Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Проблеми активізації діяльності інститутів інвестування в регіоні




Невизначеність України стосовно свого інвестиційного клімату

підриває інвестиційний потенціал країни. Поєднання інфляції зі скороченням

ВВП більш ніж на 15% в 2009 році викликало занепокоєння інвесторів з

приводу ділових можливостей в Україні. Ліквідність, хоч і покращується,

втім також викликає занепокоєння інвесторів, оскільки банки почали тільки

умовно відновлювати корпоративне кредитування, обмежуючи таким чином

можливості інвесторів та місцевих партнерів започатковувати бізнес. Щодо

бізнес-клімату – корупція, затримки на митниці та затримки в поверненні

ПДВ набули ще більш загрозливих масштабів. (1)

Що стосується Донецької область, то вона є не тільки одним з найбільших промислових, культурних і наукових центрів України, але є одним з провідних регіонів за залученням прямих іноземних інвестицій.

Незважаючи на скасування податкових і митних пільг, у Донецькій області триває реалізація інвестиційних проектів у спеціальних економічних зонах і на територіях пріоритетного розвитку. Виконання 185 проектів дозволило залучити інвестицій на 2235,8 млн. доларів. В 2006 році в процесі реалізації перебувало 120 інвестиційних проектів і надійшло 518,4 млн. доларів.

Області Темпи зростання (зменшення)обсягу прямих іноземнихінвестиій, у % до попередньогороку   зміни, %
   
Київська 135,7 123,8 -11,9
Дніпропетровська 135,3 123,8 -11,5
Донецька 147,5 155,3 7,8
Харківська 202,6 130,3 -72,3
Одеська 119,9 124,1 4,2
Запорізька 110,6 115,1 4,5
Львівська 120,6 163,4 42,8

Табл. 5. Темпи зростання прямих іноземних інвестицій

 

Аналізуючи темпи росту (зменшення) прямих іноземних інвестицій у найбільших областях України за 2006-2007 рік слід зазначити, що одне з провідних місць займає Донецька область.

 

За внутрішніми капітальними інвестиціями найбільша частка інвестицій – це власні кошти підприємств та організацій – близько 95%, лише 3% - кошти населення на індивідуальне житлове будівництво, по 1 % - кошти державного та місцевих бюджетів.

Що стосується структури інвестицій, то 64% - це капіталовкладення у промисловість (32% - переробна, 15% - добувна, 16% - електро-, газо-, водопостачання), по 7% - у будівництво і транспорт, 6% - торгівля та ремонт, 4% - операції з нерухомістю.

У 2011 році інвестиції надійшли зі 125 країн світу. До десятки основних країн-інвесторів, на які припадає понад 82% загального обсягу прямих інвестицій, входять: Кіпр - 9 млрд 914,6 млн дол, Німеччина - 7 млрд 076,9 млн дол, Нідерланди - 4 млрд 707,8 млн дол, Російська Федерація - 3млрд 402,8 млн дол, Австрія - 2 млрд 658,2 млн дол, Франція - 2 млрд 367,1млн дол, Сполучене Королівство - 2 млрд 298,8 млн дол, Швеція - 1 млрд 729,9 млн дол, Британські Віргінські Острови, - 1 млрд 460,8 млн дол та Сполучені Штати Америки - 1 млрд 192,4 млн дол. (9)

До подій АТО в Донецькій області був сформований сприятливий інвестиційний клімат.

Донецький регіон мав розвинутими такі галузі, як енергетика, хімічна та нафтопереробна, машинобудівельна, харчова та переробна промисловості. Область має 110 км Азовського моря з унікальними рекреаційними зонами: національним парком «Святі гори», заповідниками «Хомутовська степ» та «Кам’яні могили», Славянським грязьовим курортом та Красноліманським лісом. Мала розвинуту транспортну інфраструктуру: Донецька залізнична дорога забезпечує 45% загального об’єму загрузки та 15% загального об’єму пасажирських перевозок. Автомобільні дороги мають найвищу оцінку за якістю по всій території України, Донецьк і Маріуполь – мали міжнародні аеропорти, місто Краматорськ – пасажиро-транспортний аеродром. Маріупольський морський порт щорічно оброблював 14 млн.т вантажу, дозволяючи приймати судна довжиною 240 м та з посадкою 8 м. (8)

Значні темпи економічного розвитку Донецького краю стали однією з передумов активізації його зовнішніх зв'язків. В області здійснювалася діяльність консульства і представництва 11-и держав.

Донецька область працювала в межах угод про співпрацю з 15 регіонами іноземних держав (Російська Федерація, Республіка Білорусь, Польща, Чехія, Туркменістан), Європейською Бізнес Асоціацією та Турецько-українською діловою радою.

Також Донецька область є учасником Єврорегіону «Донбас», найбільшого транскордонного об'єднання на українсько-російському кордоні.

Підприємства регіону мали зовнішньоторговельні зв'язки з партнерами з 150 країн світу. Основними партнерами області є країни СНД (38,6%), Європи (23,3%) та Азії (27,3%).

Для створення сприятливого інвестиційного клімату та комфортних умов для інвесторів, Донецькою облдержадміністрацією було підготовлено:

- Каталог інвестиційних пропозицій Донецької області:

109 інвестиційних проектів загальною вартістю - 3,5 млрд. Дол. США;

- База вільних земельних ділянок для реалізації інвестиційних проектів: 179 ділянок загальною площею 1,9 тис. Га;

- База об'єктів незавершеного будівництва: 35 об'єктів загальною площею - 166 тис. М².

У Донецькій області функціонувала Рада вітчизняних та іноземних інвесторів до складу якої входять: представники влади, керівники вітчизняних та іноземних компаній, банків, консалтингових фірм. У лютому 2012 року створено Агентство інвестиційного розвитку Донецької області.

Сформований міжнародний інвестиційна майданчик - традиційний Міжнародний інвестиційний Саміт. В діловій програмі самітів щорічно брали участь понад 1500 осіб з різних країн світу. Найбільш великими іноземними інвесторами в Донецькій області були фірми: «Кнауф» (Німеччина), «Лафарж» (Франція), «Air Liquide» (Франція), «Хайдельберг» (Німеччина) і ряд інших компаній. (6)

Отже, можна зробити наступні висновки: до складу найбільш активної групи України ввійшли Київ і Київська область - обсяг інвестицій тут значно вище за середный за Україною. Причому в Києві обсяг інвестицій перевищує середньоукраънський майже в 4 рази. Друга група (сума інвестицій близька до середнього рівня) представлений АР Крим, Одеською, Луганською, Харківською, Полтавською, Дніпропетровською й Донецькою областями. Інші області ввійшли в третю групу - рівень інвестицій нижче середнього за Україною. Таким чином, більш активними виявилися такі регіони, як Донецька область, що мають більш високу інвестиційну привабливість за рахунок збереженої від СРСР економічної й промислової інфраструктури, ресурсного, сировинного, трудового й експортного потенціалу, а також перспектив розвитку економіки регіону в сучасних умовах. (9)

Однак не дивлячись на стабільний ріст показника прямих іноземних інвестицій існує цілий ряд проблем (не говорячи про військові події). До них належать:

1. Недосконалість ринкового механізму економіки;

2. Нестабільність політичної ситуації;

3. Низький рівень ділової і професійної кваліфікації підприємців;

4. Недостатньо привабливі інвестиційні проекти

5. Недосконале правове регулювання і податкова система;

6. Відсутність діючої системи страхування інвестицій;

7. Надмірна монополізація економіки і високий рівень інфляції. (12)





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 319 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Неосмысленная жизнь не стоит того, чтобы жить. © Сократ
==> читать все изречения...

2283 - | 1989 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.