРДЖУЮ

Завідувач кафедри МПіТ

_____________________________________ _______________________________

“____” _________________20___року

З А В Д А Н Н Я





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 448 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

2242 - | 2051 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.