Сервіси диференційованого обслуговування керівництва та вибіркове розповсюдження інформації, які мають на меті аналітичне опрацювання інформації, в результаті якої користувачам передають тематичні добірки, дайджести, фірмові досьє, таблиці фактичних відомостей не дуже активно використовуються у вітчизняних бібліотеках. Таку послугу найчастіше надають бібліотеки ВНЗ своєму курівництву та професорсько-викладацькому складу [ 103, 619 ].
Національна Парламентська бібліотека України здійснює обслуговування своїх абонентів у системі Вибіркового розповсюдження інформації. Користувачі отримують регулярні відомості про нові надходження документів. Для інформаційного обслуговування керівництва – щомісячно готується оглядова та аналітична інформація: "Постанови колегії та накази МКТ України з питань основної діяльності", "Хроніка культурного життя України", "Про культурне співробітництво України з зарубіжними країнами", "До нормативно-правового забезпечення галузі".
Отже, віртуальне довідково-інформаційне обслуговування, яке функціонує на основі електронних технологій, надало українським бібліотекам можливість обслуговувати територіально відділених користувачів.
ІАД передбачає задоволення інформаційних запитів корпоративних та індивідуальних користувачів.
Одне з головних завдань бібліотеки ВНЗ – інформаційно-бібліотечне обслуговування його фахівців. Вибіркове розповсюдження інформації (ВРІ) таких бібліотек визначається тематикою і організаційними формами наукових досліджень.
З метою оперативного задоволення інформаційних потреб користувачів бібліотека Харківського економіко-правового університету пропонує скористатися послугою індивідуального інформування. Для отримання такої послуги користувач бібліотеки повинен заповнити картку абонента системи вибіркового розповсюдження інформації та зазначити всі необхідні відомості. Бібліотека, у тижневий термін приймає рішення та інформує за допомогою вказаних контактних даних користувача про отримання запиту, й організовує зворотний зв'язок з абонентом [106].
Система ВРІ представлена на сайті НТБ Національного університету “Львівська політехніка”. Користувачі, котрі зареєструвалися на сайті бібліотеки, можуть отримувати інформацію про нові матеріали, що цікавлять їх з певної галузі знань, а також безпосередньо ознайомлюватись з повнотекстовим їх змістом. Така функція можлива завдяки використанню опції “підписатись”, що знаходиться за електронною адресою певного видання з колекції електронного архіву. Відомості про поповнення архіву документами, релевантними інформаційним потребам, будуть приходити у повідомленнях на електронну пошту користувача. Така інформаційна послуга характеризується послідовністю – що є найважливішою особливістю системи вибіркового розподілу інформації. Таке обслуговування у режимі on-line є зручним для користувачів [ 89 ].
У бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв діє одно контурна система ВРІ – для керівництва ВНЗ, двоконтурна – для науковців-дослідників. Сектор ВРІ у структурі бібліотеки функціонує з 1980 року. Його головна мета – оперативне інформування абонентів ВРІ про нові надходження літератури до бібліотеки. Починаючи з 1981 р., усі кафедри ВНЗ забезпечувалися інформацією в режимі ВРІ [ 66 ].
У НБ Українська академія банківської справи функціонує сервіс "Вибіркове розповсюдження інформації" автоматизованої бібліотечної системи "ІРБІС". Його основним завданням є інформувати про нові надходження документів за темою наукових досліджень професорів та викладачів навчального закладу. Відомості про видання вміщені в електронних повідомленнях підписаних на послугу користувачів із встановленим програмою часовим інтервалом і автоматичним відбором нових записів в електронному каталозі бібліотеки [71].
Наукова бібліотека Чернівецького національного університету здійснює інформаційне обслуговування підрозділів університету за системою ВРІ.
У режимі диференційованого обслуговування керівництва у бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу щомісяця видається інформаційний бюлетень "Вища освіта" та щоквартально "Бюлетень нових надходжень", електронні версії яких представлено на сайті бібліотеки.
Відділ інформації Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки провадить диференційоване забезпечення керівництва тавибіркове розповсюдження інформації, а саме забезпечує органи влади й управління в регіоні, науковців, спеціалістів галузі культури, інших користувачів інформацією відповідно до тематики їхніх інформаційних потреб [ 19 ].
НБ Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка на своєму сайті розмістила тематичні списки нових надходжень, складені з метою ВРІ за 2011-2013 рр. за галузями знань [ 92, 42].
ІАД НБ Хмельницького національного університету орієнтована на створення власних електронних ресурсів, які б ефективно допомагали навчальному процесу та науковій роботі в університеті. ДОК як вид бібліографічного обслуговування запровадили в бібліотеці ХНУ в 80-х роках. Таким сервісом користуються: ректор, проректори, директори інститутів, декани факультетів. Їх інформують про книги, книги, наукові збірки, періодичні видання, електронні каталоги, Інтернет, інші електронні ресурси кожного місяця. За допомогою електронної пошти, традиційних списків літератури та на сайті бібліотеки. Тематика інформування в режимі ДОК постійно змінюється та оновлюється. Підготовлена для керівництва інформація, що надсилається електронною поштою, формує основу бібліографічної бази даних «Вища школа». Матеріали до неї слугують й рекламою університету. Професорсько-викладацький склад університету має можливість користуватися системою ВРІ. Маркетинговий підхід до організації бібліографічного інформування у бібліотеці дозволяє надавати якісну інформацію користувачам [72].
НБ Української інженерно-педагогічної академії зосередила розвиток своєї ІАД насамперед аналізуючи рівень цитування вчених та індексів впливу періодичних видань академії, просуванням наукових праць (періодики, матеріалів наукових конференцій, монографій) у світові бібліо- та науковометричні бази даних. Бібліотека активізувала свою діяльність у розвитку інтелектуальних технологій, почала використання творчих та інноваційних підходів до інформаційно-аналітичної діяльності. У НБ організовані і постійно діють семінари з ІАД для представників кафедр, де обговорюються проблеми впливу активного публікування авторів-науковців на рейтинги академії в Scopus, Webometrics та Українському індексі наукового цитування. У бібліотеці планують організувати сектор інформаційно-аналітичної роботи та науково-дослідної зони, який буде забезпечувати інформаційні потреби академії за допомогою аналітичних технологій методом переробки наявної інформації та отримання якісно нового знання [ 74, 203].
У бібліотеці Буковинського державного фінансово-економічного університету започатковано електронну щомісячну розсилку відомостей про нові надходження потрібної тематики "Електронна розсилка". Після заповнення користувачем форми-запиту на сайті бібліотеки [ 92, 40].