Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Вогнегасник аерозольний хладоновий ВАХ




Вогнегасник призначений для гасіння займань на легковому автомобілі та в побуті. Він вживається при температурі навколишнього повітря від -20°С до +45°С.

Вогнегасник являє собою металеву аерозольну упаковку, заповнену сумішшю хладонів (хладон 114-В-2 і хладон 12).

Гарантійний строк зберігання - 18 місяців з дня постачання споживачеві, але не більше 24 місяців від дня виготовлення.

Щомісяця проводять зовнішній огляд вогнегасників. Один раз на квартал зважують, при втраті 10% ваги - відправляють на дозаряджання. Один раз на п’ять років здійснюють випробування корпуса гідравлічним тиском 13 атм.

На вогнегасник є наступна документація:

-паспорт-інструкція,

-журнал контролю та випробування.

Час випробування вогнегасника - 1 хв.

Порошкові вогнегасники

У світовій практиці гасіння пожеж порошки знаходять найширше розповсюдження. Причому існує тенденція росту гасіння порошками більш ніж будь-якими іншими вогнегасними речовинами, оскільки порошок порівняно дешевий, нетоксичний, не псує предметів, на які потрапляє. Порошки знайшли застосування вобласті гасіння пожеж за допомогою вогнегасників, автоматичних установок пожежного захисту, порошкових автомобілів.

Вогнегасний ефект порошкового гасіння полягає в:

1.інгібіруванні реакції окислення;

2.створенні на поверхні речовини, яка горить, ізолюючої плівки;

3.створенні хмари порошку з властивостями екрану;

4.механічному забрудненні полум’я твердими частинками порошку;

5.виведенні, виштовхуванні кисню із зони горіння.

Порошок ПСБ є вогнегасною порошковою сполукою загального призначення. Призначений для гасіння займань газів, легкозаймистих і горючих рідин, нафтопродуктів, розчинників пластмас та електроустановок, які перебувають під напругою до 380 В.

Порошок ПСБ-1 непридатний для гасіння лужних матеріалів, а також тліючих матеріалів.

Порошок ПСБ-2 значно ефективніший від порошку ПСБ-1, хоча має однакове призначення з ним.

Порошок ПСБ-3 призначений для гасіння займань різних горючих речовин (бензину, гасу, мастил), газових фонтанів, зріджених газів, а також електроустановок, напругою до 1000 В.

Вогнегасні порошкові сполуки ПФ і П-1, крім вищевказаних горючих речовин, успішно гасять вуглецеві тліючі матеріали (деревина, торф, вугілля, папір і т.д.), а також електрообладнання під напругою до 600 В. Основу порошку ПФ складають сульфат і фосфат амонію. Порошки ПФ і П-1 утворюють на поверхні палаючого матеріалу захисну плівку, яка ізолює від доступу кисню повітря, а отже, не допускає і повторне займання матеріалів.

В склад вогнегасного порошку ПС входять; сода кальційована технічна, графіт, кальцій стеариновокислий, магній стеариново- кислий.

Випускають такі види порошкових вогнегасників:

ВП-1ВП-1В ВП-2Б ВП-5 ВП-10(З)

ВПУ-2 ВП-8БІ ВП-10А ВП-2-01 ВППС-100

ВП-2 ВП-2В СІ-120"ГНОМ" ВП-10ХЛ

Вогнегасник ВП-10А складається з сталевого корпусу 1, що містить порошок (рис. 9.5). В корпусі встановлений балончик 9 з робочим газом для витіснення порошка. Газ в балончику утримується мембраною 5. Щоб привести вогнегасник в дію, необхідно зірвати пломбу і зняти чеку. При цьому конусна частина чеки переміщує шток з голкою 9 і голка пробиває мембрану 5 газового балончика. Газ збурює порошок і вштовхує його через шланг 4 на запірний пістолет 11. Після натиснення ручки 10 клапан відкривається і порошок через щілину насадки 12 виштовхується назовні.

Маса заряду вогнегасника 10 кг, початковий робочий тиск - 1,2 МПа, час дії -18-20 с.

Малолітражні вогнегасники ВП-1 усіх серій в основному використовуються для гасіння пожеж на автотранспорті та в побутових умовах.

 

 

 

 

 

Рис. 9.5. ВП-10А: 1- корпус, 2 - металева трубка, З - трубка для подачі робочого газу, 4 - шланг (гумований шланг),5 - мембрана, 6 - конусна чека, 7 - кришка головки, 8 - головка, 9 - балончик для робочого газу, 10 - ручка, 11- запірний пістолет, 12 - насадка розпилу.

 

 

Вогнегасник ВП-1 («Момент») складається з пластмасового корпусу і запірно-пускової головки. Викид порошку здійснюєтьсяза допомогою робочого газу балончика, який знаходиться в кор­пусі. Запірно-пускова головка ВП-1 має голку, що дозволяє відкрити мембрану і подати струмінь на порошок, який видувається через щілинну насадку (рис. 9.6).

 

 

 

 

 

Рис. 9.6. ВП-1 “Момент-2П”: 1 - корпус, 2 - сифонна трубка,3 - балончик для робочого газу, 4 - корпус, 5 - мембрана,6- клапан, 7 - щілинна насадка, 8 - шток, 9 - ковпак головки,10- хвостовик, 11 - важіль, 12 - головка, 13 - пробка.

Причини несправності вогнегасника:

* втрата тиску в корпусі, балончику 55%;

* заклинювання чеки 20%;

* перележування порошку 5%;

* пошкодження манометра 15%.

Щоб вищевказаних недоліків було якнайменше, потрібно пра­вильно організувати експлуатацію вогнегасників.

При експлуатації порошкових вогнегасників необхідно до­тримуватись наступних вимог:

1.При зберіганні і перевезенні порошкові вогнегасники повинні оберігатись від попадання вологи і активних хімікатів.

2.Двічі на рік проводити перевірку якості заряду на вологість (перевіряють різницю ваги порошку, взятого з вогнегасника, ви­сушеного при температурі 50-60°С). Вологість порошку не по­винна перевищувати 0,5 % для порошків ПС-1, ПСБ та ін. Якщо вологість більше норми, порошок необхідно подрібнити і пере­сушити.

3.Кожну партію вогнегасників необхідно випробувати прак­тичним шляхом. Тобто з партії відбирають 0,1 % вогнегасників, але не менше одного (із тисячі вогнегасників випробовують 1 вогнегасник).

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ

1.Використовувати вогнегасники можна, тільки вивчивши паспорт, а також інструктивні написи, які нанесені на його корпусі.

2.Перед розбиранням вогнегасника необхідно впевнитись у відсутності тиску в корпусі натиском на важіль, при цьому роз­пилювач повинен бути спрямований у бік від себе.

3.При зарядженні вогнегасника порошком рекомендується захищати органи дихання та зору від попадання порошку.

4.Після закінчення робіт з порошком необхідно помити во­дою відкриті частини обличчя та рук або прийняти душ.

5.Під час розбирання зарядженого вогнегасника необхідно бути обережним, уникаючи відведення рукоятки запуску, що при­зводить до спрацювання вогнегасника.

6.Не допускати попадання атмосферних опадів на вогнегас­ник, прямих сонячних променів, а також зберігання вогнегасника біля нагрівальних приладів.

7.Забороняється нанесення ударів по балону зі стисненим газом.

8.Не рекомендується огляд зарядженого газового балона з боку мембрани.

9.Гасіння займань проводьте на відстані не менше 2-2,5 м з навітряної сторони.

Нові типи вогнегасників

 

Дворежимний вогнегасник «Темп-2»

Вогнегасник «Темп-2», розроблений в Московському авіаційному інституті, призначений для ліквідації вогнищ, займань класів «А», «В», «С».

Може використовуватися для отримання хладономісткоїви-сокократної піни або створення потоку дрібнорозпиленого хладону 114-В-2 в супутньому струмені вуглекислого газу.

Вогнегасник має балон з ежектуючим компонентом (зрідженим газом), місткість з ежектуючим компонентом, розпи­люючу головку, легкоз’ємний корпус піногенератора.

Новизна технічного рішення полягає у використанні двосту­пеневого газорідинного ежектора, який забезпечує утворення вогнегасної сполуки із заданими параметрами.

Призначений для гасіння відкритих і закритих займань полімерних матеріалів, у замкнутих об’ємах до 50 м3, нешкідивою для організму людини речовиною. Забезпечує подачу повітряно- механічної піни, або розпиленої вогнегасної рідини, до місця заго­рання. Як вогнегасну рідину використовують водний розчин піноутворювача, який відтісняється зрідженим газом.

Вогнегасник «Темп-2» простий за конструкцією, безвідмовний в роботі, компактний.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1165 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Настоящая ответственность бывает только личной. © Фазиль Искандер
==> читать все изречения...

2340 - | 2066 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.014 с.