Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Фізико-географічна характеристика Південної Азії




До регіону належать 7 країн. За територією він майже дорівнює Західній Європі, а за кількістю населення вдвічі переважає її.

 

 

Країна Столиця Площа, тис. км Населення, млн осіб Густота населення, осіб/ км2 ВНП на душу населення, дол. (2000 р.)
Бангладеш Дакка 147.5      
Бутан Тхімпху 46,5 1,8    
Індія Нью-Делі 3287,3 1010,0    
Мальдівська Республіка Мале 0,3 0,25    
Непал Катманду 147,2      
Пакистан Ісламабад 803,9 160,5    
Шрі-Ланка Коломбо 65,6      
Усього   4498,3 1340,6 Середня — 298 Середній — 1700

 

Країни Південної Азії межують з трьома сусідніми азіатськими регіонами: Південно-Західною, Східною та Південно-Східною Азією. Омиваються водами Індійського океану, зокрема Аравійським морем на заході, Бенгальською затокою та Андаманським морем на сході. Дві країни розташовані безпосередньо на островах: Мальдівська Республіка на однойменному архіпелазі та Шрі-Ланка на великому однойменному острові біля південно-східного узбережжя Індії. Індії належать три значних архіпелаги: Лаккадівські острови в Аравійському морі та Андаманські й Нікобарські острови в Індійському океані.

До Другої світової війни всі країни регіону перебували під владою Великої Британії й становили одну колонію під назвою «Імперія Індії». Непал і Бутан мали права васальних князівств. У 30-х роках в окрему колонію був виділений Цейлон. Після війни метрополія змушена була визнати незалежність своїх колоній, але гальмувала й ускладнювала утворення нових держав.

Історичне становлення політичної карти регіону має деякі особливості. У 1947 р. із загальної колонії було утворено два самостійних домініони — Індію і Пакистан.

За критерій взято належність до мусульманської або індуїстської релігії, без урахування національної й економічної цілісності окремих територій, що спричинило порушення існуючих на той час економічних зв'язків.

У регіоні часто виникають прикордонні суперечки, що здебільшого переростають у воєнні конфлікти. Частина індійської території перебуває під окупацією Пакистану і понині. У 1950 р. в Індії, а у 1956 р. у Пакистані було запроваджено республіканську форму правління. Такий шлях пройшов і Цейлон, який у 1972 р. став республікою Шрі-Ланка. Зростаючі економічні та політичні протиріччя між Західним і Східним Пакистаном вилилися в 1971 р. у народне повстання, внаслідок якого на місці Східного Пакистану виникла нова мусульманська держава — Бангладеш.

Особливості географічного положення регіону визначаються його центральним розташуванням у басейні Індійського океану. Ще у давні часи Індія й Цейлон підтримували тісні торговельні зв'язки з країнами Середземномор'я, Південно-Східної Азії, Китаєм, які й нині не втратили свого значення.

Сухопутні кордони мають гірське обрамлення. Ця особливість зумовлює географічне відокремлення регіону, але не повністю, оскільки через гірські перевали прокладені транспортні шляхи.

Найрозвинутіша держава регіону — Індія, яка є однією з колисок людської цивілізації. Її населення першим у світі навчилося вирощувати рис, бавовник, цукрову тростину, почало розводити домашню птицю. Індійська культура подарувала світу шахи і десяткову систему числення. Досягнення давньої й середньовічної Індії в галузі науки, літератури і мистецтва, різноманітні релігійно-філософські системи вплинули на розвиток багатьох цивілізацій Сходу, стали невід'ємною складової світової культури.

Сучасне політико-географічне положення регіону є досить нестабільним через суперечки між Індією і Пакистаном щодо належності території Кашміру, де був утворений індійський штат Джамму і Кашмір, частина якого опинилася під контролем Пакистану. Становище ускладнюється й тим, що обидві держави, змагаючись у військовій могутності, інтенсивно працюють над виготовленням ядерної зброї (Індія перший випробний ядерний вибух здійснила у 1974р., а Пакистан — у 1998р.), що не може не турбувати світове співтовариство.

Країни Південної Азії є членами ООН і СААРК.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 998 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Своим успехом я обязана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © Флоренс Найтингейл
==> читать все изречения...

2351 - | 2156 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.