99. Державне мито не справляється:: За довіреності і заповіти, посвідчені особами відповідно до частини третьої статті 245 та статті 1252 Цивільного кодексу України, що прирівнюються до нотаріально посвідчених, а також довіреності, які відповідно до частини четвертої статті 245 Цивільного кодексу України посвідчуються посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання, - державне мито не сплачується. Не сплачується державне мито за реєстрацію місця проживання у зв’язку з обміном паспорта або в зв’язку зі зміною назви вулиці чи нумерації будинків.
З кількох розділів складається бюджетна класифікація відповідно до Бюджетного кодексу України?
4__ Доходи бюджету. Видатки бюджету. Фінансування бюджету. Державний борг.
101. Методом фінансово-правового регулювання є: метод владних приписів.
Предметом науки фінансового права є вся сукупність знань про фінансове право, фінансову діяльність держави?????
103. В залежності від способу впливу на учасників фінансових відносин, який визначає характер їх юридичних прав і обов’язків, фінансово-правові норми підрозділяються на види: зобов’язуючі, забороняючі, уповноважуючі.
104. Якщо гроші виділяються безвідплатно з вищестоящого бюджету нищестоящому, чи будь-яким суб’єктам господарювання з метою доповнення дефіциту власних коштів, то таке виділення є: дотацією.
105. За критерієм об’єкту діяльності, що перевіряється ревізії поділяються на: комплексні і тематичні
106. Лімітна довідка про бюджетні асигнування містить: затверджені бюджетні призначення (встановлені бюджетні асигнування) та їх помісячний розподіл, а також інші показники, що, згідно із законодавством, повинні бути визначені на підставі відповідних нормативів.
107. Одиницею виміру бази оподаткування визнається: конкретна вартісна, фізична або інша характеристика бази оподаткування або її частини, щодо якої застосовується ставка податку
Видатки бюджету це кошти, що спрямовуються на: здійснення програм та заходів, передбачених відповідним бюджетом, за винятком коштів на погашення основної суми боргу та повернення надміру сплачених до бюджету сум.
109. Митні платежі – це різновид обов'язкових платежів, що справляються під час переміщення або у зв'язку з переміщенням товарів через митний кордон України та контроль за справлянням яких покладено на митні органи.
110. Правовою основою здійснення фінансового контролю в Україні є: Конституція України, в якій визначені принципи, основні права і обов’язки державних органів в галузі контролю.
111. Функції фінансового контролю:
1) перевірка витрат державних засобів (відповідність витрат запитуваним сумам і ефективність використання державних засобів);
2) перевірка своєчасності і повноти мобілізації засобів у державні ресурси по всіх ланках фінансової системи;
3) перевірка дотримання правил обліку і звітності.
112. В залежності від фактору часу фінансовий контроль поділяється:
попередній, поточний і наступний фінансовий контроль.
113. Обов’язковий фінансовий контроль здійснюється:
А) в силу вимог нормативних актів (наприклад, контроль рахункової палати ВРУ за виконанням бюджету по підсумках року, що завершився);
Б) за рішенням компетентних органів держави (наприклад, податкової адміністрації – з метою з’ясування повноти виконання платниками податків їх фінансових зобов’язань перед державою).
114. За суб’єктним складом органів, що здійснюють фінансовий контроль фінансовий контроль поділяють:
1) фінансовий контроль органів законодавчої влади та місцевого самоврядування;
2) фінансовий контроль Президента України;
3) фінансовий контроль органів виконавчої влади загальної компетенції;
4) фінансовий контроль органів виконавчої влади спеціальної компетенції;
5) фінансовий контроль фінансово-кредитних органів;
6) відомчий та позавідомчий фінансовий контроль;
7) внутрішньогосподарський фінансовий контроль;
8) громадський фінансовий контроль;
9) аудиторський фінансовий контроль
115. За сферами фінансової діяльності, що підлягають фінансовому контролю фінансовий контроль поділяється:
бюджетний; податковий; валютний; кредитний; інвестиційний; страховий; контроль за грошовою масою.
116. За змістом ревізії поділяються на: фактичні і документальні
117. Строк проведення ревізії не повинен перебільшувати: 30 днів
118. Перевірка як форма фінансової діяльності це: обстеження і вивчення окремих ділянок фінансово-господарської діяльності підприємства, установи, організації або їхніх підрозділів.
119. Рахункова палата має право контролювати фінансову діяльність:
місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, банків, господарських товариств, спілок.
120. Діяльність Рахункової палати регулюється: ЗУ «Про рахункову палату»
121. Кабінет Міністрів України здійснює контроль за державними фінансами в ході: безпосередньої практичної реалізації фінансової політики, державної політики в галузі ціноутворення і оплати правці, складання і виконання Державного бюджету України і звіту про його виконання, здійснення загальнодержавних і міждержавних економічних програм, створення і керівництва діяльністю різних фондів і т.д.
122. Фінансовий контроль – це цілеспрямована діяльність: законодавчих і виконавчих органів влади і недержавних організацій, спрямована на забезпечення законності і доцільності дій у галузі утворення, розподілу і використання грошових фондів держави і суб’єктів місцевого самоврядування з метою ефективного соціально-економічного розвитку держави і окремих регіонів.
123. Діяльність Державної фінансової інспекції Україні регулюється: Указом Президента України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» Закон України Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні
124. Діяльність Національного банку України у сфері фінансового контролю регулюється: Законом України «Про банки і банківську діяльність»