Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Складання фінансової звітності




 

На основі даних бухгалтерського обліку підприємства зобов'язані складати фінансову звітність. Фінансову звітність підписують керівник та бухгалтер підприємства.

Складання фінансової звітності є важливим етапом ведення бухгалтерського обліку від якості здійснення якого прямо пропорційно залежить ефективність системи обліку на підприємстві в цілому. Тому наступним етапом дослідження є складання фінансової звітності.

Фінансова звітність підприємства включає: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки до звітів.

Для ПСП Агрофірма «Василівка», яке є суб’єктом малого підприємництва національними положеннями (стандартами) встановлюється скорочена за показниками фінансова звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати, форма і порядок складання яких визначаються ПсБО25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва».

Форма і склад статей фінансової звітності визначаються цим Національним положенням (стандартом) і наводяться у додатках до цього Національного положення (стандарту).

Фінансова звітність суб’єкта малого підприємництва подається до: органів державної статистики; органу, до сфери управління якого належить це підприємство; власників (засновників); органів державної податкової служби (разом з декларацією з податку на прибуток); трудового колективу (на вимогу); інших користувачів.

Звітним періодом для складання фінансової звітності суб’єктами малого підприємництва є календарний рік. Квартальна звітність подається не пізніше 25-го числа місяця, що настає за звітним кварталом; річна – не пізніше 9 лютого року, що настає за звітним роком.

Для суб’єктів малого підприємництва відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва», встановлена скорочена за показниками фінансова звітність у складі «Балансу» (форма № 1-м) та «Звіту про фінансові результати» (форма № 2-м).

Баланс ф. № 1-м відрізняється від Балансу ф. № 1 скороченням окремих рядків. Це обумовлено тим, що його пристосовано під Спрощений План рахунків, а тому він має менше реквізитів, дані в яких більш узагальнені. При цьому коди рядків збережені.

Звіт про фі­нансові результати за спрощеною формою ф. № 2-м, на відміну від Звіту про фінансові результати ф. №2, представлена тільки одним розділом. Особливості звіту поля­гають в удосконаленні і об’єднанні двох розділів звіту в один і в новому підході до формування показників доходів і витрат. Так, у звіті спочатку відображається інформація про доходи від реалізації товарів (робіт, послуг), а потім інформація про інші доходи і визначається за­гальна сума чистих доходів за звітний період. Окремо відображається інформація про витрати і коригування суми чистого прибутку (збитку) на збільшення (змен­шення) залишків незавершеного виробництва і готової продукції.

У Звіті про фінансові результати (форма 2-м) суб’єкти малого підприємництва відображають доходи, витрати, прибутки або збитки від господарської діяльності за звітний період. Метою складання цієї форми звітності є надання користувачам повної, правдивої та неупередженої інформації про результати здійснення фінансово-господарської діяльності суб’єкта підприємництва. Сутність Звіту про фінансові результати малих підприємств полягає в тому, що фінансовий результат визначається зіставленням доходів (виручка від реалізації, інші операційні та інші доходи) з витратами періоду (собівартість реалізації, інші операційні та інші витрати), тобто за даними рахунків класу 7 «Доходи» та класу 9 «Витрати діяльності».

ВИСНОВКИ

Проведений аналіз умов господарювання дає нам можливість зробити такі висновки: ПСП Агрофірма «Василівка» Березанського району є малим за розміром господарством. Середньорічна чисельність працюючих в порівняні з минулими роками зросла. Воно спеціалізується на виробництві зернових, так як найбільшу питому вагу в структурі грошової виручки займає виручка від реалізації зерна. У виробництві підприємства переважає рослинницька галузь, це зумовлено вдалим місце розташуванням, природними та кліматичними умовами. Підприємство забезпечене земельними та трудовими ресурсами, проте їх ефективність використання за період дослідження знижується. Характеризуючи показники ліквідності ми можемо спостерігати їх скорочення, яке свідчить про загальне погіршення ситуації з забезпеченістю оборотними коштами.

Бухгалтерський облік у ПСП Агрофірма «Василівка» Березанського району ведеться відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», національних положень бухгалтерського обліку та плану скороченого рахунків, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 року №291, та діючих методичних рекомендацій Мінагрополітики. При цьому обов’язки про проведення обліку на підприємстві покладаються на головного бухгалтера, розподіл обов’язків між працівниками здійснює головний бухгалтер.

ПСП Агрофірма «Василівка» Березанського району веде меморіально-ордерну форму ведення бухгалтерського обліку. Технологія обробки за такої форми обліку не передбачає автоматичне формування періодичної і річної звітності. Перевагами меморіально-ордерної форми обліку є: простота і гнучкість, що дає змогу пристосовувати її до різних типів підприємств; використання меморіальних ордерів, що сприяє упорядковуванню синтетичного обліку; посилення контрольних функцій обліку, звіряння даних синтетичного і аналітичного обліку. Водночас меморіально-ордерна форма обліку має істотні недоліки, а саме: необхідність формування великої кількості меморіальних ордерів; незначний ступінь відповідності обліку потребам аналізу і аудиту; не надає можливості на основі облікової інформації приймати управлінські рішення.

Дослідження показало, що організація обліку витрат галузі рослинництва у ПСП Агрофірма «Василівка» Березанського району ведеться відповідно до законодавства. При цьому основним рахунком під час бухгалтерського обліку даної галузі є 231 «Рослинництво». Це активний калькуляційний рахунок, за дебетом якого відображають витрати на виробництво, а за кредитом – вихід продукції.

Досліджуване сільськогосподарське підприємство ПСП Агрофірма «Василівка» Березанського району – було створено відповідно до чинного законодавства України на підставі Установчого договору та Статуту підприємства. Протягом дослідження власний капітал даного підприємства виражався виключно у формі капіталу – пайового та резервного.

Протягом досліджуваного періоду у ПСП Агрофірма «Василівка» Березанського району виникають зобов’язання у двох напрямах: перед постачальниками і перед державою (відрахування до бюджету). Погашення таких зобов’язань відбувається у встановленому порядку.

Формування фінансового результату ПСП Агрофірма «Василівка» Березанського району відбувається під впливом двох елементів: доходу і витрат, понесених на його створення. При цьому найбільшу питому вагу у структурі доходу підприємства займає дохід від реалізації продукції.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-07-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 570 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2225 - | 2154 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.