Таблиця 1
№ за списком | № 1-го відкритого тесту та задачі | № 2-го відкритого тесті та задачі |
Наприклад, якщо номер за списком 5, то в лівій колонці таблиці шукаємо цифру 5 і відповідно знаходимо номери завдань № 6 і № 5 як для відкритих тестів, так і для розрахункових задач. Ці номери завдань залишаються незмінними для всіх тестів, задач всіх тем поданих у даному виданні.
При роботі з тестами слід опрацювати текст лекції, основну та додаткову рекомендовану літературу. Пам'ятати, що серед відповідей є правильні, але неповні відповіді, такі відповіді при розв’язанні тесту слід вважати неправильними, тобто обирати потрібно найкращу, найточнішу відповідь.
Пам'ятати, що одна і та сама відповідь у різних числових форматах може виглядати по різному.
Уважно читати запитання.
Якщо відповіді дуже великі, необхідно порівнювати їх поетапно.
Наприклад, відповіді на запитання "У процесі технологічної та кулінарної обробки шкідливі речовини з'являються в харчових продуктах внаслідок надходження їх:"
1. – "З ґрунту, з атмосфери, з води, утворюються всередині внаслідок технологічної переробки, внаслідок неправильного застосування пестицидів, внаслідок контакту з обладнанням, виробляються мікро- та макроорганізмами",
2. – "З атмосфери, з води, утворюються всередині внаслідок технологічної переробки, внаслідок контакту з обладнанням, вносяться як харчові добавки або разом з ними, виробляються мікро- та макроорганізмами".
Для їх порівняння знаходимо подібність та відмінність відповідей. Так, перша відповідь містить такі відмінності – "з ґрунту", "внаслідок неправильного застосування пестицидів". Знайшовши хоча б одну таку відмінність, наприклад "з ґрунту", оцініть її правильність. В даному випадку такий шлях надходження відсутній, отже, перша відповідь неправильна. Таким чином, можна навіть не читати повного тексту відповіді, а визначити її правильність за першою тезою. Аналогічним чином порівнюєте й інші відповіді.
Методичні рекомендації до розв’язання задач
Перед розв’язанням задач уважно вивчіть літературу, опрацюйте приклади вирішення задач, розв'яжіть задачу на чернетці та акуратно впишіть хід розв'язку у відповідні графи, та зробіть висновки.
Оцінювання завдань
Оцінка практичних робіт. Правильно виконана робота оцінюється в 4 бали.
Оцінка закритих тестів. За правильно виконані всі 15 тестів виставляється 2 бали, якщо не менше половини – 1 бал, менше 5 відповідей – 0,5 балів.
Оцінка відкритих тестів проводиться таким чином: правильно – 2 бали, неправильно 0 балів, з тією різницею, що при не зовсім повній відповіді, або при відповіді, яка містить незначну помилку, нараховується 0,5 бала. Не зовсім повною вважається відповідь, що містить не менше половини необхідної інформації, незначною помилкою вважається така, що не суперечить основному закону чи положенню, на який дасться відповідь.
Оцінки розрахункових задач. За правильний розв'язок нараховується 3 бали, за неправильний – 0 балів. Будьте уважними, у випадку, якщо перша частина задачі, що має проміжні розв'язки, зроблена неправильно і це спричинило помилку у розв’язанні всієї задачі, то оцінка за задачу складає 0 балів.
Підсумкова оцінка самостійної роботи. Загалом сумарна кількість балів за всі види контролю максимально може складати 100 балів. З них за практичні роботи (7×4) 28 балів, закриті тести (2×6) 12 балів, за відкриті тести (12×2) 24 балів, задачі (12×3) 36 балів
Підсумкова оцінка з дисципліни складається на основі середнього значення оцінки за самостійну роботу (максимум – 100 балів) і оцінки, отриманої під час підсумкового контролю знань з дисципліни (максимум 100 балів). Коефіцієнт вагомості оцінки самостійної роботи приймається за 50%, якщо інше не буде повідомлено викладачем у відповідності до чинних документів МОНУ, університету, відповідного інституту, факультету, кафедри тощо.