Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Концепція фінансової безпеки держави




Тема 16. Фінансова безпека держави

Місце та роль фінансової безпеки в системі економічної безпеки держави

 

Фінансова безпека держави
Зовнішній аспект Фінансовий суверенітет країни, незалежність національної фінансової системи від впливу міжнародних фінансово-кредитних організацій і транснаціонального капіталу.
Внутрішній аспект Визначається досконалістю правової, організаційної та інституціональної бази, а також політичною стабільністю, рівнем ризиків ринкової кон’юнктури, масштабами тіньової економіки та рівнем корупції в державі.

 

Індикатори фінансової безпеки держави та їх характеристика

 

Ознаки індикаторів фінансової безпеки держави
· вимірність – індикатор піддається кількісному вимірюванню; · обгрунтованість – індикатор відображає те, що необхідно оцінити; · однозначність – індикатор має чітке, загальноприйняте визначення; · стійкість – наявні часові (динамічні) зрізи даних по індикатору; · доступність – дані, необхідні для розрахунку індикатора, доступні в традиційних джерелах інформації.

 

Сигнали окремих індикаторів фінансової безпеки держави
1. Підвищення рівня темпів інфляції, зростання заборгованості по заробітній платі, соціальним виплатам – сигналізує про порушення принципу справедливості розподілу благ.
2. Підвищення відсоткових ставок, зниження частки довгострокових кредитів, зниження рівня рентабельності– сигналізує про порушення принципу ефективності виробництва.
3. Наявність бюджетного дефіциту– сигналізує про розлад фінансової системи країни.
4. Покриття бюджетного дефіциту зовнішніми позиками– сигналізує про збільшення навантаження на платіжний баланс держави.
5.   Зростання частки витрат грошових доходів населення на придбання іноземної валюти– сигналізує про втрату населенням довіри до національної грошової одиниці.
6. Наявність цінових диспропорцій – сигналізує про завищену прибутковість одних галузей за заниженої прибутковості інших галузей.
7. Нарощування внутрішнього державного боргу в умовах падіння виробництва та інвестиційної активності– сигналізує про те, що держава потрапляє до боргової «пастки».
8. Зростання зовнішньої заборгованості на фоні падіння виробництва – сигналізує про зростання залежності економічної політики держави від інтересів держав-кредиторів.
9. Значна нерівномірність доходів як по галузевій, так і по територіальній вертикалі та демографічній горизонталі – сигналізує про порушення умов збалансованого функціонування національної економіки.

 

Механізм та системи забезпечення фінансової безпеки держави

 

Функціонуваннямеханізму забезпечення фінансової безпеки держави здійснюється на: місцевому, регіональному та міжнародному рівні.
Функціональними підсистемамимеханізму забезпечення фінансової безпеки держави є кадрове, фінансове, матеріальне, технічне та інформаційне забезпечення.

Концепція фінансової безпеки держави

 

Концепція фінансової безпеки держави має містити пріоритетні цілі і завдання забезпечення безпеки, шляхи та методи їх досягнення, які б адекватно відбивали роль фінансів у соціально-економічному розвитку.

 

Зміст концепції фінансової безпеки держави має координувати загальнодержавні дії у сфері забезпечення безпеки на рівні окремих громадян, суб’єктів господарювання, галузей, секторів економіки, а також на місцевому, регіональному та міжнародному рівнях.

 

Фінансова безпека держави досягається шляхом провадження відповідної фінансової політики відповідно до прийнятих у встановленому порядку доктрин, концепції, стратегії і програм у політичній, економічній, соціальній, фінансовій та інформаційній сферах.

 

На відміну від стратегії, що є відносно постійною складовою політики у сфері забезпечення фінансової безпеки держави, тактиці її реалізації притаманна значна рухливість, ступінь якої зумовлюється характером зміни факторів і умов, що безпосередньо впливають на пріоритети фінансової політики, наявністю і можливістю виникнення внутрішніх та зовнішніх загроз фінансовій безпеці.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 653 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинать всегда стоит с того, что сеет сомнения. © Борис Стругацкий
==> читать все изречения...

2324 - | 2076 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.