Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Суб’єкти політичних відносин




Політичні відносини - стійкі взаємозв’язки й взаємодії суб’єктів політики з приводу влади. Політичні відносини входять до структури політики, тож їх суб’єктами є суб’єкти політики.

Суб'єкти політики (в т.ч. – і політичних відносин) - це люди, їхні організації, рухи, інститути, окремі особистості, що беруть участь у політичному житті суспільства і держави і чия активна практична діяльність спрямована на перетворення політичної й інших сфер життєдіяльності людей як відповідних об'єктів політики.

Суб'єкти: - є головним регулятором взаємодії з об'єктом, керування їм; - спроможні сформулювати і реалізувати власні цілі; - мають усвідомлені інтереси і потреби, цілеспрямовану активність.

Об’єкт, на який суб’єкт впливає, як правило, становить сферу його зацікавлень. На об’єкт суб'єкт політики спрямовує свою перетворюючу або руйнуючу пол діяльність.

Людина не народжується суб'єктом, а стає їм у процесі тривалої політичної соціалізації, постійних зв'язків, певних соціальних відношень з іншими суб'єктами політики.

Основні характеристики суб'єкта політики:

1 .«Політична суб’єктність» - спроможність суб'єкта творити політику, тобто впевнено і дещо самостійно брати участь у політичному житті у відповідності до своїх інтересів і взаємодіяти з іншими суб'єктами політики.

 

2. Їх діяльність може мати різноманітні цілі і різний ступінь активності (може мати як соціально-конструктивний характер, так і деструктивний, антисоціальний).

 

3. Багатоманіття форм активності: переговорні процеси; діяльність політичних лідерів, еліт, партій, державного апарату; масові політичні дії (мітинги, демонстрації, бунти). Як крайня форма - соціальні революції.

 

4. Суб'єкти активні за природою. Рушійна сила активності, цілеспрямованої політичної діяльності - наявність політичного (у сукупності й у залежності з іншими) інтересу.

 

5. особливі функції. Основна функція таких політичних суб'єктів як держава і її органи - організація і підтримка політичної влади. Суб'єкти політики також визначають, головних, другорядних, масу, юрбу, пасивні об'єкти маніпулювання.

Класифікація суб'єктів політики:

1. індивідуальні ( окремі особистості (головні суб'єкти політики, адже всі інші групові суб'єкти особистісні)) і групові (колективні -соціальні спільності людей (народ, етнос, соціальні групи та ін.), політичні інститути (держава, політичні партії, суспільно-політичні організації та ін.) ).

2. Первинні (* є вихідними у формуванні політики; *є носіями політичних інтересів, потреб, на яких засновується політична діяльність, бо інтереси і потреби спонукають до політичних дій різні соціально-політичні спільності; * це індивіди і значні суспільні групи як організоване ціле, об’єднане спільністю інтересів і прагнень, у тому числі: світова співдружність, цивільне товариство, народи, етнічні і соціальні групи, територіальні і релігійні об'єднання ) і вторинні (*похідні стосовно первинних, як із генетичної точки зору (утворилися у відповідь на запити певних груп), так і функціональної (виконують службову і виконавчу роль стосовно значних суспільних груп); * головні функції - розробка цінностей і цілей цивільно-політичної діяльності; * це різноманітні сили, що відбивають політичну структуру цивільного товариства, реалізують волю й інтереси різноманітних груп; це політичні інститути і політичні організації - держава, партії, суспільно-політичні об'єднання, ініціативні комітети).

Між суб'єктами політики існує динамічна система взаємовідносин - залежності, підпорядкування, відносної автономності та ін. Місце і роль того або іншого суб'єкта політики в цій системі визначаються його готовністю впливати на політичні процеси, тобто наявністю необхідних політичних якостей, політичної культури.

Ідентифікація члена спільності із суб'єктом політики - найважливіший механізм прилучення до політичних процесів. Тому вихідною ознакою суб'єкта політики є його положення як представника спільності, від імені якої він виступає.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-27; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1299 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2675 - | 2239 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.