Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Особливості написання наукової статті




Вимоги включають наступну структуру до тексту наукової статті:

· Заголовок статті, вказавши Прізвище, Ім'я, По батькові (повністю) автора і назви учбового закладу або наукової організації, в якій виконувалася робота, спеціальність автора.

· Анотація. Описує цілі і задачі проведеного дослідження, а також можливості його практичного вживання, що допомагає швидше уловити суть проблеми. (2-3 пропозиції), на українській і англійській мовах.

· Ключові слова (3-5 слів), на українській і англійській мовах.

· Ввідна частина і новизна. Значення досліджуваних наукових фактів в теорії і практиці. В чому нове рішення наукової задачі.

· Дані про методику дослідження. Власне дослідження, попередні дослідження (по темі статті), статистика і т.п. - використані автором в даній статті. Наявність малюнків, формул і таблиць допускається тільки в тих випадках, якщо описати процес в текстовій формі неможливо.

· Експериментальна частина, аналіз, узагальнення і роз'яснення власних даних. За об'ємом - займає центральне місце у вашій статті.

· Висновки і рекомендації. Стаття обов'язково повинна містити в собі відповіді на питання, поставлені ввідною частиною, демонструвати конкретні висновки.

· Література. Список літератури оформляється відповідно до Госту. В тексті посилання нумеруються в квадратних дужках, номер указує на джерело в списку літератури.

В статті рекомендується використовувати не більше 10 літературних джерел.

Вкажіть додаткову інформацію: контактний номер телефону; поштова адреса; ВУЗ, кафедра; вчений ступінь, звання; науковий керівник; місце роботи; посада; E-mail.

Бажано вказати: кількість наукових публікацій в журналах і збірках (кількість книг, монографій, навчально-методичних допомог) по даному напряму.

До статті варто додати рецензію за підписом професора або керівника Вашої кафедри.

Загальні принципи побудови наукової статті можуть варіюватися залежно від тематики і особливостей проведеного дослідження.

11. Особливості написання дипломної роботи.

Виконання дипломної роботи та її захист - це завершальний і найбільш відповідальний етап на шляху підготовки майбутнього фахівця, остаточний підсумок його навчання у вузі.

Дипломна робота являє собою закінчене самостійно виконане наукове дослідження, яке відзначається науковою новизною і має практичне значення. Тема дипломної роботи повинна бути актуаль­ною, відповідати сучасному стану вивченості тієї чи іншої проблеми, а також відкрити для студента можливості самостійного наукового пошуку. Дипломна робота виконується під керівництвом кваліфі­кованого викладача, який консультує студента, допомагає скласти план роботи, орієнтує студента в наукових концепціях, напрямках та методиці дослідження.

Велике значення для успішного виконання дипломної роботи має вибір теми.

Після обрання теми треба ознайомитися з науковою літерату­рою, де розглядаються питання, пов'язані з обраною темою. Це дасть змогу скласти попередній план дипломної роботи, сформулювати її мету та завдання.

Особливу увагу слід звернути на термінологію, якою оперує до­сліджувана галузь науки. Важливо вживати терміни відповідно до їх значення.

Обсяг дипломної роботи суворо не регламентується. Звичайно він становить з гуманітарних дисциплін 70 - 100 сторінок машино­писного тексту, з точних наук обсяг може бути меншим. Структура дипломної роботи така: титульний лист, зміст, вступ, головна ча­стина, висновки, список використаної літератури, а також у разі по­треби – додаток

Рекомендують дотримуватися таких пропорцій між частинами дипломної роботи: вступ - до 10%, головна частина - 80 -85%, висновки -- 5 - 10% обсягу тексту.

Вступ допомагає розкрити задум роботи, визначити місце даної теми у проблематиці відповідної галузі знань. У вступі слід обґрун­тувати актуальність обраної теми, зробити короткий огляд літера­тури чи аналіз наукових концепцій, точно сформулювати мету і за­вдання роботи, вказати методи дослідження.

Головна частина роботи складається з кількох розділів. У ній здійснюють опис досліджуваного матеріалу під кутом зору мети та завдань роботи, з'ясовують закономірності існування, розвитку чи функціонування явищ, що стали об'єктом дослідження. Ці законо­мірності ілюструють прикладами, наводять систему аргументації тверджень.

У висновках підсумовують одержані результати. Це має бути син­тез усього матеріалу дипломної роботи, у висновках автор повинен піднятися на новий рівень узагальнення. Висновки мають бути обґ­рунтованими і не суперечити загальному розвитку міркувань автора.

Список літератури вміщують у кінці роботи. До нього обов'яз­ково включають цитовані і згадувані в дипломній роботі джерела, а також ті видання, з якими дипломник ознайомився і які мають прямий стосунок до теми роботи.

У додаток може бути включено таблиці, схеми, список дослід­жених об'єктів, якщо він становить окрему наукову цінність, розра­хунки тощо.

 

12. Назвіть вимоги, наведіть приклади оформлення бібліографії.

Автобіографія (від грецьк. autos - сам, bios - життя, graphe -пишу) - це опис свого життя.

Автобіографію укладають у довільній формі, однак окремі скла­дові та реквізити в ній мають бути обов'язково. Оформляють авто­біографію від руки на чистому аркуші паперу, коли влаштовуються на роботу чи вступають на навчання. Усі відомості про себе виклада­ють від першої особи в хронологічній послідовності (із зазначенням місяця й року) і таким чином, щоб можна було скласти уявлення про життєвий шлях, кваліфікацію та громадську діяльність автора.

Існують такі види автобіографій: автобіографія-розповідь, яку укладають в описовій формі; автобіографія-документ, де точно ви­кладають факти.

В автобіографії-документі наводять такі відомості: + назва виду документа (Автобіографія); + прізвище, ім'я, по батькові автора (теперішні та колишні,

якщо були зміни); + число, місяць, рік народження; + місце народження;

+ відомості про батьків (прізвище, ім'я, по батькові, дати народження, де й ким працюють; якщо не працюють, то зазначають останнє місце роботи, вказують, що тепер не працюють або на пенсії);

+ освіта й спеціальність за дипломом;

+ трудова діяльність;

+ останнє місце роботи (місце навчання), посада;

+ нагороди й заохочення;

+ участь у громадському житті;

+ сімейний стан і склад сім'ї;

+ паспортні дані, домашня адреса й номер телефону.

Нижче від текстової частини проставляють дату складання ав­тобіографії (ліворуч) та підписуються (праворуч). Автобіографія зберігається в особовій справі.

13. Сфера використання, призначення та основні ознаки наукового стилю.

Науковий стиль - обслуговує ділянки наукових знань, сфе­ру науки: його функція - вироблення й осмислення об'єктивних знань про дійсність. Мовні засоби творення спрямовані на вико­нання трьох основних завдань: інформування, пізнання, вплив. Для сфери наукового спілкування характерне найбільш точне, логічне, однозначне вираження думки. Найголовнішою формою мислення в галузі науки є поняття, а мовне втілення динаміки мислення вира­жається в судженнях і висновках, що чергуються в строгій логічній послідовності. Думка строго аргументована, особливо акцентуєть­ся хід логічних міркувань. Аналіз і синтез взаємопов'язані, оскільки перший є необхідною умовою існування другого, а основне призна­чення науки - виявляти закономірності.

Найважливішими рисами наукового стилю, що випливають із абстрактності (понятійності) та строгої логічності мислення є узагальнений характер і підкреслена логічність викладу. Типови­ми для наукового мовлення є змістова точність (однозначність), відсутність образності, прихована емоційність, об'єктивність викладу, певна сухість і строгість, що не виключають своєрідної експресивності. Особливості прояву цих рис можуть змінюватися залежно від жанру, теми, форми й ситуації спілкування, авторської індивідуальності та інших чинників.

Основні стильові риси наукового мовлення виражаються через абстрактний і узагальнений характер наукового тексту. Це прояв­ляється перш за все в тому, що майже кожне слово виступає тут як позначення загального поняття чи абстрактного предмета.

14. Мовні засоби наукового стилю.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1113 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Большинство людей упускают появившуюся возможность, потому что она бывает одета в комбинезон и с виду напоминает работу © Томас Эдисон
==> читать все изречения...

2486 - | 2161 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.