Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Етапи створення корпоративного іміджу




Корпоративний імідж. За своїми комунікативними характеристиками корпоративний імідж є подібний до іміджу окремої людини. Хоча існує і своя специфіка. Для сучасного бізнесу значимими є такі характеристики (класи): сила, агресивність, інноваційний характер ("рух вперед"); риси "домашнього" буття -довір'я, респектабельність, теплота ("рух назад").

Можна визначити шість етапів створення та просування корпоративного іміджу (див. Табл. 2).

Таблиця 2

Етап Мета
Соціологічне опитування Визначення характеристик ідеального об'єкта цього тилу і нашого реального об'єкта
Ранжирування Розміщення характеристик за пріоритетністю, за зв'язком один з одним
Вираження Визначення того, якими способами можна виразити потрібні характеристики
Планування Визначення того, як і за якими каналами дійде до цільової аудиторії потрібне повідомлення
Реалізація Проведення інформаційної кампанії
Ефективність Перевірка того, з якою ефективністю була проведена інформаційна кампанія

Подібну програму комунікативних дій при проведенні іміджевої кампанії пропонує Г. Почепцов.

1.Соціологічний етап. На цьому етапі визначаються:

а) провідні теми (3-4 для кожної фази кампанії), пріоритети. Наприклад, ранжування національних проблем за результатами соціологічного опитування населення;

б) характеристики лідера, які є суттєвими для даної кампанії, в даний момент часу і даного місця;

в) групи електорату, які підтримують лідера, є його противниками або ще не прийняли рішення.

2. Іміджевий етап. Передбачає створення іміджів у таких напрямках:

- розповідь про особистість лідера;

- розповідь про його минулі успіхи, які служать доказом його компетентності для заняття високої посади;

- розповідь про його бачення майбутнього;

- розповідь про негативні риси особистості противника (конкурента);

- розповідь про невиконання конкурентом у минулому своїх обіцянок.

3. Етап тестування. За допомогою досліджень фокус-груп та інших соціологічних методів перевіряється ступінь комунікативності підготовлених повідомлень (як своїх, так і чужих).

4. Етап атаки. Відповідь на обвинувачення конкурента, підготовка комунікативних ходів і текстів з урахуванням майбутніх текстів конкурента.

5. Етап моніторингу. Облік та аналіз ефективності іміджевих дій (проведення контент-аналітичних та інших соціологічних досліджень).

 

РЕКЛАМНІ КОМУНІКАЦІЇ

Визначення реклами * Специфіка рекламного дискурсу * Моделі сучасної реклами * Схема рекламної комунікації* Стратегії і ресурси реклами * Логіка рекламного тексту

У сучасній системі масової комунікації реклама посідає дедалі важливіше місце. Рекламна комунікація має свою особисту історію, особливі механізми психологічного впливу, соціальні функції і своєрідні методи і способи їх реалізації. Окрім бізнесової сфери особливого значення сьогодні вона набуває в системі політичної комунікації, зокрема під час виборчих кампаній, а також при проведенні громадських акцій та реалізації різноманітних соціальних ініціатив.

 

Визначення реклами

Найпоширенішим є погляд на рекламу як комунікаційну дію, яка забезпечує просування товарів на ринок, сприяє піднесенню економіки. Рекламу можна розглядати як форму комунікації, яка намагається перекласти якості товарів та послуг, а також ідеї на мову потреб та запитів споживача.

У законі України "Про рекламу" реклама визначається як "спеціальна інформація про осіб чи продукцію, яка розповсюджується у будь-якій формі і в будь-який спосіб з метою прямого або опосередкованого одержання прибутку", рекламодавець - особа, яка є замовником реклами дія її виробництва aбo розповсюдження, споживач реклами - будь-яка особа або група осіб, на яких спрямована реклама".

Варто враховувати, що у США та інших розвинутих країнах термін "реклама" (advertising), рекламні оголошення у засобах масової інформації і не поширюється на заходи, які сприяють продажу товарів, - "сейл промоушн" (sales promotion) або престижні заходи, спрямовані на завоювання позитивного ставлення громадськості "паблік рілейшнз" (public relations), a також на специфічну сферу рекламної діяльності, спрямовану на посилення зв'язків зі споживачем - "директ-маркетинг" (direct-marketing). Ідеться про комплекс маркетингових комунікацій, які розвивають та інтегрують дії промислових і сервісних фірм відповідно до поставленої мети – своєчасного збуту своїх продукції та послуг.

Початок становлення реклами як галузі бізнесової діяльності припадає приблизно на середину XIX століття, коли реклама поступово перетворювалась в ефективний засіб донесення комерційного звернення до найрізноманітніших ринків. Особливо зріс обсяг рекламних послуг у журналах загального спрямування. За період - середина XIX - початок XX століття - реклама перетворилась у сучасний інститут соціальної та економічної діяльності з притаманними йому формами, функціями та засобами впливу.

Бізнесмени та економісти сприймають сучасну рекламу як необхідний компонент у загальній структурі ділової активності, покликаному стимулювати виробництво і споживання. Реклама стає невід'ємною частиною економіки і суспільства в цілому.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 704 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студенческая общага - это место, где меня научили готовить 20 блюд из макарон и 40 из доширака. А майонез - это вообще десерт. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2375 - | 2322 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.