Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Природне освітлення, його нормування, КПО (розрахунок природного освітлення)




Природне освітлення (ПО) поділяється на: бокове (одно- або двостороннє), їло здійснюється через світлові отвори (вікна) в зовнішніх стінах; верхнє, здійснюване через ліхтарі та отвори в дахах і перекриттях; комбіноване поєднання верхнього та бокового освітлення.

ПО має важливе фізіолого-гігієнічне значення для працівників. Воно сприят–Івво впливає на органи зору, стимулює фізіологічні процеси, підвищує обмін речовин та покращує розвиток організму загалом і діє тонізуюче. Сонячне їЖфомінювання зігріває та знезаражує повітря, очищуючи його від збудників багатьох хвороб (наприклад, вірусу грипу). ПО має і психологічну дію, створюючи з приміщенні для працівників відчуття безпосереднього зв’язку з довкіллям. ПО по відвошенню до штучного не вимагає затрат на експлуатацію.

ПО властиві і недоліки:

– не постійне в різні періоди доби та року, в різну погоду;

– нерівномірно розподіляється по площі виробничих приміщень;

– за незадовільної його організації може спричиняти засліплення органів зору. На рівень освітленості приміщення при ПО впливають такі чинники: світловий клімат, площа та орієнтація світлових отворів; ступінь чистоти скла у світлових отворах; колір стін та стелі приміщення; глибина приміщення; наявність предметів, що заступають вікно як із середини, так і ззовні приміщення.

Оскільки природне освітлення не постійне впродовж дня, кількісна оцінка цього виду освітлення проводиться за відносним показником – коефіцієнтом природного освітлення (КПО) КПО= *100%

де Евн – освітленість в даній точці (робочому місці) в середині приміщення; Езовн – освітлення ззовні приміщення на цій же горизонтальній площині

Нормовані значення КПО визначаються “Будівельними нормами і правилами” (СниП II-4-79). В основу визначення КПО прийнято розмір об’єкта розпізнавання.

Для бокового освітлення КПО=0,5-3,5 %

Для верхнього та комбінованого КПО=4,0-10 %

Розрахунок природного освітлення полягає у визначенні площі світлових отворів (вікон, ліхтарів) відповідно до нормованих значень КПО.

Площа вікон при боковому освітленні визначається за допомогою такого співвідношення:

поверхневого шару, що прилягає до будівлі; в загальний коефіцієнт світлопропускання вікна:

В
= 1 2 3 4 5,

де 1 коефіцієнт пропускання світла матеріалом; 2 – коефіцієнт, який враховує | втрати світла в оправі світлового отвору, 3 – коефіцієнт, який враховує втрати в несучих конструкціях; 4 – коефіцієнт, який враховує втрати в сонцезахисних пристроях; 5 коефіцієнт, який враховує втрати в захисній сітці, 5 = 0,9.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-03-26; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 681 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Настоящая ответственность бывает только личной. © Фазиль Искандер
==> читать все изречения...

2310 - | 2034 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.