Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Навчально-наукова література




Екологічне законодавство України. Збірник нормативних акті», судової та арбітражної практики у 2-х книгах. За ред. Погрібного О.О. т» Каракаша І.І. - Одеса, «Латстар»,2001.

Екологічне право. Особлива частина. Підручник за ред. проф, В.І. Андрейцева, - К., 2001.

Екологічне право України. Повний академічний курс за ред. акад. НАН України Ю.С. Шемшученко. - К., 2008.

Законодавство України про довкілля. Збірник у 2-х томах / За ред. А.П. Гетьмана, М.В. Шульги. - Харків, 2006.

Природноресурсове право України. Навч. посібник. За ред. Карака­ша І.І. - К: «Істина», 2005.

ЗАНЯТТЯ СЬОМЕ

ТЕМА: ПРАВОВІ ЗАСАДИ ВИКОРИСТАННЯ Й ОХОРОНИ ОБ'ЄКТІВ

ТА РЕСУРСІВ ТВАРИННОГО СВІТУ

План заняття

1. Основні характерні риси чинного законодавства про охорону тваринного світу: структура та зміст Закону «Про тваринний світ»; співвідношення вимог Законів «Про тваринний світ», «Про мисливське


господарство і полювання» та «Про захист тварин від жорстокого по-
иодження»., „.

2. Державне управління в області охорони, захисту та відтворення

і марнішого світу; повноваження центральних і регіональних органів...
ииконавчої влади.........:..,.•,.,...,..... ^

3. Правові заходи охорони тваринного світу: обмеження і заборони. стосовно використання об'єктів тваринного світу; охорона середовища існування, умов розмноження та шляхів міграції тварин.

4. Правова охорона рідких і зникаючих видів наземних і водних тварин,- «Червона книга України» та значення її ведення; переселення й акліматизація тварин.

5. Правові вимоги щодо здійснення моніторингу,державного обліку, та ведення кадастру об'єктів тваринного світу: державний та громадський контроль у сфері охорони тваринного світу..;

6. Юридична відповідальність за порушення законодавства про охо­рону та відтворення тваринного світу: умови кримінальної та адміністра­тивної відповідальності за браконьєрство; особливості відшкодування шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону тваринного світу.

Завдання для підготовки до практичного заняття '
Задача № 1. ]'А': •""/■-=-

З метою уточнення кількісного складу тваринного світу в півден­ній частині степового заповідника працівники державного'управління охорони навколишнього природного середовища області' вйкори'с'гали швидкохідні сучасні спортивні автомобілі. Використання цих технічних автотранспортних засобів призвело до порушення режиму мешкання тварин, а від надмірного гоніння тварин по степу 23 особини загинуло. Дирекція заповідника звернулася до держуправліния охорони навко­лишнього природного середовища області з проханням виділити 300 тис. гривень з позабюджетних коштів для покриття заподіяних заповіднику збитків. Начальник управління у своїй відповіді пояснив, що витрачання позабюджетних коштів на вказані цілі не передбачено, а тому рекоменду­вав дирекції заповідника списати ці витрати, як на проведений Планових відстрілів тварин у наукових цілях. Дирекція заповідника звернулася з позовом до суду про відшкодування заподіяних збитків працівниками держуправліния охорони навколишнього природного середовища


 



Ї29


Охарактеризуйте порядок ведення кадастру твіарИННОГО світу Ви. рішіть справу по суті.

Задача № 2.

Працівники державної екологічної інспекції з охо)рони Чорного мори затримали групу осіб на рибацькому сейнері, які без відповідного дозволу виловлювали рибні ресурси за межами територіалькшх вод Поставлені вимоги щодо відшкодування збитків, заподіяних влаІСН0СТ| держави не законним виловом рибних ресурсів у виключній (мо£,ській) економічній зоні, вони не визнали, посилаючись на те, що їх діяльііпсть здійснювалася за межами територіальних вод, а отже у зоні вільного, мореплавства І 11 міжнародними правовими звичаями тут можна зді^снювати будь-яку діяльність, зокрема використовувати природні ресурс _ загальну спад шину людства». Вважаючи таке пояснення необґрунт,ованим екол0гічіін

ІНСПеКЦІЯ 3 ОХОрОНИ ЧорНОГО Моря звернулася 3 ПОЗОвом до Суду

Вирішити справу по суті наведених умов.

Задача № 3.

Під час перевірки додержання законодавства про мисливство ти полювання державний мисливський інспектор спіль(Н0 3 інспектором а охорони навколишнього природного середовища зат{,имали на території земель фермерського господарства його господаря> 1цо прогулювався в межах цих угідь з мисливським собакою, зброєю та капканами беї документа, який би посвідчував право мисливця. Н^ підстав} цього ін­спектори склали протокол про адміністративне пор^шення правил по лювання, наклали на нього адміністративний штраф та подали позов до суду про стягнення збитків, заподіяних правопорушеіІНЯМ у су„^ фермер пояснив, що під час його затримання він перебував у межах належних йому сільськогосподарських угідь. Наявність мислиі,сько,- 3брої у нього обумовлено умовами безпеки у зв'язку з поширенісгю на ц{и території останнім часом диких кабанів; капкани він пристос(,вує для добування кротів. Посвідчення мисливця немає, оскільки він ііе займається про­мисловим добуванням мисливських тварин. Проте, і,0 належні йому ні праві власності угіддя відносяться до категорії мислі[ВСЬКИХ в}н не знан У документах, які посвідчують його право приватне,- власності на сіль­ськогосподарські угіддя, це не зазначено.

Чи підлягає позов задоволенню? Вирішити сща№у


Нормативно-правові акти

Про мисливське господарство та полювання: Закон України від 22 лютого 2000 року // Відомості. - 2000. - № 18. - Ст. 1232

Про тваринний світ: Закон України від 13 грудня 2001 року // Відо­мості. - 2002. - № 14.-Ст.97.

Про рибу, інші водні живі ресурси та харчову продукцію з них: Закон України від 6 лютого 2003 року // Відомості. - 2003. - № 15. - Ст. 107.

Про Червону книгу України: Закон України від 7 лютого 2002 року // Відомості. - 2002. - N° 30. - Ст. 201.

Про захист тварин від жорстокого поводження: Закон України від 21 лютого 2006 року // Відомості. - 2006. - № 27. - Ст. 230.

Про невідкладні заходи у сфері збереження, відтворення та раціо­нального використання мисливських тварин: Указ Президента України від 23 травня 2005 року № 737/2005//Урядовий кур'єр. - 2005. - № 105.

Положення про порядок ведення державного кадастру тваринного світу: Затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 15 листо­пада 1994 року № 772.

Порядок здійснення любительського і спортивного рибальства: За­тверджений постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 1998 року№ 1126.

Правила любительського та спортивного рибальства: Затверджені наказом Держрибгоспу від 15 лютого 1999 року № 19 // Офіційний вісник України.- 1999.-№ 19.

Про розміри компенсації за добування (збирання) та шкоду, за­подіяну видам тварин і рослин, занесеним до Червоної книги України: Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 1993 року№ 399.

Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування абитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мислив-і ького господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України): Наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та Державного комітету лісового господарства Укра­їни // Офіційний вісник України. - 2007 - № 58. - Ст. 2319.

Правила видачі дозволів на спеціальне використання диких тварин Та інших об'єктів тваринного світу, віднесених до природних ресурсів загальнодержавного значення: Затверджені наказом Мінекобезпеки від 26 травня 1999 року № 115.


 







Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 517 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

В моем словаре нет слова «невозможно». © Наполеон Бонапарт
==> читать все изречения...

2173 - | 2117 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.