Лекции.Орг
 

Категории:


Нейроглия (или проще глия, глиальные клетки): Структурная и функциональная единица нервной ткани и он состоит из тела...


Расположение электрооборудования электропоезда ЭД4М


Макетные упражнения: Макет выполняется в масштабе 1:50, 1:100, 1:200 на подрамнике...

Декоративно-прикладна діяльність учнів на уроках образотворчого мистецтва, їх значення в художньо-естетичному розвитку дітей-Види декоративного мистецтва та його значення в житті людей. Декор — французьке — прикрашати, прикладне - прикладати до предметів, виробів.

ДПМ — це широка галузь мистецтва, яка художньо-естетично формує матеріальне середовище, створене людиною. До нього належать такі види: художня обробка дерева, каменя, кістки й рогу, шкіри; художня кераміка; художнє скло. метал, плетіння, в'язання, ткацтво, килимарство, вишивка, розпис, різьблення, витинанки, мереживо, бісер, емаль; виготовлення посуду, хатніх прикрас, іграшок, одягу, ювелірних виробів тощо.

Далі розглянемо деякі з видів ДПМ.

а) Художня кераміка — вироби з глини — налічує понад сім тисячоліть свого розвитку. Первісні гончарі формували глиняні вироби вручну. З четвертого тисячоліття до н.е. вироби стали точити на гончарному крузі. В Стародавній Греції з четвертого сторіччя до н.е. була відома техніка шиття в формах, які виготовлялись теж із глини. Грецькі керамічні вави — це шедеври стародавнього мистецтва, неперевершена краса форми та розпису.

б) Декоративний розпис дуже широко використовується, має багато видів.

1) Розпис тканин2) Розпис по дереву 3) Розпис кераміки глазурями (поливами). 4) Писанкарство — розписування пасхальних яєць. За технікою виконання існує кілька видів писанкарства: крашанки — фарбування яйця в один колір; дряпанки (скрябанки, різьбянки) — на поверхню крашанки наносять витончений візерунок гостроконечним писаком; мальовки — техніка Пензля олійними фарбами на світлому тілі шкаралупки яйця; крапанки — техніка накрапування на яйця крапок і плям з воску з почерговим занурюванням яйця в фарби. Найдосконаліша техніка — писанка — восковий розпис трубочкою, писачком. Писанки переважно однокольорові з витонченим ювелірним декором. Всі елементи орнаменту писанок символічні, їх джерело в далекій язицькій давнині. Пізніш додалися і символи християнських часів.Писанка — це магічний предмет — знак весни й пробудження життя, релігійно-обрядовий символ.5) Безпосередньо з архітектурою пов'язаний монументально-декоративний розпис, який теж знайомий з далеких часів. Українську хату розписували і з середини й зовні традиційними малюнками. Серед майстрів монументального і станкового декоративногорозпису — яскраві постаті Марії Приймаченко, Андрія Куліша та інші.

в) Витинанки — орнаментальні і фігурні прикраси житла, ажурно витяті ножицями, штампиками, ножем з білого або кольорового паперу

г) Народна іграшка. Всі народи світу мають свої дитячі іграшки. Художня самобутність народної іграшки закладена її багатовіковою історією. Прототипами іграшки були зооморфні фігурки, що мали обрядове тотемічне значення в житті первісної людини.

д) Народний одяг і народні святаНародний одяг виник в процесі трудової діяльності людини і нерозривно пов'язаний із її життям і побутом. Різноманітна вишивка, плетіння, аплікація і намисто, вінки із стрічками прикрашали святкуючих.

-Зміст і методика занять декоративним мистецтвом в початкових классах.дпм – це унікальний розділ образотворчого мистецтва, який надає учням багато можливостей для духовного саморозкриття, творчого самовираження, розвитку здатності до життєвого самовизначення, дає змогу розкрити нахили до різних творчих професій: художника, дизайнера, модельєра, спеціаліста з комп’ютерної графіки. Засвоюючи такі навчальні поняття, як “композиції”, “форма”, “колір та об’єм”, школярі вчаться створювати образи про навколишній світ, вільно оперуючи фарбами, кольорами, лініями, формами та їх поєднанням.Навчання дпм дитини вимагає кваліфікованого керівництва. Але для того, щоб розвинути у кожного учня творчі здібності закладені природою, вчитель повинен сам розуміти дпм, дитячу творчість, володіти необхідними способами художньої діяльності.

Послідовність виконання декоративного малюнка:- збір матеріалу, необхідного для виконання декоративного розпису (листя дерев, репродукції, фотографії);- вивчення об'єктів, форми яких повинні втілитись в декоративні форми (листя, квіти, фрукти тощо);- виконання декількох варіантів декоративних елементів;- виконання ескізу декоративного малюнка невеликого розміру;- виконання декоративного рисунка олівцем;- виконання декоративного малюнка фарбами. Завдання на уроках дпм виконуються як по готовому контуру, так і без нього, прямо пензлем

Під час орнаментального малювання на уроках дпм розвивається техніка роботи фарбами, що впливає на вироблення спеціальних навичок та естетичне виховання учнів. Наприклад: рівномірне розфарбовування, вміння не переходити через контур малюнка, вміння працювати всім пензлем і кінчиком пензля, вміння розфарбувати узор з пропуском. Декоративні композиції, які вивчаються в початковій школі, можна розподілити на три групи: орнамент у смузі; візерунки, розташовані в якійсь замкнутій фігурі (квадрат, трикутник); безмежні візерунки (візерунок для тканини, шпалер).Найбільш простим являється орнамент у смузі. Його малюють в певній послідовності; від загального до часткового. Спочатку намічають верхню і нижню межі смуги, потім ділять її на рівні частини, в кожній частині поміщають елементи орнаменту. Візерунок, призначений для квадрату чи кола, необхідно складати з врахуванням заданої форми.Жваво і результативно проходять в II-IV класах уроки по оформленню візерунками посуду. Вчитель приносить в клас комплект посуду і пропонує дітям скласти для нього візерунок. Діти замальовують з натури посуду і прикрашають його. Візерунок може бути стрічковим, вільного ритму, в залежності від того, який розділ декоративного малювання опрацьовується. Важливо, щоб дитина вигадала його для даної форми і мала можливість подивитись, як виглядає посуд, прикрашений за її задумом.Аплікація — один з видів декоративної діяльності. Це спосіб створення орнаментів чи художнього зображення шляхом наклеювання різнокольорових шматочків паперу чи тканини. Аплікаційні зображення предметів завжди мають більш умовні форми, ніж в інших видах мистецтва. Ці форми носять узагальнений характер, не виділяються дрібні деталі як по контуру, так і всередині предмета. Обмежене також і кольорове рішення. Кольори в аплікації передають забарвлення предметів без поступових переходів від одного кольору до іншого. Для святкового оформлення аплікаційний спосіб зображення найбільш зручний, він створює великий естетичний ефект лаконічністю і яскравістю форм.Аплікаційні роботи виконуються з кольорового паперу, з природних матеріалів — соломки, листків, трав, засушених квітів, з тканини, ниток, вирізок із газет і журналів.Уроки аплікації — результативні уроки. Необхідно так спланувати роботу, щоб діти справились із завданням, щоб у кінці можна було зробити виставку учнівських робіт. І, звичайно, такі уроки, як і інші уроки образотворчого мистецтва, повинні бути творчими, а витвори дітей — різноманітними.Вже в II класі, а також і в III діти самостійно виконують візерунки й орнаменти, не копіюють, а лише використовують окремі елементи, самі створюють декоративну композицію.У III, IV класах зміст декоративного малювання складнюється за рахунок створення ескізів декоративного оформлення предметів побуту.

-Значення декоративного мистецтва в художньо-естетичному розвитку дітей

Значення д малювання в загальному прцесі навчання дуже велике, в особливості в перших класах:•розвиток творчих здібностей учнів, почуття кольору, ритму і композиції - розміщення малюнку на площині.• розвиток технічних навичок.

Зміст д. малювання - малювання узорів, які мають певне призначення : узор в смужці, узор в прямокутнику, узор в колі та інші. В силу цього декоративне малювання становиться добрим засобом тренування рук та очей; воно розвиває вміння координувати роботу руки та ока, які в подальшому набувають все більше та більше значення в малюванні. Крім того, малювання узору потребує вдумливого відношення та акуратності в праці.

Приклади орнаментальних композицій, які виконані майстрами в різних матеріалах із застосуванням різної техніки обробки форми предмета дозволяє вчителю просто та зрозуміло познайомити молодших школярів з єдністю естетичного та функціонального в створюванні художньої речі, виділити прийоми декоративного узагальнення, пояснити, що кожна річ створюється для людини і живе в тісному взаємозв’язку з іншими речами. Людина з розвиненим художнім смаком здатна розуміти і цінити стильову єдність предмету, відчувати зв’язок декоративного мистецтва з естетичними вимогами свого часу, або минулих епох. Тому так важливо розвивати здатність учнів бачити річ у зв’язку з іншими речами та потребами людини.


 

 

Дата добавления: 2015-11-23; просмотров: 1349 | Нарушение авторских прав


Рекомендуемый контект:


Похожая информация:

 1. I. Діяльність Рахункової палати
 2. V. Визначення практичних завдань уроку
 3. XIII. Вимоги до медичного обслуговування, оцінки стану здоров'я дітей
 4. XIV. Вимоги до режиму дня і навчання, організації життєдіяльності, рухової активності дітей
 5. А1. Опитувальник драматичного розвитку [62]
 6. Аналіз реалізації техногенних загроз і прогноз щодо їх розвитку
 7. Аналіз структури капіталу відповідно до стратегії його розвитку
 8. Багатозначні слова і контекстСлова, які мають лише одне лексичне значення, називаються однозначними.Слова, які можуть уживатися у різних значеннях, називаютьсябагатозначними
 9. В. Аналіз та перспектива розвитку електроенергетики
 10. Ви завжди зрозуміло та дуже цікаво пояснюєте матеріал. Вчитися з вами – одне задоволення. Ми бажаємо вам терпіння, здоров’я та добрих учнів!
 11. Вибір об’єкта і показників для порівняння ефективності проектних рішень. Призначення підприємства
 12. Визначення вартості капіталу


Поиск на сайте:


© 2015-2019 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.