Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема: Розвиток міжнародного права у першій половині ХХ ст




І.Дайте визначення понять: принцип „великих держав”, нерівноправні угоди, територіальне верховенство, плебісцит, анексія, оренда території, кодифікація мирних способів вирішення конфліктів, принцип рівноправності націй, практика репарацій та контрибуцій

ІІ. Питання для обговорення:

  1. Вплив Гаазьких конференцій (1899 та 1907 р. р. та ін.) на зміни у міжнародних відносинах наприкінці ХІХ -поч. ХХ ст.ст. Гаазькі декларації.
  2. Вплив Жовтневої соціалістичної революції 1917 р. на розвиток міжнародного права.
  3. Зміни у міжнародному праві після Першої світової війни. Вплив Версальського мирного договору 1919 на розвиток МП.
  4. Перші міжнародні і міждержавні організації і їх роль у розвитку співробітництва держав. Значення Ліги Націй для розвитку МП.
  5. Розвиток договірного права у післявоєнний період.

 

ІІІ.Ознайомтесь з міжнародними прецедентами:

Нанкійська угода; Тянцзинська угода.

ІУ.Ознайомтесь з міжнародно-правовими документами:

Версальсько-Вашингтонські договори; декрет радянської влади "Про мир", статут Лігі Націй

Література

[1], [2], [8],[10], [11], [14], [17], [18], [23], [27], [28], [29], [30], [31], [38], [45], [46], [47].

Методичні рекомендації

Кінець ХІХ – поч. ХХ ст. характеризувався наявністю в МП суперечливих тенденцій. Нові начала та принципи, які були проголошені на конференціях ХІХ ст. співіснували зі старими, феодальними інститутами: визнавалося „право” держави на війну, в якій переможець отримував законне право визначати положення переможеного. Продовжувалися колоніальні загарблення, внаслідок нерівноправних договорів відбувалося закабалення окремих країн, застосовувалася доктрина про „цивілізовані та нецивілізовані народи”, анексія території та інш. Перша світова війна знаменувалася новим перерозподілом сфер впливу, стала завершальним етапом у перетворенні карти світу спричинила значні зміни у м міжнародних відносинах та міжнародному праві

Позитивною рисою МП початку ХХ ст.. став розвиток та кодифікація гуманізація права війни, становлення права миру на Гаагських конференціях. Висвітлюючи перше питання студенти мають шляхом аналізу міжнародно-правових документів, виділити основні рішення конференцій та сформовані на них правила, що обмежували війну. Не випадково серед перших її декретів був Декрет про мир 1917 р., який спричинив найголовніший вплив і був націлений на мирне урегулювання після війни.

Розкриття другого питання має спиратися на документи міжнародно-правового характеру, що були прийняти Радянською Росією. Перш за все - Декрет про мир, якийпроголосив загарбницькі війни величезним злочином проти людства, містив пропозиції про проголошення справедливого та демократичного миру без анексій і контрибуцій, що сприяло втіленню у практику міжнародних відносин нових ідей, які стосувалися заборони агресивної війни, право народів на самовизначення; висунув вимогу ліквідації колоніальних відносин. Вказати на припинення Радянською Росією практики нерівних договорів, скасування цих, що були підписані царською Росією і прийняття нових - рівних.

Показати, що політика Росії викликала відповідну миротворчу діяльність з боку уряду США у вигляді 14 пунктів В.Вільсона.Розкрити змістїхосновних положень. Показати значення мирних пропозицій Росії у конференції 1921 р. в Генуї.

Зміни у міжнародному праві після Першої світової війни пов’язані з рішеннями Версальського мирного договору, який закріпив, по-перше, результати І світової війни, а по друге – створення нового правового режиму у вигляді Версальсько-Вашингтонської системи, основу якої складали договори: Версальський 1919 р., Сен-Жерменський 1919 р., Нейський 1919 р., Трианонський 1920 р., Севрський 1920 р., Вашингтонська конференція 1922 р. Цими договорами було оформлено створення низки нових держав у Центральній та Південно-Східній Європі, обмежувалося озброєння переможених країн, відшкодування Німеччиною шкоди переможцям, перегляд німецьких кордонів.

Найважливішим рішенням стало створення нової міжнародної організації – Ліги Націй (1919-1946 р.), яка стала гарантом Версальсько-Вашингтонської системи и першою міжнародною організацію, яка мала політичну направленість.Статут Ліги Націй є складовою частиною Версальського мирного договору. Її метою став «розвиток співпраці між народами та гарантія їх миру і безпеки». Студенти мають дослідити структуру Ліги Націй, висвітлити суперечливі тенденції у діяльності та причини її розпуску. Разом із Лігою Націй були створені Міжнародна організація праці, Комітет експертів по прогресивній кодифікації МП та ін..

Договірна практика також характеризувалася суперечливими тенденціями. З одного боку – збільшення кількості договорів з метою збереження миру та обмеження війни (Генуя 1921, Паризький мирний договір 1928 р., рішення Женевської конференції 1932 р.), а з іншого – закріплення практики «відчинених дверей», військових союзів (Локарнські договори), розподілу територій (Мюнхенська згода 1938, Договір про ненапад між Німеччиною та СРСР 1939 р.). Разом з тим продовжується і практика порушення договорів та розв’язання війн.Розпочинаючи з 1931 р. Японія, Італія і Німеччина постійно порушують норми МП і здійснюють один акт агресії за іншим, СРСР також – війна із Фінляндією, потім зближення з Німеччиною. Відбувається підрив МП відносин.

 

Практичне заняття № 10





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-26; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 629 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Есть только один способ избежать критики: ничего не делайте, ничего не говорите и будьте никем. © Аристотель
==> читать все изречения...

2251 - | 2203 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.