Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Вимоги до оформлення реферату




Реферат повинен бути підготовлений письмово у відповідності зі встановленими вимогами до оформлення наукових праць.

Текст роботи пишуть розбірливо з одного боку аркуша (формат А-4) з широкими берегами ліворуч, сторінки пронумеровують. Одночасно чітко виділяють (кольором, підкресленням, відступом) окремі частини (абзаци), розділи, пункти і підпункти, варто уникати скорочення слів.

Якщо текст реферату набирається на комп'ютері, треба дотримуватися ще й таких правил:

· набір тексту здійснюється стандартним 14 шрифтом Times New Roman;

· назви розділів краще набирати 14-им шрифтом (усі великі напівжирні), а пункти і підпункти виділяти напівжирним курсивом;

· міжрядковий інтервал – 1,5;

· відступ в абзацах – 1,25 см;

· вирівнювання тексту по ширині;

· текст реферату необхідно друкувати, залишаючи береги таких розмірів: лівий – 30 мм, правий – 20 мм, верхній – 20 мм, нижній – 20 мм;

· нумерація сторінок зверху посередині;

· обсяг реферату – 25-30 сторінок.

Зразок оформлення титульної сторінки реферату

Національна академія Державної прикордонної служби України

імені Богдана Хмельницького

 

кафедра теорії та історії держави і права

Прим. № ____

На правах рукопису

 

Реферат

з історії держави і права України

на тему:

«Античні міста-держави»

Виконав:

студент 000 навчальної групи

Іванов А.А.

Науковий керівник:

викладач кафедри теорії та

історії держави і права,

працівник ДПСУ,

кандю.историчних наук

Журко О.

М. Хмельницький

Р.

Оцінювання реферату

Оцінювання реферату відбувається шляхом аналізу змісту реферату та його оформлення. Рекомендується подача реферату у папці з файлами.

Тематика контрольних робіт

№ варіанту № к/р Назва теми контрольної Назва питань контрольної
І.   Перші державні утворення на території України (VІІ ст. до н.е. – VІ ст. н.е.). 1. Основні риси держави та права скіфів 2. Основні риси держави та права грецьких міст-держав Північного Причорномор'я. 3. Основні риси держави та права Боспорського царства.
  Галицько-Волинська держава та її право (ХІ ст. – друга половина ХІV ст.). 1. Утворення й історична доля Галицько-Волинського князівства. 2. Особливості суспільного ладу та державного устрою. 3. Правова система Галицько-Волинського князівства.
ІІ.   Правове становище українських земель в складі Великого князівства Литовського (друга половина ХІV ст. – перша половина ХVІ ст.). 1. Соціально-економічний розвиток українських земель в складі Великого князівства Литовського. 2. Структура органів управління Литовського князівства. 3. Правова система на українських землях Литовського князівства. 4. Характеристика судової системи та судочинства на українських землях Литовського князівства.
  Правове становище Запорізької січі. 1. Козаки − українські лицарі: особливості суспільного стану козацтва. 2. Характеристика державного ладу Запорізької Січі. 3. Правова система Запорізької Січі. 4. Судова система Запорізької Січі.
ІІІ.   Держава та право Гетьманщини (друга половина ХVІІ ст. – кінець ХVІІІ ст.). 1. Обмеження української автономії в складі Російської імперії. 2. Основні джерела права, що діяли на українських землях в складі Російської імперії. 3. Кодифікація права в Україні у ХVІІІ ст. 4. Особливості судової системи, що діяла на українських землях в складі Російської імперії.
  Правове становище західноукраїнських земель та Криму в складі Речі Посполитої, Угорщини та Туреччини (друга половина ХVІІ ст. – перша половина ХVІІІ ст.). 1. Особливості державного ладу на західноукраїнських землях у другій половина ХVІІ ст. – першій половині ХVІІІ ст. 2. Особливості суспільного ладу на західноукраїнських землях у другій половина ХVІІ ст. – першій половині ХVІІІ ст. 3. Особливості розвитку права на західноукраїнських землях у другій половина ХVІІ ст. – першій половині ХVІІІ ст. 4. Особливості судової системи на західноукраїнських землях у другій половина ХVІІ ст. – першій половині ХVІІІ ст.
ІІІІ.   Утворення радянської державності і права в Україні (1917–1920 рр.). 1. Формування радянських органів влади в Україні (1917 – 1920 рр.). 2. Конституція УСРР 1919 року. 3. Особливості становлення радянської системи права в УСРР (1917 – 1920 рр.). 4. Формування радянських судових та правоохоронних органів в Україні.
  Державно-правовий розвиток України в умовах нової економічної політики (1921 р. − початок 1929 р.). 1. Входження УСРР до складу СРСР. 2. Розбудова державного апарату УСРР в часи НЕПу. 3. Зміст Конституції УСРР 1929 р. 4. Особливості першої радянської кодифікація права в УСРР (1921 – 1929 рр.). 5. Особливості розвитку судової системи УСРР в 1921–1929 рр.
V.   Державність і право на західноукраїнських землях у міжвоєнний період (1918–1939 pp.). 1. Особливості державно-правового устрою на українських земель під владою Польщі в 1918–1939 pp. 2. Особливості державно-правового устрою на українських земель під владою Румунії в 1918–1939 pp. 3. Особливості державно-правового устрою на українських земель під владою Чехословаччини в 1918–1938 pp. 4. Проголошення в м. Хусті Карпатської України самостійною державою (15.03.1939 р.)
  Українська держава та право в умовах неототалітарного радянського режиму (1945–1991 рр.). 1. Входження до складу УРСР Закарпаття і Криму та уточнення кордонів з східноєвропейськими державами. 2. Розвиток державного устрою УРСРпісля ІІ світової війни. 3. Особливості другої кодифікації радянського права (кін. 50-х – 80-ті рр. ХХ ст.). 4. Розвиток судової системи УРСР після ІІ світової війни.
VІ.   Держава України на сучасному етапі розвитку (2000–2012 рр.). 1. Суспільно-політичне життя в Україні в новому тисячолітті. 2. Зміни в державному устрої України.
  Право України на сучасному етапі розвитку (2000–2012 рр.). 1. Розвиток правової системи України. 2. Реформування судової системи України.

Методичні вказівки по написанню контрольних робіт

Виконання контрольної роботи студентами заочної форми нав­чання є складовою частиною навчального процесу, активною фор­мою індивідуальної роботи студентів.

Мета контрольної роботиполягає в закріпленні та поглибленні теоретичних знань, набутих студентом у процесі вивчення курсу, виробленні уміння самостійно працювати з навчальною, спеціаль­ною літературою і статистичними матеріалами, робити узагальнення і висновки.

Під час виконання контрольної роботи студент повинен вивчити законодавчі акти, літературні джерела, в яких розглядаються питан­ня обраної теми.

Загальні вимоги до контрольної роботи

У контрольній роботі студент повинен всебічно і глибоко роз­крити зміст обраної теми, показати добрі знання літературних дже­рел і нормативних актів.

Зміст теоретичного розділу роботи має відповідати сучасному рівню розвитку економічної науки. У текстовій частині висвітлю­ються всі питання, передбачені планом теми контрольної роботи.

Зміст роботи має відповідати плану і відображати суть теми, що розглядається.

Обсяг контрольної роботи 20-24 сторінки шкільного зошита (у тому числі таблиці, схеми, діаграми, графіки тощо).

Виправлення, закреслювання, вставлення, скорочення слів та ви­користання абревіатур (крім загальноприйнятих) у готовому (чисто­вому) тексті не дозволяються.

Підбір літератури

Навчальну та спеціальну літературу з теми контрольної роботи студент підбирає самостійно, використовуючи для цього бібліотеч­ний каталог.

Особливу увагу слід звернути на першоджерела, періодичні ви­дання, наукові статті, передовий досвід, нормативні ак­ти (закони України, декрети, постанови тощо). Користуватися необ­хідно лише новими виданнями та останніми редакціями норматив­них актів.

Список використаних літературних джерел та інших матеріалів не­обхідно систематизувати та подати після тексту контрольної роботи.

Викладення змісту контрольної роботи

Зібраний, вивчений і опрацьований матеріал з теми контрольної роботи необхідно викладати відповідно до плану роботи. Кожне пи­тання, зазначене в плані роботи, має починатися з нової сторінки із своїм заголовком.

Кожна сторінка, починаючи з плану роботи, нумерується в пра­вому верхньому куті аркуша.

Наведені у роботі цифрові дані, цитати, таблиці, якщо вони взяті з першоджерел, мають супроводжуватися посиланнями на ці джере­ла. Посилання на цитовані джерела мають бути оформлені певним чином: для книг вказуються автор, назва книги, номер тому, час­тини, місце видання (місто), назва видавництва, рік видання, поряд­ковий номер сторінки; для журналів автор статті, її назва, назва журналу, рік і номер видання, номер сторінки; для газет автор статті, її назва, назва газети, дата випуску.

Робота має бути написана чітким, розбірливим почерком, грамот­но і охайно.

Текст роботи можна писати від руки чорнилами (пастою) чорно­го або синього кольору.

Після тексту роботи перед списком літератури студент ставить свій підпис і дату виконання роботи.

Контрольна робота виконується відповідно до вимог цих мето­дичних вказівок, інакше вона не буде допущена до захисту, незалеж­но від її змісту.

Закінчена робота подається студентом у термін, визначений викладачем, до підсумкового контролю.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 296 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2465 - | 2329 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.