Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розділ 3. Розроблення товару




Першою і найголовнішою складовою комплексу маркетингу, що його розробляє фірма для свого цільового ринку є товар. Сама виважена й послідовна товарна політика закладає підвалини ринкового успіху. Товарна політика охоплює різні аспекти продуктивної стратегії і тактики підприємства: формування товарного асортименту, забезпечення належного рівня якості і конкурентноспроможності, створення привабливої упаковки, розробка товарної марки. Все це в комплексі і становить сутність маркетингової товарної політики фірми, спрямоване на максимальне задоволення потреб своїх цільових споживачів.

Фірма „Touch” буде виробляти жіночу і чоловічу косметику для тіла, яка відрізняються високою якістю, що забезпечується завдяки використанню природних інгридієнтів з мінімальним вмістом хімічних сполук, а також при використанні найновіших німецьких технологій.

Позиціонування на ринку - це забезпечення товарові чітко відокремленого від інших товарів місця на ринку й у свідомості цільових споживачів.

Будь-який товар споживачі сприймають як набір певних його властивостей. Для того, щоб зрозуміти, чому покупці надають перевагу цьому товарові, а не іншому, треба порівняти ці властивості. Результати порівнянь можна подати у вигляді схеми позиціонування товару. На цю схему наносять позиції товарів основних конкурентів і шукають незадоволену споживчу потребу.

На рис.1 наведено схему позиціонування косметики для тіла за двома характеристиками. Перша - якість – має інтегральний характер і враховує якість ресурсів. Друга характеристика враховує технологію виготовлення.

 

Незадоволена споживча потреба
Якість ресурсів

Висока
Середня
Позиції товарів фірм-конкурентів

Низька
Технологія виготовлення

  На основі екстракту ромашки З вітаміном “Є”

 

Рис.1 Схема позиціонування товару

 

 

На схемі видно, що залишається незадоволеною потреба в якісній косметиціз вітаміном ”Є”.

Об’єктом товарної політики “Touch” є жіноча і чоловіча косметика для тіла. Розглядаючи товар як комплексне поняття, можна сприймати його на трьох рівнях.

І рівень. Товар за задумом: основна вигода товару.

ІІ рівень. Товар в реальному виконанні: якість, зовнішнє оформлення, властивості, упаковка,товарна марка.

ІІІ рівень. Товар з підкріпленням: надання кредиту, монтаж доставка гарантія після продажне обслуговування.

 

Перший рівень відображає ту потребу, яку товар задовільняє, ту вигоду, що її отримує споживач при його використанні. Для фірми “Touch” І рівень товару виражає незадоволену потребу в косметиці для тіла, широкого асортименту за доступними цінами (при збереженні досить високої якості) – це товар попереднього вибору.

На другому рівні товар сприймається як реально створений виріб, із конкретними властивостями і характеристиками. Товаром фірми “Touch” є косметика для тіла, споживачем якого є жінки і чоловіки, для забеспечення високої якості продукції буде застосовуватися німецька технологія (мінімальним вмістом хімічних речовин).Фірма розробила модель повсякденної косметики, до яких належать не лише шамунь та гель для душу, але і різноманітні креми і лосйони. Новинками колекції є чоловічий лосйон після бриття з алоєвера.

Для споживачів старшої вікової групи запропоновані зручні косметичні маски. Але в подальшому фірма буде розробляти більш сучасні косметичні компоненти відповідно до зміни потреб на ринку.

 

В перспективі асортиментній політиці буде надаватися більш важливе значення. Специфіка цільового сигменту вимагає активної роботи в напрямку насиченості, поглиблення та розширення асортименту товарів.

Одним із важливих елементів товарної політики підприємства є рішення про використання товарної марки. Пропозиція під товарною маркою сприяє зміцненню ринкових позицій, але в одночас потребує додаткових витрат і відповідно підвищує ціну свого товару. Для фйірми запропоновано наступну товарну марку:

 

 

Рис.2. Товарна марка.

Також фірма незабуває про такий елемент товарної політики як упаковка, який в умовах розвинутого ринку стає дедалі дієвішим інструментом маркетингу.

Роль зовнішньої упаковки виконуватимуть пакети із зазначенням товарної марки на них, а також фірмові паперові сумочки.

 
 

 

 


Рис.3. Фірмова упаковка.

 

До упаковки буде входити і косметичка до косметики, етикетка з значенням торгової марки, штрих-код, а також вказівки по догляду за виробом.

Позиції товару на ринку можуть бути суттєво підписані додатковими послугами і вигодами, що відображає ІІІ рівень товару. Фірмою передбачається надавати гарантії та послуги по доставці.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 320 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

80% успеха - это появиться в нужном месте в нужное время. © Вуди Аллен
==> читать все изречения...

2260 - | 2113 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.