Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Матеріали для самоконтролю. Пояснювальна записка




Пояснювальна записка

Людина та її здоров’я – найбільша ценність держави, яка докладає великих зусіль, створюючи умови безпечної життєдіяльності людини як у середовищі мешкання, так і у середовищі праці.

Пріоритет життя і здоров'я працівників щодо результатів виробничої діяльності підприємств – один з основних принципів державної політики в галузі охорони праці. У зв'язку з цим актуальною стає думка про необхідність формування культури забезпечення безпеки праці на етапах проектування, виготовлення й експлуатації продукції, про створення технологій із внутрішньо властивою безпекою.

Державна політика України в галузі охорони праці спрямована на створення безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням. Вона базується на ряді принципів, основними з яких є пріоритет життя і здоров’я працівників, повна відповідальність роботодавця за створення без­печних та належних умов праці, підвищення рівня промислової безпеки, комплексне розв’язання завдань з охорони праці, соціальний захист працівників, повне відшкодування шкоди особам, які потерпіли від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Одним з резервів підвищення ефективності виробництва є вдосконалення методів забезпечення безпеки праці, тому що травматизм визначає істотну частину непродуктивних втрат робочого часу, а боротьба з травматизмом, крім гуманістичного спрямування, має чітко виражений економічний аспект. Безпека праці виступає і як один з факторів, які забезпечують високу продуктивність праці. Доведено, що висока продуктивність праці може бути досягнута тільки в умовах, коли забезпечена її безпека.

 

Тема№1: "Законодавча основа Євросоюзу з питань охорони праці. Міжнародне співробітництво в галузі охорони праці. Основні напрямки співробітництва "

 

Актуальність теми. Охорона праці є частиною соціальної політики держав Євросоюзу. Більшість вимог ЄС з охорони праці викладено у директивах, які забезпечують на єдиному рівні охорону праці в Європі.

Зміст теми (опорний конспект)

Рекомендована література:

Д.В. Зеркалов Охорона праці в галузі. Загальні вимоги (конспект лекцій) К.

2011 стор.21-37

Орієнтовна карта для самостійної роботи з літературою з теми:"Законодавча основа Євросоюзу з питань охорони праці. Міжнародне співробітництво в галузі охорони праці. Основні напрямки співробітництва"

Основні завдання Вказівки Відповіді
Вивчити: 1.Європейський Союз (ЄС)- об'єднання демократичних країн   2.Директиви ЄС з охорони праці   3.Міжнародне співробітництво в галузі охорони праці Написати відповіді: 1.Де, коли було затверджено об'єднання? 2.Назвіть основні повноваження, на яких базується Договір про ЄС? 3.Назвіть 4 основні угоди,на яких базується діяльність ЄС.   1.Назва директиви №89/391 2.Основний її зміст 3.Перелікуйте ін. директиви з охорони праці   1.МОП (Міжнародна Організація Праці) – дата створення? 2.Основна функція і мета МОП. 3.Визначення "Трипартизму" 4.МАГАТЕ (Міжнародна агенція з атомної енергії) - дата створення та головна фукція організації. 5. ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я), початок функціонування? 6.Головна мета ВООЗ? 7.Головні елементи Стратегії "Зоров'я для всіх…" 8.СНД (Співдружність Незалежних Держав) – дата створення? 9. Головна мета співдружності? 10.Дата підписання Договору про створення Економічного союзу? 11.Суть цього договору?    

 

Матеріали для самоконтролю

Питання для самоконтролю

1. Яке місце займають питання охорони праці в країнах ЄС та колишнього Радянського Союзу і чим це підтверджується?

2. Назвіть організації міжнародного співробітництва в галузі охорони праці.

3. Які основні повноваження ЄС закріплені Маастрихтським Договором?

4. Поясніть поняття "спільний внутрішній ринок" ЄС.

5. У чому полягає спільна зовнішня політика та співпраця у сфері юстиції ЄС?

6. Яке значення має директива 89/391 "Про заходи щодо поліпшення безпеки й здоров'я трудящих

7. Перелікуйте міжнародні організації співробітництва в галузі охорони праці.

8. Значення МОП, як міжнародної організації праці.

9. Основна мета та функції МАГАТЄ.

10. Головна мета СНД.

 

Контроль щоденнику з самостійної позааудиторної роботи на практичному занятті

№ 01

 

Тема№2: " Основні поняття у галузі охорони праці. Предмет, структура, зміст, мета курсу "Основи охорони праці"

 

Актуальність теми. Одна з найважливіших державних задач – охорона життя та здоров'я громадян в процесі їх трудової діяльності, створення безпечних та нешкідливих умов праці.

Впродовж багатовікової історії людства проблеми здоров'я та безпеки праці завждипосідали чільне місце в соціальному та економічному житті суспільства. Головними об'єктами досліджень охорони праці є людина в процесі праці, виробниче середовище, організація праці на виробництві. На підставі досліджень розробляються заходи та засоби, спрямовані на збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці.

Зміст теми (опорний конспект)

Рекомендована література:

Основна:В.Ц. Жидецький, В.С. Джигирей, О.В. Мельников Основи охорони праці Львів "Афіша", 1999р, стор.12-16

В.С. Тарасюк, Г.Б. Кучанська Охорона праці в лікувально-профілактичних закладах. Безпека життєдіяльності К.: ВСВ "Медицина", 2010р, стор.7-9

Орієнтовна карта для самостійної роботи з літературою з теми: "Основні поняття в галузі охорони праці. Предмет, структура, зміст, мета курсу "Основи охорони праці"

Основні завдання Вказівки Відповіді
Вивчити: 1.Терміни та визначення в галузі охорони праці     2.Класифікацію шкідливих та небезпечних виробничих чинників   3.Структуру, зміст, мету предмету "Основи охорони праці" Написати відповіді: 1.Визначення понять: 1)охорона праці 2)умови праці 3)шкідливі виробничі фактори 4)небезпечні виробничі фактори   Заповнити табл. 1   1.Визначення дисципліни. 2.Перелікувати комплекс наук, що вивчають людину в процесі праці. 3.Розділи дисципліни "Основи охорони праці"  

 

Таблиця 1. "Класифікація небезпечних та шкідливих виробничих факторів"

Група небезпечних і шкідливих факторів за природою дії Чинники дії
       
       
       
       

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 746 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Неосмысленная жизнь не стоит того, чтобы жить. © Сократ
==> читать все изречения...

2311 - | 2015 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.