Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 


Тип: множинний вибір — єдина відповідь. Висловлення. Функцію регулювання сукупності факторів, постійна дія яких є необхідною, сталою і достатньою для одержання якісного результату виконують




Висловлення. Функцію регулювання сукупності факторів, постійна дія яких є необхідною, сталою і достатньою для одержання якісного результату виконують…

Варіанти відповідей:

а) дидактичні закономірності;

б) дидактичні правила;

в) дидактичні закони;

г) дидактичні принципи.

Тип: множинний вибір — єдина відповідь

Завдання. Вкажіть, хто з названих учених досліджував способи поєднання слова вчителя і наочності у процесі навчання.

Варіанти відповідей:

а) І. Лернер;

б) Л. Занков;

в) Ш. Амонашвілі;

г) Г. Костюк.

Тип: заповніть бланк

Завдання. Продовжіть перелік авторських принципів навчання:

а) принцип оптимізації процесу навчання (Ю. Бабанський);

б) принцип емоційності навчання (В. Помагайба);

в) _________________________ (Л. Занков, Г. Костюк);

г) _________________________ (О.Савченко);

д) _________________________ (Ш. Амонашвілі).

Тип: заповніть бланк

Завдання. К. Ушинський стверджував: “Зробивши цікавим свій урок, ви можете не боятися, що надокучите учням, та пам’ятайте, що не все може бути цікавим… Привчіть же дитину робити не тільки те, що її цікавить, а й те, що не захоплює, — робити заради задоволення виконувати свій обов’язок”. Вкажіть, який принцип навчання відображений у наведеному висловлюванні.

__________________________________________________
__________________________________________________

Тип: відповідність

Завдання. Розподіліть, які з названих закономірностей відносять до зовнішніх, а які до внутрішніх закономірностей.

1. Зовнішні закономірності. 2. Внутрішні закономірності. А. Соціально-економічні. Б. Зв’язок мети і результату. В. Змісту і методів навчання. Г. Політичні. Д. Соціокультурні. Е. Навчання і викладання. Ж.Синергетичні. З. Природовідповідності И. Культуровідповідності

Тип: відповідність

Завдання. Установіть відповідності між принципами навчання та вимогами до його організації.

1. Доступність навчання 2. Науковість навчання. 3. Міцність засвоєння знань, умінь і навичок А. Ознайомлення учнів із достовірними фактами, знаннями, положеннями, законами; розкрит­тя причинно-наслідкових зв’яз­ків явищ, процесів, подій. Б. Відповідності змісту, форм і методів навчання віковим особливостям учнів, їх розумовим можливостям. В. Розкриття практичної значимості знань, використання на уроках життєвого досвіду учнів. Г. Забезпечення повторення навчаль­ного матеріалу за розділами; запам’ятовування нового матеріалу в поєднанні з пройденим раніше; групування матеріалу з метою його систематизації. Д. Використання на уроках життєвого досвіду учнів; застосування набутих знань у практичній діяльності; розкриття практичної значимості знань.

Види навчання

Тип: заповніть бланк

Питання. Про який вид навчання йде мова: “Вивчання навчального матеріалу здійснюється на основі міжпредметного підходу, що будується по принципу виокремлення для засвоєння учнями життєво важливих сфер діяльності та подій, представлених із різних точок зору”? __
__________________________________________________

Тип: множинний вибір — єдина відповідь

Висловлення. Автором системи розвивального навчання, яка спрямована на формування цілісної особистості, а її тео­ретичною основою є концепцій гуманно-особистісного підходу до учнів вважається…

Варіанти відповідей:

а) О. Савченко;

б) Ш. Амонашвілі;

в) Л. Занков;

г) Д. Ельконін — В. Давидов.

Тип: відповідність

Завдання. Установіть відповідності між видами навчання та особливостями його організації.

1. Особистісно-орієн­товане. 2. Проблемне. 3. Програмоване. А. Передача змісту навчального матеріалу певними порціями, невеликими, логічно завершеними частинами, які вимагають виконання контрольних завдань; уведення нової порції завдань відбувається лише після засвоєння попередньої, навчальний матеріал засвоюється по елементними блоками. Б. Спосіб організації активної навчальної діяльності; розв’язання учнями різноманітних пізнавальних завдань; передбачає застосування також евристичної бесіди, дослідницького методу тощо. В. Вид навчання, у якому головним методом виступає пояснення, що поєднується з наочністю; Слухання і запам’ятовування — провідні види навчально-пізнавальної діяльності, а безпомилкове відтворення вивченого навчального матеріалу — головний критерій ефективності. Г. Вид навчання, що передбачає формування учнів як ініціативних і активних особистостей, здатних до творчої діяльності; навчання, що основане на урахуванні психологічних і соціально-психологічних характеристик школярів. Д. Навчання за допомогою засобів телекомунікацій, при якому суб’єкти навчального процесу (викладач, учні, тьютори, модератори) віддалені один від одного.




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 408 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2516 - | 2392 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.