Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Асиметричні загрози і виклики у системі «м’якої» безпеки кін. ХХ - поч. ХХІ ст




Асиметричні конфлікти - це конфлікти, в яких додатковим засобом впливу є наявність 3 сторін або взаємозалежність учасників. Міжнародно-терористичні акти - т.зв. асиметрична загроза, яка керується непередбачуваною логікою. Нині тероризм - проблема не лише для країн із політ., нац. чи реліг. розладом - це проблема всієї світової спільноти. Терористичні акти у США 11 вересня 2001 кардинально змінили характер загроз міжнародній безпеці у світі, продемонстрували можливість ураження значної кількості людей та об'єктів без застос. традиційної зброї: викрадений літак, комп'ютерні мережі, банківська або поштова система, засоби масової інформації, тобто те, що не підходить під визначення «зброя» у загальноприйнятому значенні. Гібридна війна - війна із поєднанням принципово різних типів і способів ведення війни, які скоординовано застосовуються задля досягнення спільних цілей. Компоненти гібридної війни: використання класичних прийомів ведення війни (із військовослужбовцями в уніформах, військ. технікою); нерегулярних збройних формувань (повстанців, терористів, партизан); та таких типів війни і прийомів як інформаційна і кібервійна. При цьому сторона-агресор може залишатися публічно непричетною до розв. конфлікту. Роздмухання конфлікту, а потім негласна участь радянських, а потім російських військ у Карабахського конфлікту між Вірменією і Азербайджаном кін. 80х – поч. 90х рр. і надалі. Лівансько-ізраїльський конфлікт 2006 р: Хізбалла боролася із військ. сильнішим противником Ізраїлем із використ. класичних військ. дій, нерегулярних збройних формувань та інформ. методів ведення війни, завдавши Ізраїлю стратегічної поразки. Рос.-грузинська війна 2008 р: Росія, одночасно із застосуванням офіц. армії, вела інформ., кібер- та економічну війну. Різновид асиметричних загроз є кібернетичні атаки.


69. Міжетнічні конфлікти в Югославії і їх вплив на безпеку в Європі і світі. На листопадових виборах 1990 р. у Сербії і Чорногорії, Боснії і Герцеговині, Македонії перемогу здобули прокомуністичні (просерб.) сили. У Словенії і Хорватії, де до влади прийшли націоналісти, прийнято нові конституції і уряди висловили намір вийти з федерації (червень 1991 р.). Споч. в Словенії, а потім у Хорватії поч. бойові дії між загонами самооборони республік і частинами Югославської нар. армії (ЮНА), яким було віддано наказ забезпечити єдність Югославії. Після поразки ЮНА в Словенії основні бойові дії перемістилися в Хорватію, де місцеві серби при підтримці ЮНА виступили зі зброєю в руках і встановили свій контроль над територією компактного проживання сербів. Проголосивши тут Республіку Сербська Країна зі столицею містом Кнін. На початку 1992 р. бойові дії в Хорватії поступово припинилися. Для припинення етнічного конфлікту і розмежування воюючих сторін до країни було введено війська ООН. ЄС в січні 1992 р. визнали всі нові держави, що забажали вийти зі складу Югославії. Проти Сербії введені міжнародні санкції. Сербія вивела свої війська з Хорватії, проте на території останньої продовжувала існувати ніким не визнана Республіка Сербська. 27 квітня 1992 р. Сербія і Чорногорія оголосили про ств. Союзної Республіки Югославії (СРЮ). Усі ін. колишні союзні республіки стали незалежними.

У березні 1992 р. розгорівся етнічний конфлікт у Боснії і Герцеговині. Сербська частина населення на чолі з Р. Караджичем прагнула приєднання Боснії і Герцеговини до СРЮ (15 січня 1992 р. проголосили Сербську Республіку Боснія і Герцеговина). Основні бої точилися в р-і Сараєво. Усі спроби світового співтовариства врегулювати конфлікт мирними засобами наштовхувались на збройний опір сербів. В лютому 1998 р. загострився конфлікт у Косово - автономному краї Сербії, автономія якого була ліквідована в 1988 р. Албанці, що становили більшість населення, розгорнули боротьбу за незалежність. У цьому конфлікті світова громадськість стала на бік албанців. У березні 1999 р. об'єднані сили НАТО розгорнули бойові дії проти СРЮ. Нове загострення конфлікту на Балканах спалахнуло у Македонії (березень 2001 р).

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1227 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Настоящая ответственность бывает только личной. © Фазиль Искандер
==> читать все изречения...

2364 - | 2088 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.