Внутрішня політика Президента США Дж. Буша (старшого).
Джордж Герберт Вокер Буш (1924) — 41-й президент США (1989—1993), республіканець. Внутрішньополітичний курс Дж. Буша мав назву "рейганоміка без Рейгана". Проте, власної чітко сформульованої програми він не мав, стараючись у всьому наслідувати попередника.Чільне місце в президентських заходах належало боротьбі з наркоманією та організованою злочинністю, вирішенню екологічних проблем, вдосконаленню системи охорони здоров"я. Діяльність значно ускладнювалася економічною кризою 1989-1992 рр., зумовленою деякими негативними проявами рейганоміки. Основною проблемою залишався дефіцит державного бюджету та зростання зовнішнього боргу. Для її вирішення Дж. Буш здійснював замороження державних видатків. Хоча падіння виробництва було найменшим у повоєнний період, саме несприятлива економічна кон"юнктура стала основною причиною поразки Президента на виборах 1992 р. від демократа Білла Клінтона.
Зовнішня політика Президента США Дж. Буша (старшого).
У зовнішній політиці Президент також намагався наслідувати попередника (назва курсу - "стримування і залякування"). Його реакція як Президента на дипломатичні ініціативи радянського лідера М. Горбачова була спочатку розцінена неадекватною. Проте згодом ситуація змінилася. Відбулися зустрічі лідерів двох наддержав: 1989 р. на Мальті, коли було оголошено про завершення холодної війни, та 1990 р. у Вашингтоні. Згодом, у липні 1991 р. вони підпасали Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-1 або СТАРТ-1). У грудні 1989 р. Буш ініціював інтервенцію в Панаму під приводом боротьби з наркоманією для скинення свого колишнього союзника генерала Нор’єги (операція "Вірна справа"), що сприяло зростанню його популярності в США. Успіх у війні у Перській затоці проти Іраку (1991) ще більш підняв його популярність. Причиною війни була гостра міжнародна криза в цьому регіоні у 1989-1991 рр., пов"язана з анексією Іраком Кувейту. У 1990 р. було створено "Щит пустелі" - контингент з військ США та їхніх союзників з метою захисту Саудівської Аравії від можливої іракської агресії, а 17 січня - 28 лютого 1991 р. - здійснено операцію "Буря в пустелі", визволено Кувейт, а на тоталітарний режим С. Хуссейна накладено санкції. На Близькому Сході Буш продовжував підтримувати Ізраїль та добиватися його примирення з ОВП. Важливе значення у період Буша посідали американсько-китайські відносини. Але Президент підтримував як режим КНР, про що свідчить його візит до Пекіна, так і Тайвань, свідченням чого є збройна допомога останньому, внаслідок чого викликав невдоволення з боку обох китайських держав. У червні 1989 р. сенат США схвалив пакет санкцій проти КНР (відмова від спільних торговельних та економічних програм), приводом до чого стала розправа комуністичних властей над студентами-маніфестантами в Пекіні. Взяв Дж. Буш участь і в сприянні об"єднанню Німеччини: він був одним з тих, хто 12 вересня 1990 р. у Москві підписав..
Внутрішня політика Президента США Біла Клітона.
Клінтон сформулював новий підхід до досягнення економічного піднесення з урахуванням створення нових робочих місць через розширення світової торгівлі.
Президент Клінтон видав укази, що скасовують заборона медичні консультації з абортів і знову які дозволяють використання ембріональної тканини в дослідженнях, вкладених у розробки препаратів на лікування таких захворювань, як хвороби Паркінсона й Альцгеймера. Він надав закони, з яких було накладено вето іншими президентами, зокремаусложняющий придбання вогнепальної зброї, поправки до ЗаконуХетча, які дозволяють федеральним службовцям брати активнішу у партійному політичної діяльності, і навіть закон,упрощающий процедуру реєстрації виборців і ряду дає що працює право брати тимчасовий відпустка для догляду за членами сім'ї зі збереженням роботи. Президент знизив платежі за кредитами навчання; дозволив студентам коледжів отримувати оплату за у програмі "Служіння для нації", працюючи поліцейськими, лікарями і медичними сестрами; збільшив прибуткового податку на багатих американців і американські корпорації; розробив принципи модернізації урядової системи.
Дві найпомітніші перемоги Клінтона - це набуття дефіцит державного бюджету, тобто. про зниження подорожчання протягом найближчих 5 років на 500 млрд. дол., і прийняття НАФТА - угоди, за повної здійсненні якого зону вільної торгівлі може бути створена від Аляски до південних кордонів Мексики.