Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Кваліфікація злочинів при наявності інших обставин




За браком часу, а також враховуючи попереднє вивчення Вами Загальної частини КК, більш детальний аналіз питань кваліфікації злочинів: на різних стадіях вчинення злочинів (готування, замах), кваліфікації продовжуваних і триваючих злочинів, па також злочинів, вчинюваних у співучасті, в тому числі і з спеціальним суб’єктом або за наявності ексцесу виконавця, складених злочинів (наприклад, передбачених ст. 187, ч. 3 ст. 296 КК та ін.) в цій лекції не дається.

Для більш глибокого їх вивчення рекомендується використати наступні монографії, навчальні посібники та інші джерела, перелік яких було запропоновано на початку лекції.

І цілий ряд інших робіт, що друкуються в різних юридичних виданнях у тому числі: “Право України”, “Юридична практика”, “Юридичний вісник України”, тощо, а також належить використовувати Постанови Пленуму Верховного Суду України та слідчо-судову практику, яка друкується у бюлетенях законодавства, тощо.

ВИСНОВКИ З третього пиТАННЯ:

В якості підсумку по цьому питанню належить відзначити, що правильна кваліфікація злочинів має велике значення для зміцнення законності, охорони правопорядку, забезпечення прав і законних інтересів громадян. В ній дається не тільки юридична, а й соціально-моральна оцінка вчиненого особою діяння. А тому вчинений злочин має бути кваліфікований у відповідності до закону, що передбачає відповідальність саме за це діяння, і будь-які відступи від цієї вимоги неприпустимі в силу того, що неправильна кваліфікація призводить до неправильного уявлення про характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого діяння.

Висновки з теми:

З даної теми слід відзначити, що Особлива частина КК встановлює законодавчі межі криміналізації суспільно-небезпечних діянь, а саме, містить у собі вичерпаний перелік суспільно небезпечних діянь, які визнаються злочинами, чим забезпечує реальні підстави додержання законності та прав людини. Крім того, в Особливій частині законодавець диференціює кримінальну відповідальність за конкретні злочини з урахуванням їх тяжкості, тобто характеру і ступеня суспільної небезпеки. Це створює ефективні можливості для здійснення цілеспрямованої кримінальної політики і проведення її в суворих рамках закону. Оголошуючи відповідні діяння злочинними і караними, законодавець тим самим має на меті сформувати у людей непримиренне ставлення до злочинних проявів, усвідомлення необхідності боротьби з такого ряду проявами цих вчинків. Загально-превентивна функція норм Особливої частини КК полягає також у тому, щоб під загрозою покарання примусити нестійких членів суспільства утриматися від вчинення злочинів і, тим самим, сприяти їх попередженню.

Вивчення Особливої частини кримінального законодавства має важливе значення для:

1) Забезпечення громадського порядку в суспільстві.

2) Захисту особи, об'єднань громадян та держави від злочинних посягань.

3) Забезпечення здійснення українського правосуддя. У реалізації цих важливих суспільних завдань значення

Особливої частини кримінального законодавства полягає в тому, що:

1. Особлива частина кримінального законодавства містить вичерпний перелік злочинів, які тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

Згідно з ч. 1 ст. 2 КК України кримінальній відповідальності і покаранню підлягає лише особа, яка винна у вчиненні злочину, передбаченого кримінальним законом.

Отже, вчинення будь-яких інших дій, хоча б і суспільне небезпечних, занадто шкідливих, але кримінальним законом не передбачених у його Особливій частині, не може тягнути кримінальної відповідальності.

2. У нормах Особливої частини визначені законодавче ознаки злочину, його складу.

Притягнення особи до кримінальної відповідальності можливе лише за умови, що в діях цієї особи є всі ознаки повного та певного складу злочину.

Встановлення відповідності ознак складу злочину, передбаченого Особливою частиною кримінального законодавства ознакам вчиненого особою злочину, є найважливішим завданням усіх застосовників закону - працівників судово-слідчих органів.

Таким чином, вивчення Особливої частини має вирішальне значення для обґрунтованого притягнення особи до кримінальної відповідальності, для того, щоб жодна особа не уникла відповідальності за вчинений злочин і щоб жоден невинний не був притягнутий до відповідальності.

ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ

1. Поняття та система Особливої частини кримінального права України.

2. Значення Особливої частини у боротьбі зі злочинністю в сучасних умовах соціального рівня суспільства.

3. Наукові основи кваліфікації злочинів.

4. Конкуренція кримінально-правових норм.

5. Система Особливої частини чинного кримінального законодавства України, критерії систематизації.

6. Значення вивчення судової практики і її узагальнень з окремих категорій кримінальних справ для правильного розуміння і застосування кримінально-правових норм Особливої частини.

7. Джерела судової практики.

8. Поняття, значення та формула кваліфікації злочинів.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 363 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент может не знать в двух случаях: не знал, или забыл. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2806 - | 2369 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.