Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Отримання рідких комплексних добрив на основі переробки екстракційної фосфатної кислоти




Фосфатна кислота є напiвпродуктом у виробництвi подвiйного суперфосфату, складних концентрованих добрив та iнших сполук фосфору.

Фосфатну кислоту отримують електротермiчним та екстракцiйним методами, тобто екстракцiєю фосфатної кислоти з природних фосфатiв за допомогою мiнеральних кислот.

Основний метод одержання фосфатної кислоти – сульфатний метод. Цей метод полягає в обробцi природного подрiбненого фосфату надлишком сульфатної кислоти з отриманням фосфатної кислоти та осаду гiпсу (фосфогiпсу).

При змiшуваннi сульфатної кислоти та фосфату утворюється пульпа, в якiй спiввiдношення Р: Т пiдтримується в межах вiд 2: 1 до 3: 1. Для цього сульфатну кислоту розбавляють розчином, який утворюється при змiшуваннi частини продукцiйної фосфатної кислоти з промивною водою (вiд промивки фосфогiпсу). Таким чином, екстракцiя проводиться сумiшшю фосфатної та сульфатної кислот та виражається сумарною реакцiєю:

Розчин фосфатної кислоти, який отримують пiсля вiдокремлення фосфогiпсу фiльтрацiєю, забруднений домiшками, що потрапляють в розчин з фосфату: кремнеземом, сульфатами та фосфатами феруму і алюмiнiю.

Оптимальнi умови екстракцiї визначаються бажанням отримати найбiльш висококонцентровану кислоту, великi кристали фосфогiпсу (полегшує процес фiльтрацiї) та прискорити процес екстракцiї. Великi кристали фосфогiпсу отримують при температурах 70-800 С та невисокiй концентрацiї сульфатної кислоти. Для отримання концентрованої фосфатної кислоти та прискорення процесу екстракцiї використовують 75%-ну баштову сульфатну кислоту (iнодi купоросне масло 72,5%) та підвищену температуру на початку екстракцiї.

Екстракцiйна фосфатна кислота мiстить не бiльше 36% Н3РО4. Для виробництва подвiйного суперфосфату та iнших добрив необхiдно упарювати кислоту до концентрацiї 50-80%.

Концентрування фосфатної кислоти ускладнене процесами корозiї апаратiв і випаданням осадiв кальцій сульфату та iнших домiшок на нагрівних поверхнях. Часто використовують барабаннi барботажнi концентратори, в яких нагрiвання проводиться безпосередньо при контактi кислоти з топковими газами.

Подвiйний суперфосфат отримують розкладом природних фосфатiв 70-80%-ною фосфатною кислотою:

Подвiйний суперфосфат, на вiдмiну вiд простого складається в основному з монокальцiйфосфату i є концентрованим добривом, яке мiстить 40-50% Р2О5, а це в 2-3 рази бiльше, нiж в простому суперфосфатi.

Апаратне оформлення виробництва подвiйного суперфосфату майже таке ж, як i для простого суперфосфату (вiдмiннiсть в конструкцiї змiшувачiв та камерах безперервної дiї). В деяких схемах виробництва подвiйного суперфосфату затвердіння пульпи пiсля змiшувача відбувається на стрiчковому транспортерi, яким транспортують продукт на склад.

 

Нітратні добрива

Більшість нітратних добрив отримують синтетичним шляхом: нейтралізацією лугів кислотами. Вихідним матеріалом для нітратних добрив є сульфатна та нітратна кислоти, карбон(IV) оксид, рідкий або газоподібний амоніак, кальцій гідроксид. Нітроген знаходиться в добривах в амонійній, амідній та нітратній формах. Всі нітратні добрива водорозчинні та легко засвоюються рослинами. Проте вони дуже легко переносяться в глибину ґрунту, нижче кореневої системи рослин, і стають для рослин недосяжними.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 427 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Так просто быть добрым - нужно только представить себя на месте другого человека прежде, чем начать его судить. © Марлен Дитрих
==> читать все изречения...

2428 - | 2182 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.