Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Технологічний процес і схема капітального ремонту на АРП




БЕРДЯНСЬКИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ КОЛЕДЖ

Запорізького національного технічного університету

 

ЗВІТ

З ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ

студента механічного відділення спеціальності: 5.07010602

 

групи 4 – А – 25 Шафороста В.О.

 

Тема: „Проект зварювально – механічної дільниці АТП по ремонту деталей трансмісії автобуса ПАЗ – 32053”.

 

 

Виконав студент: _____________ _____________________ _______________

(підпис) (П. І. Б.) (дата)

 

Перевірив викладач переддипломної

практики ______________ _____________ _______

(підпис) (П. І. Б.) (дата)

 

 

2016р.

ВСТУП

Автомобільний транспорт є найбільш мобільним та універсальним засобом комунікації і посідає важливе місце в транспортному комплексі України. На його частку припадає понад 80% усіх вантажних і близько 80% пасажирських перевезень, приблизно 70% трудових ресурсів, понад 60% палив нафтового походження, значна частина капіталовкладень і основних виробничих фондів, понад 65% усіх транспортних витрат.

Економія паливних, енергетичних, матеріальних і сировинних ресурсів України у процесі експлуатації автомобілів значно залежить від їх технічного стану, рівня організації матеріально-технічного постачання і процесів перевезення, зберігання і витрат експлуатаційних матеріалів та запасних частин в автопідприємствах.

Таким чином, у процесі технічної підготовки автотранспортних засобів до транспортного процесу забезпечується їхня надійність і передумови ефективної експлуатації. Із зростанням швидкості і інтенсивності руху підвищуються вимоги до надійності автотранспортних засобів, оскільки автомобілі є джерелом ДТП.

Практика показує, що капітальний ремонт агрегатів і основних деталей автомобіля, в першу чергу, трудомістких, економічно виправданий і в цілому, для народного господарства країни рентабельний.

КР повнокомплектних автомобілів повинен здійснюватися головним чином для тих з них, які працюють в особливо важких дорожніх умовах при інтенсивній експлуатації. В цьому випадку КР і ПР автомобілів має бути максимально наближений до АТП і вироблятися з використанням готових агрегатів, вузлів і деталей, що поступають в спеціалізовану майстерню в порядку кооперації з відповідних ремонтних заводів.

Технологічний процес виготовлення деталі на автомобілебудівному заводі. Дає уявлення про технологічний процес виготовлення деталі і технологічні операції використовувані в ньому.

Технічні умови на капітальний ремонт потрібної марки автомобіля. У цьому документі вказані найменування усіх дефектів деталі, спосіб їх встановлення, номінальний, допустимий без ремонту і допустимий для ремонту розміри а також способи усунення дефектів.

Довідкові дані про устаткування, керівні і нормативні технічні матеріали, зведення про передовий досвід ремонту деталей цього найменування.

 

ТЕХНОЛОГІЧНИЙ РОЗДІЛ

 

Технологічний процес і схема капітального ремонту на АРП.

Кожний тип ремонтного підприємства, кожна марка автомобіля мають свою конкретну детальну схему технологічного процесу.

Технологічний процес КР автомобілів починається з прийомки до ремонту представником авторемонтного підприємства. За результатами прийомки оформлюють прийомоздавальний акт за встановленою формою в двох примірниках, один з яких видають замовнику, а другий залишають на АРП.

Прийняті автомобілі та агрегати направляють до складу ремонтного фонду або безпосередньо на ремонт. Перед постановкою автомобілів чи агрегатів на зберігання, з них знімають акумуляторні батареї, прилади живлення й електрообладнання. На ділянку зовнішньої мийки автомобілі дістаються своїм ходом або їх транспортують тягачем, а агрегати - внутрішньозаводськими транспортними засобами. Після зовнішньої мийки автомобіль подають на піст попереднього (мийки) розбирання, де з нього знімають платформу, колеса, спинки й сидіння, стекла, оббивку, кабіну і паливні баки. Зняті елементи направляють на відповідні пости для ремонту. Потім підрозбірний автомобіль повторно миють, зливають оливу з картерів двигуна, коробки передач, заднього мосту, механізму управління й випарюють картери за допомогою водяного (насмокчу) парі.

Потім автомобіль розбирають на агрегати й вузли, розбирають двигун та інші вузли з ціллю кращого доступу миючих розчинів до забруднених місць. Підрозбірні агрегати миють, після чого їх розбирають на деталі, які потім проходять кінцеву очищення і мийку. На збірку агрегатів деталі подають комплектами. їх комплектують в комплектному відділі. Постійне вдосконалення технології всіх видів ремонтних робіт буде сприяти підвищенню якості та ефективності КР автомобілів і їх агрегатів. Вдосконалення робіт з мийки й очищення можливо за рахунок застосування більш ефективних миючих розчинів та високовиробничого обладнання і засобів. Миючі розчини повинні володіти високою миючою здатністю у відношенні до різних видів забруднень, не завдавати шкідливого впливу на деталі та бути безпечними для живих організмів, недефіцитними і недорогими. Вдосконалення технологічного процесу розбирання повинне ти шляхом підвищення продуктивності та якості розбирання різьбових, заклепочних і пресових з' єднань. Від організації і технології виконання робіт з розбирання залежить кількість придатних деталей та трудомісткість відновлення деталей, що потребують ремонту. Досвід передових ремонтних підприємств показує, що дотримання технології робіт з розбирання та застосування при цьому ефективних засобів механізації дозволяють збільшити об'єм повторного використання підшипників на 15 - 20 %, нормалей до 25 %, кронштейнів до 10 % і знизити собівартість ремонту автомобіля на 5 - 6 %. Основними напрямками в області вдосконалення процесу з дефектації є розробка і впровадження об'єктивних методів контролю, укомплектованість відділів дефектації необхідним контрольно-вимірювальним оснащенням, впровадження методики, що передбачає оптимізацію якості контрольованих параметрів, і послідовність контролю.

Вдосконалення робіт з комплектування - запорука підвищення ефективності виробництва, покращення ритмічності вироблення продукції, зросту показників якості і надійності відремонтованих автомобілів.

На завершальному етапі збірки необхідно більш широке застосування випробувальних стендів контролю агрегатів і вузлів з автоматичною реєстрацією вихідних параметрів, стендів з обкатування гальм з біговими барабанами для комплексної перевірки автомобілів після ремонту, що дозволяють об'єктивно оцінити технічний стан готової продукції і на цій основі виявити відділення та ділянки, що не забезпечують необхідну його якість. Станції для випробування двигунів доречно обладнати централізованою системою подачі змазки, палива, води, видалення відпрацьованих газів, а також програмними прибудовами регулювання режимів навантаження, швидкості і температури.

Вдосконалення технології пофарбування повинне йти шляхом забезпечення доброї адгезії покриття, що наноситися з поверхнею, яка фарбується, красивого зовнішнього виду, достатньої механічної міцності, стійкості до зношення, твердості, еластичності, стійкості до атмосферного впливу.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 526 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинайте делать все, что вы можете сделать – и даже то, о чем можете хотя бы мечтать. В смелости гений, сила и магия. © Иоганн Вольфганг Гете
==> читать все изречения...

2410 - | 2202 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.