Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Використання балансового методу в еколого-біологічному рослинництві




Найважливішим методом планування є балансовий метод.

Баланс - це рівняння, рівність, рівновага двох сторін. Зазвичай баланс має вигляд таблиці, що складається з двох рівновеликих сукупностей: прибутковій частині (актив) та видаткової частини (пасив); це дуже характерно для бухгалтерських балансів.

Баланси бувають звітними, прогнозними, плановими.

 

Балансовий метод висловлює свою економічну сутність у вигляді балансових моделей. Їх розробка дозволяє встановлювати матеріально- речові, трудові та вартісні пропорції як на народногосподарському рівні, так і на рівні приватних економічних балансів.

Всі приватні економічні баланси можна поділити на три групи:

Матеріальні баланси служать для встановлення матеріальних речових пропорцій на рівні підприємства, регіону, країни. Такі баланси звичайно розробляються у відповідних, фізичних одиницях (гектарах, тоннах, метрах, штуках і т.д.).

У вартісних балансах всі економічні величини виражаються у вартісній формі, що істотно полегшує зіставлення різнорідних ресурсів. Вони використовуються, починаючи з складання фінансових планів підприємств та економічної оцінки виробничих планів і кінчаючи розробкою державних бюджетів.

Трудові баланси також доцільно складати, починаючи з розробки виробничо- фінансових та бізнес -планів і закінчуючи балансами трудових ресурсів на рівні регіону, республіки, країни.

У плануванні можуть широко використовуватися і натурально - вартісні баланси. Вони застосовуються на рівні як окремих підприємств, так і країни в цілому. У цьому випадку всі розрахунки проводяться паралельно в натуральному і вартісному вираженні.

Для вирішення окремих завдань короткострокового планування можуть використовуватися статистичні баланси. Їх складають на короткий проміжок часу (рік). Вони дають деяке уявлення про динаміку економічних явищ. Тому доцільно складати динамічні балансові моделі на ряд років вперед, що дозволить більш об'єктивно підійти не тільки до резервів виробництва, а й до до найбільш вірогідним економічним відносинам.

Баланси також можуть бути диференційовані:

- За призначенням і використанням продукції: баланси засобів виробництва і баланси предметів споживання;

- По періоду дії: оперативні, середньострокові і довгострокові;

- За охопленням об'єкта прогнозування: галузеві, територіальні та локальні;

- По одиницям вимірювання: натуральні, вартісні та натурально- вартісні;

- За видами використання балансових моделей: однопродуктові та міжгалузеві.

Головним завданням складання будь-якого балансу є забезпечення відповідності розподіляються потреб з можливими ресурсами.

В даний час при розрахунках балансів досить широко використовуються економіко- математичні методи і ЕОМ.

Баланси широко використовуються при розробці оперативних, річних, середньострокових і довгострокових прогнозів і планів.

У плануванні АПК чітко виділяються такі основні баланси: трудові, матеріальні, земельних угідь, енергетичні, фінансові та ін..

У плануванні сільського господарства використовується безліч балансів, в тому числі сільськогосподарських угідь, ріллі, посівних площ, насіння, органічних і мінеральних добрив, енергетичних потужностей, засобів механізації, трудових ресурсів, кормів за видами і групам, основних фондів, виробництва і розподілу продукції рослинництва і тваринництва та ін.. Базовим балансом при цьому є баланс і розподіл продукції рослинництва від урожаю до врожаю і на календарний рік.

При переході країни до ринкових відносин виникла необхідність у застосуванні системи національних рахунків. З їх допомогою органи планування розробляють варіанти прогнозів, проекти програм і планів, аналізують і контролюють їх виконання.

 

Розрахуйте дійсно можливу врожайність озимого ячменю,якщо ресурси доступної вологи складають 480 мм/га, залишкова волога після збирання – 42 мм/га, коефіціент водоспоживання товарний 8,4 мм/ц.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 433 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лучшая месть – огромный успех. © Фрэнк Синатра
==> читать все изречения...

2201 - | 2091 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.