Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Зміна температури повітря з висотою. Адіабатичний процес. Причини висотної поясності природи гір




Поняття про вертикальний термічний градієнт. Типи термічної стратифікації атмосфери: пряма, обернена (інверсія), гомотермія. Типи інверсій, умови їх виникнення. Вплив інверсій на погоду, їх негативні наслідки для життєдіяльності населення.

Схематично зобразіть і поясніть суть понять: “сухо-адіабатичний процес”, “волого-адіабатичний процес”, “псевдоадіабатичний процес”.

Поняття про висотну поясність природи гір (вертикальну поясність ландшафтів). Основні відмінності висотної поясності від широтної зональності. Доведіть на конкретних прикладах, що висотні пояси не є повними аналогами природних зон (особливо у високогір’ях). Як змінюється висотна поясність у горах на різних широтах? Як впливають на розташування висотних поясів: адіабатичний і псевдоадіабатичний процеси; інверсії температур.

Головною причиною висотної поясності є зміна клімату з підняттям по схилах гір (зниження температури повітря в середньому на 0,6°С/100 м та збільшення кількості атмосферних опадів). Якщо гірські хребти розташовані перпендикулярно до переважаючих вітрів, то в горах також чітко проявляється бар’єрний ефект і схилова асиметрія (як наприклад, на західних навітряних і східних підвітряних схилів Кордельєрів). На вологих західних схилах цих гір у помірному поясі зростають бар’єрно-дощові хвойні й мішані ліси, а на підвітряному східному на тій же висоті формуються соснові ліси, гірські прерії, а в улоговинах – напівпустелі.

Отже, орфографічна неоднорідність зумовлює різницю в показниках температури повітря та кількості опадів з висотою, зумовлюючи висотну поясність ґрунтів, рослинності, ландшафтів у цілому.


Атмосферний тиск, закономірності його розподілу біля

Підстилаючої земної поверхні.

Поняття про атмосферний тиск, одиниці його вимірювання. Причини зміни атмосферного тиску біля підсилюючої поверхні (а…; б…) Схематично зобразіть пояси розподілу атмосферного тиску біля підсилюючої поверхні (якщо умовно вважати її властивості однорідними). Поясніть причини такого розподілу атмосферного тиску.

Атмосферний тиск відрізняється над різними ділянками земної поверхні й змінюється над ними з часом. Внаслідок підвищення температури тиск знижується. При зниженні температури тиск стає вищим.

Переміщення повітря у верхній частині тропосфери теж призводить до зміни атмосферного тиску. У тому місці, над яким відбувається відтік повітря і внаслідок цього зменшується маса стовпа повітря, атмосферний тиск знижується. У районах, над якими спостерігається притік повітря, атмосферний тиск підвищується.

У розподілі атмосферного тиску біля земної поверхні виділяють пояси та області високого та низького тиску. Пояси атмосферного тиску – це витягнуті в широтному напрямку смуги. Області атмосферного тиску мають округлу форму.

У розподілі тиску на земній поверхні проявляється широтна зональність. Загальна планетарна схема розподілу тиску така: уздовж екватора простягається пояс зниженого тиску, на північ і південь від нього до 30-40о розташовані пояси підвищеного тиску; далі до 60-70о пн. і пд. ш. простягаються пояси зниженого тиску; в полярних районах – області підвищеного тиску.

Реальна картина розподілу тиску значно складніша. Екваторіальний пояс зниженого тиску зберігається цілий рік. Області високого тиску у полярних широтах (над Антарктидою і Гренландією) теж спостерігаються упродовж року.

Над океанами області атмосферного тиску є постійними. Над материками влітку утворюються області низького тиску, а взимку вони змінюються на області високого тиску. Такі області називають сезонними (наведіть їх приклади).

 

Загальна циркуляція атмосфери Землі. Поняття про





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1230 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Самообман может довести до саморазрушения. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2513 - | 2362 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.