Найчастіше барвники додають до складу суміші (так звана технологія фарбування в масі, яка використовується фірмами VILLA DA VINCHI, "Еколого КОНСОРЦІУМ" та ін.) Існує і ще декілька варіантів фарбування. Найбільш оригінальний спосіб, при якому фарба заливається у форми перед заливанням суміші. І чим нерівномірніше колір наноситься на поверхню, тим більше правдоподібно виглядає готовий виріб. Треба сказати, що цей метод дозволяє фарбувати вироби досить глибоко (а при невеликій товщині плитки - наскрізь). Спосіб може застосовуватися як самостійно (FORELAND - "Дикий камінь & 1гас!е; "), так і в якості додаткового до фарбування в масі (CHELSEA GROUP, EUROKAM, KAMROCKfr, DECO STONE, FORELAND -" Дикий камінь & 1гас!е; "," Еколого КОНСОРЦІУМ ").
За словами виробників, з точки зору споживача обидва методи дають однакові результати. Зі свого боку зазначимо, що на ціні продукції спосіб фарбування практично не відбивається. Ще один варіант - поверхневе фарбування. У цьому випадку барвник не додається в суміш і не заливається у форму, а наноситься на поверхню вже готового виробу. Застосовується такий спосіб як самостійна технологія досить рідко (а великими виробниками взагалі не застосовується), оскільки штучний камінь, пофарбований таким чином, має істотний недолік-о ткололі шматочок (хіба мало які обставини можуть виникнути в процесі експлуатації), і на поверхні проявиться пляма (матеріал-то в глибині не фарбують).
В якості додаткового до фарбування в масі метод цілком прийнятний. Практично всі виробники застосовують барвники фірми BAYER (Німеччина), а DECO STONE - барвники від INCRETE SYSTEMS (США). Ці матеріали по праву вважаються одними з кращих - за словами фахівців, зміни в кольорі не спостерігається навіть після десятилітті експлуатації. Барвники стійкі до змін температури і вологості повітря, впливу сонячної радіації. У більшості випадків фірми пропонують стандартний набір кольорів (їх кількість може коливатися від 1 до 7 і навіть 9) для каменю кожного виду, але можна виконати забарвлення і на замовлення. Як було вже зазначено, для прокраські декоративних бетонів використовуються мінеральні неорганічні пігменти та спеціальні барвники. Декоративний камінь забарвлюється в два прийоми: об'ємне фарбування та нанесення декоративної маски.
Контроль якості.
Необхідна якість будівництва будівель і споруд повинна забезпечуватися будівельними організаціями шляхом здійснення ефективного контролю на всіх стадіях створення будівельної продукції.
Виробничий контроль якості будівельних і монтажних робіт повинен включати:
- вхідний контроль якості проектної документації, будівельних матеріалів, виробів та обладнання;
- операційний контроль окремих будівельних процесів або виробничих операцій;
- приймальний контроль виконаних робіт.
Більше 80% дефектів на будівництві об'єктів пов'язані з відступами від проектів і ДБН при виробництві робіт на будівельному майданчику. Тому операційний контроль якості є основним видом виробничого контролю. При систематичному здійсненні контролю в ході виконання операцій виконроби і майстри можуть своєчасно виявляти і усувати дефекти, вживати заходів щодо їх запобігання.
Основні завдання операційного контролю якості:
- забезпечення відповідності виконуваних БМР проекту і вимогам нормативних документів;
- своєчасне виявлення дефектів і причин їх виникнення, вжиття заходів щодо їх усунення;
- підвищення відповідальності безпосередніх виконавців (робітників, ланок, бригад, лінійних фахівців) за якість виконаних ними робіт.
Якість виконання БМР в значній мірі залежить від знання виконавцями робіт і особами, контролюючими якість їх виконання, основних вимог до якості робіт і допустимих відхилень.
Операційний контроль покладається на виконробів і майстрів, які здійснюють керівництво будівництвом будівель і споруд. У необхідних випадках можуть залучатися будівельні лабораторії та геодезичні служби. Результати операційного контролю повинні фіксуватися в загальному журналі робіт.
Висновок:
Під час проходження малярної практики, ми працювали з фарбою та ручним інструментом таким, як щітка. Загалом ми практикувалися як підготовляти поверхню під фарбування та як правильно фарбувати. Також дізналися багато теоретичного матеріалу, який у майбутньому нам дуже допоможе.
Використана література:
1. Ярмоленко М.Г. - Технологія будівельного виробництва 2005 р.
2. Черненко В.К. - Технологія будівельного виробництва 2002 р.
3. Філімонов П. И. - Справочник молодого каменщика 1987 р.