Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Місцеве самоврядування та управління. На відміну від більшості країн Швейцарія не має уніфікованої системи місцевого управління




 

На відміну від більшості країн Швейцарія не має уніфікованої системи місцевого управління. Практично в кожному кантоні своя система, свої особливості.

У більшості кантонів – у 23 з 26 (крім західних франкомовних кантонів Во, Женеви і Невшателя) виборчий корпус розглядається як основний орган влади в нижчих територіальних одиницях. Вирішення питань місцевого життя жителями громад – звичайна форма розгляду проблем. Загальні збори громади включають всіх її виборців. Виборний орган створюється поряд із цим у громадах зі значним числом жителів.

Навпаки, у кантонах Женева, Невшатель і Во звичайною є система комунального місцевого парламенту – ради; наявність його обов’язкова для всіх громад у кантонах Женева й Невшатель і для громад із числом жителів понад 800 – у кантоні Во. Виборний орган називається комунальною радою в кантонах Во й Тічіно; у кантонах Берн, Фрібур, Невшатель, Валліс і Жюра така рада називається генеральною; назву муніципальної ради вона має в кантоні Женева. У німецькомовній Швейцарії вона йменується общинною радою або міською радою.

Ради приймають рішення з найбільш важливих питань общинного життя, таких як прийняття бюджету, введення общинних податків, розпорядження нерухомістю, дозвіл одержувати позики, робити екстраординарні витрати. Рада стежить за діяльністю виконавчої влади й адміністрації.

В усіх громадах Швейцарії виконавча влада належить колегіальному органу, що обирається громадянами. Причому там, де функціонують загальні збори громадян, цей орган ними й обирається; у громадах кантону Невшатель такий орган формується генеральною радою.

У кантонах Во і Тічіно орган виконавчої влади називається муніципалітетом, у кантонах Фрібур, Невшатель, Валліс, Берн і Жюра – комунальною радою; у кантоні Женева – адміністративною радою і т. д. Склад виконавчого органу варіюється від кантону до кантону й від громади до громади. Кантональне законодавство встановлює нижні та верхні межі цього складу, наприклад, від трьох до дев’яти чоловік у кантоні Во, але за загальним правилом виконавчий орган включає від п’яти до семи чоловік. Тривалість повноважень виконавчого органу така ж, як у кантонального уряду, і найчастіше складає чотири роки.

У такому органі головує особа, яка називається в різних кантонах по-різному. У кантонах Во, Фрібур, Тічіно – це синдик; у кантонах Невшатель і Берн – голова комунальної (общинної) ради; у кантоні Во і в ряді німецькомовних кантонів – президент комуни (громади); у кантонах Женева й Жюра – мер. У німецькомовних кантонах уживаються також найменування общинного або міського начальника або міського президента. Він часто має досить значні повноваження.

Названі виконавчі органи проводять у життя рішення представницького органу або загальних зборів громадян.

Нарешті, у громадах можуть існувати й інші органи влади, наприклад, комісії зі справ шкіл, податків, державної допомоги.

Громади формують свої органи влади й управління, підбирають персонал для них, керують общинним майном, фінансами, зокрема, вирішують питання оподатковування, займаються проблемами початкової й середньої освіти. До їхнього відання відноситься здійснення поліцейських функцій у широкому змісті слова – підтримка суспільного порядку, регулювання дорожнього руху, суспільна гігієна, контроль за торгівлею, за підтримкою в належному порядку жител, боротьба з пожежами, нагляд за будівництвом і ін. На них покладені управління соціальним забезпеченням, устаткування території, охорона навколишнього середовища, забезпечення населення водою, розподіл води й електричної енергії. У їхню компетенцію входить культурна і спортивна діяльність. Названі функції поділяються з юридичної точки зору на власні функції громад і на делеговані з боку держави та кантонів.

Общинна автономія у Швейцарії зовсім не означає, що нижчі територіальні одиниці зовсім самостійні у вирішенні своїх справ. За громадами здійснюється нагляд і з боку держави, і з боку кантонів.

Кантональне законодавство, за загальним правилом, дозволяє втручання в общинні справи. Воно реалізується головним чином двома способами: втручання за скаргою якої-небудь особи та контроль, здійснюваний у силу посадових повноважень, за обов’язком. Нарешті, у деяких випадках кантони прямо можуть втручатися в общинні справи, скасовуючи видані громадами акти і навіть виконуючи замість общинних органів їхні функції. Останні, найбільш строгі заходи застосовуються при грубому порушенні громадами законів, зловживаннях владою з боку общинних посадових осіб.

Кантон контролює діяльність общинного самоврядування головним чином через префектів або свій департамент у справах громад, і досить рідко сам уряд кантону прямо втручається у відповідні розгляди. У більшості кантонів існує посада префекта, але не як сполучної ланки між центром і місцями подібно до Франції або Італії, а як організуючої ланки, що забезпечує координацію в діяльності кантональних органів і місцевого самоврядування. Єдиного статусу префектів не існує; іноді він обирається виборчим корпусом (кантони Берн і Фрібур), іноді призначається (кантон Во). Компетенція префекта також досить різна, від дуже широкої (Фрібур, Во або Берн) до досить обмеженої (кантон Санкт-Галлен).





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 543 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Не будет большим злом, если студент впадет в заблуждение; если же ошибаются великие умы, мир дорого оплачивает их ошибки. © Никола Тесла
==> читать все изречения...

2602 - | 2280 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.