Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Поняття Евристика, евристичний пошук. Алгоритм А*




Стратегії евристичного пошуку є ефективнішими з точки зору споживаних ресурсів пам'яті і процесорного часу, ніж стратегії сліпого пошуку. Стратегії евристичного пошуку здійснюють вибір вузла, що піддається розширенню, на підставі додаткових знань про проблему, що дозволяють на кожному кроці монотонно наближатися до рішення.

У просторі станів пошуку евристика визначається як набір правил для вибору тих гілок з простору станів, які з найбільшою вірогідністю приведуть до прийнятного рішення проблеми.

Поведінку евристики можна оцінювати по ряду параметрів. Наприклад, разом з рішенням задачі може знадобитися алгоритм знаходження найкоротшого шляху до нього. Це важливо, коли кожен додатковий крок до мети має дуже високу вартість, наприклад, при плануванні шляху для автономного робота в небезпечному середовищі. Евристика, яка знаходить найкоротший шлях до мети, називається допустимою(admissible). У інших застосуваннях найкоротший шлях до рішення може бути не так важливий, як загальна ефективність рішення задачі.

Одна з найбільш простих стратегій евристичного пошуку базується на мінімізації оцінки вартості рішення з кожного кроку пошуку. Ця стратегія часто називається стратегія "жадібного" пошуку (greedy search). Функція, за допомогою якої здійснюється обчислення оцінки вартості рішення з кожного кроку, називається евристичною функцією(heuristic function). Евристичну функцію визначимо таким чином

h(n) =<оцінка вартості найбільш дешевого шляху з вузла n до цільового вузла>

Стратегія "жадібного" пошуку використовує функцію h для вибору чергового розширюваного вузла. Функція h може мати будь-який вигляд і зазвичай набуває нульового значення досягши цільового вузла. Проілюструємо стратегію "жадібного" пошуку на прикладі рішення задачі знаходження шляху з міста A в місто Z. В якості евристичної функції виберемо функцію, задаючу найкоротшу відстань, "по прямій", з поточного міста до міста Z.

hКР(n) = <найкоротша відстань з міста n до міста Z>

 

Стратегія відшукує рішення не розширюючи вузли, які не знаходяться на шляху до цільового вузла. "Жадність" стратегії проявляєтся в тому, що вона вибирає вузол, використовуючи оцінки тільки в межах поточного кроку і не оцінюючи увесь шлях. Наслідком цього є не оптимальність стратегії, що полягає в тому, що вона не гарантує знаходження найкращого шляху. Другим слідством, витікаючим із стратегії "жадібного" пошуку є можливість попадання у безвихідь, або у вузол, який не має спадкоємців.

 

Мал. 5.1 ілюструє розвиток "жадібного" пошуку при вирішенні задачі знаходження шляху з міста A в місто Z.

 

До недоліку стратегії "жадібного" пошуку відноситься також його незавершеність. Стратегія може нескінченно поглиблювати дерево пошуку і ніколи не повернеться, щоб перевірити інші можливі шляхи.

Стратегія А* пошуку позбавлена відмічених недоліків стратегії "жадібного" пошуку і має властивості оптимальності і завершеності. Ця стратегія, для вибору чергового розширюваного вузла, використовує функцію загальної вартості шляху, сумою функції вартості усього шляху, що являється, - g(n) і евристичній функції оцінки рішення з поточного кроку - h(n):

f(n) = g(n) h(n)

 

Мал. 5.2 ілюструє розвиток пошуку по алгоритму А* при рішенні задачі знаходження шляху з міста A в місто Z.

Стратегія пошуку А*вибирає для розширення вузол що має найменше значення функції f(n). На евристичну функцію h(n) зазвичай накладається обмеження, що полягає в тому, що функція h(n) не повинна переоцінювати(overestimates) вартість рішення. Евристична функція, що має таку властивість, називається - допустимою евристикою. Якщо h(n) допустима евристика, то f(n) ніколи не переоцінить реальну вартість кращого рішення з n, що забезпечує стратегії А* пошуку властивості оптимальності і завершеності. На мал. 5.2 приведені декілька перших кроків стратегії А* пошуку шляху з міста А в місто Z. В якості допустимої евристики вибрана функція hКР(n).

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1021 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

2302 - | 2062 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.