Лекція 1
Поняття «нотаріальний процес», «нотаріальна процедура», «нотаріальне провадження» «нотаріальна дія» та їх співвідношення. Теорія нотаріального процесу (наука про нотаріальний процес) та її складові. Функції теорії нотаріального процесу. Нотаріальний процес як галузь права: предмет та метод правового регулювання. Місце нотаріального процесу у системі права України. Джерела теорії нотаріального процесу. Аналогія закону та аналогія права в нотаріальному процесі. Суть та значення нотаріальної процесуальної форми
Тема 2 Принципи нотаріального процесу
Лекція 2
Поняття принципів нотаріального процесу та класифікація. Принцип законності. Принцип комплексності нотаріального процесу. Принцип сприяння фізичним та юридичним особам в реалізації їх прав та обов’язків. Принцип нотаріальної таємниці. Принцип національної мови. Принцип незалежності та неупередженості нотаріуса. Принцип безспірності нотаріального процесу. Принцип диспозитивності. Принцип безпосередності. Принцип обґрунтованості нотаріальних актів.
Тема 3 Нотаріальні процесуальні правовідносини та їх елементи
Лекція 3
Поняття нотаріальних процесуальних відносин та їх характерні ознаки.
Підстави виникнення нотаріальних процесуальних відносин. Елементи нотаріальних процесуальних відносин: суб’єкти, зміст та об’єкт
Нотаріальна процесуальна право - та дієздатність фізичних та юридичних осіб. Правосуб’єктність в нотаріальному процесі.
Тема 4 Суб’єкти нотаріальних процесуальних правовідносин
Лекція 4
Суб’єкти нотаріальних процесуальних правовідносин та їх класифікація
Особи, які вчиняють нотаріальні провадження, поняття та склад. Компетенція нотаріуса. Нотаріус як обов’язковий суб’єкт нотаріальних процесуальних правовідносин, його процесуальні права та обов’язки. Особи уповноваженні на вчинення нотаріальних дій: посадові особи органів місцевого самоврядування, посадові особи консульських установ та дипломатичних представництва та посадові особи, передбачені у ст. 40 Закону України «Про нотаріат», їх процесуальні права та обов’язки.
Особи, які беруть участь у нотаріальному провадженні, поняття та склад. Особи, які звертаються до нотаріуса з метою захисту своїх прав та інтересів (заявники). Особи, які захищають права та інтереси інших осіб у нотаріальному процесі: представники, органи опіки та піклування,
Особи, які сприяють здійсненню нотаріального процесу, поняття та склад.
Процесуальне становище експертів, перекладачів, свідків у нотаріальному процесі.
Тема 5. Представництво в нотаріальному процесі
Лекція 5
Поняття нотаріального процесуального представництва.
Підстави виникнення та особливості здійснення представництва за законом виконавцем заповіту, органами опіки та піклування, батьками, опікунами, піклувальниками (патронатними вихователями), хранителями майна) в нотаріальному процесі. Повноваження представника за законом, документи, що їх підтверджують та процедура їх оформлення.
Підстави виникнення та особливості здійснення договірного (добровільного) представництва в нотаріальному процесі. Повноваження представника за договором, документи, що їх підтверджують та процедура їх оформлення.
Представництво юридичних осіб в нотаріальному процесі. Документи, що підтверджують повноваження представника об’єднання підприємств, громадської організації, органу державної влади, як юридичної особи.
Представництво консулами інтересів громадян та юридичних осіб України за кордоном та інтересів іноземних громадян в Україні.
Тема 6 Докази в нотаріальному процесі
Лекція 6
Поняття доказів в нотаріальному процесі. Види доказів. Вимоги, яким повинні відповідати докази: достовірність, належність, допустимість та достатність доказів.
Процес доказування та його стадії: подання, збирання та аналіз особами, які подають докази. Забезпечення доказів нотаріусом. Оцінка доказів нотаріусом.