Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Права людини і права громадянина




Ці дві категорії прав звичайно згадуються в одній «зв'яз­ці», проте їх походження та зміст не тотожні, а співвідно-

1 Головистикова АН., Дмитриев Ю.А. Проблемы теории госу­дарства и права: Учебник. — М.: Эксмо, 2005. — С.633-634.


шення включає не тільки схожість, а й відмінність. Права людини своїм джерелом мають природне, а права громадя­нина — позитивне право.

Права людини — це права, нерозривно пов'язані із са­мим існуванням людини: право на життя, на свободу в усіх її проявах, право на повагу людської гідності, на опір при­гнобленню.

Ці права є невід'ємними, інакше кажучи, заборонене будь-яке посягання на ці права. Права людини можуть бути обмежені тільки в тій мірі, в якій це необхідно для захисту прав іншої людини. Права людини є невідчужуваними, іншими словами, людина сама не має права від них відмо­витися, бо без цих прав вона вже не є людиною. Права людини належать кожному індивіду, незалежно від на­лежності до громадянства тієї або іншої країни, расової або національної належності. Кожна людина є носієм природ­них, породжених самою природою людини прав.

Права громадянина — це права члена державно органі­зованого громадянського суспільства.

Права громадянина є певною дискримінацією негрома-дян певної держави, оскільки вони не володіють цією гру­пою прав. Під правами громадянина розуміють перш за все можливість брати участь в управлінні суспільними та дер­жавними справами: право на об'єднання в партії та громад­ські організації, право обирати і бути обраним до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Право на соціальний захист також в основному належить громадянам держави.

Цілісність і взаємозв'язок прав людини і громадянина виявляються в тому, що права громадянина є різновидом • прав людини (їх називають політичними правами людини). Звичайно права людини і громадянина фіксуються в одно­му нормативно-правовому акті (наприклад, такою є фран­цузька Декларація прав людини і громадянина, конститу­ції більшості сучасних держав).

Унаслідок того, що всі права людини і громадянина рівноцінні та взаємопов'язані, вони однаковою мірою ма­ють захищатися державою. Неприпустимою є зневага од­ними правами під приводом реалізації інших прав. Ціліс­ність інституту прав людини і громадянина гранично точно виражена у Віденській декларації Всесвітньої конференції з прав людини 1993 p.: «Всі права людини універсальні, неподільні, взаємозалежні і взаємопов'язані. Міжнародне


співтовариство має ставитися до прав людини глобально, на справедливій і рівній основі, з однаковим підходом і увагою».





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 399 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

2310 - | 2104 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.