ЗМІСТ
Вступ…………………………………………………………………... ст. 3
Розділ І
Історичні особливості та закономірності формування політичного реалізму 40-50рр. ХХ століття
Завершення другої світової та її вплив на теорію міжнародних відносин актуальних подій повоєнного етапу та їх закономірностей…………………………………………………ст. 6
Формування теорії політичного реалізму в період після Другої світової війни……………………………………………………ст.16
Розділ ІІ
НАЙВАЖЛИВІШІ РЕАЛІСТИЧНІ ІДЕЇ СФОРМУЛЬОВАНІ У ПЕРІОД МІЖ ДРУГОЮ СВІТОВОЮ ВІЙНОЮ ТА ПОЧАТКОМ ХОЛОДНОЇ ВІЙНИ.
Концепція Ганса Моргентау та її інтерпретація в працях Арнольда Уолферса……………………………………………………ст.22
Розвиток класичних ідей реалізму в працях Генрі Кіссінджера та Реймона Арона…………………………………………………………ст.36
Розділ ІІІ
СУЧАСНІ МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ ТА ЇХ ІНТЕРПРЕТАЦІЯ В ТЕОРІЯХ КЛАСИЧНОГО РЕАЛІЗМУ
Загроза ядерної війни та її розуміння з точки зору класичного реалізму………………………………………………………………...ст.47
Класичний реалізм та його оцінка сучасного міжнародного порядку………………………………………………………………...ст.53
Розділ ІV
ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ
Загальні вимоги під час роботи з персональним комп’ютером…………………………………………………………...ст.59
Колективні та індивідуальні засоби і заходи захисту від шкідливого впливу виробничих чинників на здоров’я людини…………………ст.65
Висновки……………………………………………………………...ст.69
Список використаної літератури…………………………………ст. 72
Вступ
Актуальність дослідження:
Суть проблеми, яку я розглядаю у своєму дослідженні полягає у вагомості внеску теорії політичного реалізму у розв’язання питань періоду Холодної війни.
Політичний реалізм абсорбував у собі концепцію світової думки. Ця теорія, на відміну від її наукового опонента - політичного ідеалізму, довела свою слушність. Реалізм найкраще пояснює конфронтаційні та конфліктні ситуації.
У дослідженні я розглядатиму основні ідеї представників цієї наукової теорії, а також їх критику з боку інших течій. Оскільки, на мою думку, важливим є розкрити бачення реалістами стану міжнародних відносин від середини ХХ століття, коли були сформовані найважливіші концепції розвитку майбутніх подій.
Беручи до уваги факт того, що за останні сто років відбулося багато подій, які змінили розвиток людства та науки, я вважаю, що саме становлення теорії політичного реалізму є актуальною проблемою для розгляду та вивчення. Поява ядерної зброї пожвавила дискусії у міжнародних відносинах і саме реалісти надали цьому глибокого аналізу. Значення військового фактору, яке реалісти виділяють, як першочергове є надзвичайно важливим і на сьогодні, оскільки, збройні конфлікти тривають, а вивчення і вдосконалення способів прийняття зовнішньополітичних рішень у таких ситуаціях слід вдосконалювати.
Об’єкт дослідження:
Об’єктом дослідження є теорія політичного реалізму та її розвиток впродовж ХХ століття та на сучасному етапі.
Предмет дослідження:
Предметом дослідження є основні праці вчених представників теорії політичного реалізму, написані у 50-60-тих роках ХХ століття.
Мета:
Метою дослідження є розкрити суть концепції політичного реалізму, показати її розвиток та результат її впливу на міжнародні відносини.
Завдання:
Пояснити, які історичні події зумовили формування теорії політичного реалізму після закінчення Другої світової війни. Розкрити їхній вплив на теорію міжнародних відносин.
Розглянути головні реалістичні ідеї, які були сформовані у період Холодної війни. Проаналізувати концепцію Ганса Моргентау та її тлумачення у працях Арнольда Уолферса.
Розглянути питання розвитку класичних ідей реалізму у працях Генрі Кіссінджера та Реймона Арона.
Проаналізувати стан сучасних міжнародних відносин з точки зору класичного реалізму.
Джерела:
Основою джерельної бази дослідження є книги та статті вчених представників політичного реалізму. Проводячи аналіз праць Г.Моргентау, А.Уолферса, Г.Кіссінджера, Р.Арона я користувалася їхніми науковими ресурсами. Значною мірою використовувала також і підручник М.З Мальського та М.М. Мацяха «Теорія міжнародних відносин».
РОЗДІЛ І
ІСТОРИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ЗАКОНОМІРНОСТІ ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОГО РЕАЛІЗМУ
Рр. ХХ століття