Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Методи еколого-біологічного рослинництва. Комплекс чинників і дороги їх оптимізації




Загальні питання рослинництва, або загальне рослинництво, як теоретичну основу сучасних технологій вирощування польових рослин (спеціальне рослинництво) не можна вивчати лише з огляду на пізнання основ росту і розвитку рослин та пов'язаних з цим вимог рослин до основних факторів вегетації — світла, тепла, вологи, живлення. Необхідно розглядати рослинництво у зв'язку з навколишнім природним середовищем, тобто як цілісну систему природних і антропогенних явищ, поступово переходячи від загальних (глобальних) понять до більш вузьких і конкретних, власне екології і біології рослин.

Термін «екологія» (від грец. oicos — дім, місце поширення, знаходження, logos — вчення, наука, знання) в біології означає взаємозв'язок рослин, тварин, мікроорганізмів між собою і з навколишнім середовищем. При цьому екологію організмів одного виду прийнято називати аутоекологією (власне, свій), систем організмів — сінекологією (від грец. sin —разом, сумісно).

Термін вперше був запропонований у 1866 р. німецьким ученим-біологом Е. Геккелем у його праці «Загальна морфологія організмів». Протягом тривалого періоду (близько 100 років) його вживали лише в біології. Відтоді як був виявлений загальний зв'язок явищ у природі, суспільстві, а також природних і суспільних явищ, термін набув дуже широкого значення. Його можна застосовувати як щодо природних угідь, полів сівозміни, посівів окремих сільськогосподарських культур, їх сумішей, так і окремих країн, невеликих регіонів, міст, населених пунктів. У зв'язку з цим можна говорити про екологізацію як загальне явище — екологізацію науки, промисловості, мислення, господарювання, політики, бо все має загальний зв'язок. Саме цей зв'язок визначає суть понять про екологію, екологічний стан, екологічні умови. Під цим розуміють насамперед результати господарювання людини в природі, її ставлення до природи, ґрунту, води, повітря, рослинності.

Найважливішим методом планування є балансовий метод.

Баланс - це рівняння, рівність, рівновага двох сторін. Зазвичай баланс має вигляд таблиці, що складається з двох рівновеликих сукупностей: прибутковій частині (актив) та видаткової частини (пасив); це дуже характерно для бухгалтерських балансів.

Баланси бувають звітними, прогнозними, плановими.

Балансовий метод висловлює свою економічну сутність у вигляді балансових моделей. Їх розробка дозволяє встановлювати матеріально- речові, трудові та вартісні пропорції як на народногосподарському рівні, так і на рівні приватних економічних балансів.

Програмно-цільовий метод використовується для розробки цільових програм. Він ґрунтується на виборі реально поставленої мети функціонування об'єкту і розробці для нього декількох варіантів взаємопов'язаних економічних і соціальних програм розвитку.

Відомо, що при вирішенні будь-якої задачі планування формується не одна, а кілька цілей, а при розробці плану - сукупність цілей. Ці цілі можуть мати кількісний вимір або ж визначатися апріорно.

Дослідження окремих авторів показують, що програмно-цільове планування має використовуватися при вирішенні окремих великих проблем, таких як продовольча проблема, проблема розвитку фермерства та ін. Цей метод передбачає розмаїття цілей: науково-технічних, організаційно-економічних, екологічних та ін..

Нормативний метод базується на нормативній базі планування, яка включає сукупність прогресивних норм і нормативів.

Прогресивна техніко-економічна норма - це науково обґрунтований захід граничної або мінімально допустимої величини техніко-економічного показника плану конкретного господарства. Основні норми для планування на сільськогосподарських підприємствах можна поділити на норми: витрат матеріальних ресурсів, природного убутку, витрат праці та заробітної плати, особистого споживання та ін..

В основі варіантного, або розрахунково-конструктивно го, методу лежить розробка різних варіантів техніко-економічних коефіцієнтів, матеріально-грошових витрат, балансової ув'язки галузей і елементів виробництва. Вперше цей метод був запропонований в 20-х рр.. проф. А.В. Чаяновим; в подальшому він знайшов застосування в розробці прогнозних сценаріїв, оперативних і перспективних планів.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 427 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2393 - | 2261 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.