Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Міжрівневі комунікації, комунікації між підрозділами




Міжрівневі комунікації в організації. Інформація в середині організації переміщується в рамках вертикальних комунікацій з вищого на нижчий рівень і навпаки. Таким шляхом адміністрація інформує підлеглих про поточні задачі, змінах пріоритетів, конкретних завданнях, а комунікації по висхідній виконують функції оповіщення про стан справ на місцях, інформація надається у формі звітів, пропозицій і пояснювальних записок. Комунікації між різними підрозділами (відділами). Оскільки організація - це система взаємопов'язаних елементів, керівництво повинно домагатися чіткої їх роботи. Взаємодія між підрозділами в основному здійснюється на підставі горизонтальної комунікації, що веде до рівноправних відносин, а у підсумку до задоволеності працюючих.

Комунікації між організацією і її середовищем.

Від факторів зовнішнього середовища залежать комунікаційні зв"язки організації. Якщо проаналізувати, про що пишуть, говорять і читають у дійсності люди в організації, то основна увага довелася б зосередитися на якихось питаннях, що зв'язані з потребами інформаційної взаємодії з зовнішнім оточенням, що впливає на організацію.

Органи влади користаються різноманітними засобами для комунікацій зі складовими свого зовнішнього оточення з наявними і потенційними споживачами вони спілкуються за допомогою реклами й інших програм зв'язку з громадськістю. У сфері відносин із громадськістю першорядна увага приділяється створенню визначеного іміджу організації на місцевому, територіальному, загальнонаціональному чи міжнародному рівнях. Органи влади підкоряються державному регулюванню і їм приходиться заповнювати великі письмові звіти. У своїх щорічних звітах вони повідомляють інформацію про фінанси й економіку, приводять інформацію про свої можливості і проблеми.

Бар'єри в комунікаційному процесі

Комунікативні бар´єри є однією з причин виникнення і розгортання внутрішньо-особистісних, міжособистіспих, внутрішньогрупових і міжгрупових конфліктів, які виникають в організаціях. Вони також можуть призводити до зниження результативності діяльності менеджерів і персоналу організацій, впливати на їх міжособистісні стосунки, емоційний стан, ступінь задоволення роботою тощо. Тому важливість профілактики та подолання комунікативних бар´єрів в організації очевидна, а робота організаційного психолога в цьому напрямку є нагальною.За своїм змістом комунікативний бар´єр — це один з різновидів психологічного бар´єру, психологічного стану, який виявляється у неадекватній пасивності суб´єкта, що заважає виконанню тих чи інших дій.Стосовно основних видів комунікативних бар´єрів в організації слід зазначити, що психологами виділено кілька їх видів.

Удосконалення організаційних комунікацій

В організаційних комунікаціях причинами виникнення перепон можуть бути:- деформація повідомлень на різних станах процесу комунікацій;- інформаційні перенавантаження в системі комунікацій;- незадовільна структура управління організації;- громіздка структура комунікаційного процесу.Удосконалення комунікацій і ліквідацій перепон в організаціях здійснюється за допомогою:- раціоналізації структури комунікаційного процесу;- регулювання інформаційних процесів;- удосконалення документообігу;- ефективного застосування графічних засобів;- поліпшення виконання функцій менеджменту;- поліпшення зворотного зв'язку;- уведення системи збору пропозицій працівників,- застосування сучасних інформаційних технологій, персональних комп'ютерів, електронної пошти, відеоконференцій, радіо, телебачення тощо.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1179 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент всегда отчаянный романтик! Хоть может сдать на двойку романтизм. © Эдуард А. Асадов
==> читать все изречения...

2598 - | 2323 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.