Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Основну частку у випуску займають свинячі копченості




Залежно від виду сировини їх випускають вищого, 1-го, 2-го і 3-го сортів.

Основний асортимент представлений виробами вищого сорту.

До 1-го сорту належать такі вироби: лопатка, баки подільські, пресоване м'ясо свинячих голів, бекон пресований, свинина фарширована, шинка любительська;

до 2-го сорту - щоковина, свинячі ребра, свинячі голови;

до 3-го сорту - голінка і рулька.

Сиров'ялені окороки – виробляють упродовж багатьох століть переважно в Іспанії, Італії, Франції, на малих, середніх і великих підприємствах виробничої потужності 40 т на добу. Специфікою цього продукту вважають своєрідний смак і аромат, які нагадують смак сиров'ялених ковбас та аромат дорогого сиру типу Пармезан.

Окороки варені – отримують варінням при 80-82°С до досягнення наприкінці 71±1°С. Зварені окороки промивають водою з температурою 30-40°С, охолоджують під душем з температурою води 10-12°С, а потім у камерах охолодження до досягнення температури у товщині продукту 4±4°С.

Рулети – виробляють з тазостегнової і лопатково-плечової частини туші сиро-копченими, копчено-вареними і вареними. У сирокопчених залишають рульку. Вони мають видовжену форму, яка звужується до ніжки. Більше цінуються рулети з обмеженою часткою підшкіряного сала.

Корейку – готують зі спинної і поперекової частини туші з видаленням хребців. Крім сирокопченої і копчено-вареної, буває і копчено-запеченою. Має прямокутну форму, товщину сала від 10 до 40 мм.

Грудинку – виробляють з грудореберної частини таких же способів обробки, як і корейку. На відміну від корейки має меншу товщину, в тому числі і сала (10-30 мм).

Грудинка безкісткова, або бекон - відрізняється від грудинки видаленими ребрами і випускається тільки сирокопченою. Сировиною слугує грудочеревна частина молодих тварин віком до 10 міс.

Філей – виробляють сирокопченим зі спинного мускула з салом завтовшки 5-10 мм, він може бути в оболонці, перев'язаний через кожні 5-8 см. Належить до делікатесних продуктів.

 

 

Окости – випускають сирокопченими (Воронезький, Тамбовський), копчено-вареними (Воронезький, Тамбовський, Знежирений) і копчено-запеченими. Окіст Тамбовський готують із тазостегнової частини туші, має видовжену форму, ніжку, відпилену в скакальному суглобі. В окості копчено-вареному тазова кістка видалена. Окіст Воронезький готують з лопатково-плечової частини туші і він має прямокутну плескату форму.

Балик – це виріб, приготовлений з двох шматків соленого філея, які покладені в кишечну оболонку салом по краях. Передбачено випуск балика копчено-вареного з поперечним перев'язуванням через 5-8 см і балика Дарницького сирокопченого без оболонки.

Буженину – готують з несолених задніх окороків туш молодих свиней, в яких видалено кістки, шкіру і частину сала, а залишений жир має товщину до 2 см. На поверхні виробу роблять насічки, м'ясо натирають сумішшю солі, червоного перцю і часнику, а потім запікають чи смажать, охолоджують, загортають у целофан або пергамент. Випускають також вареним і варено-запеченим.

Карбонат – готують так, як і буженину, але з хребтового і поперекового м'яза.

Свинячі копчення 1-го сорту – баки подільські і свинина фарширована запечена.

Баки подільські – отримують із щоковини і випускають копчено-вареними. Вони можуть мати різну форму.

Свинина фарширована – запеченою основою у вигляді оболонки слугує грудочеревна частина свинячих туш (60%). Фарш готують з напівжирної свинини (12%), м'ясних обрізків яловичих (24%) і сала бокового (4%). Форму передбачено овальною або видовженою із хрестоподібним перев'язуванням.

Свинячі копченості 2-го сорту – ребра свинячі і щоковина. Випускають сирокопченими.

Щоковина із м'якоті – відділена від свинячих туш перед першим шийним хребцем.

Ребра – повинні мати не більше 30% міжреберного м'яса.

Свинячі копченості 3-го сорту – голінка і рулька, піддають змішаному солінню і холодному коптінню.

Сало по-угорськи – готують із хребтового сала завтовшки не менше 4 см, у шкурі або без неї. Сало зачищають від солі, занурюють у гарячий розчин червоного перцю і желатину, потім коптять одну добу за температури 18-24°С.

Сало по-українськи – з часником має прямокутну форму, масу не менше 0,5 кг, товщину в тонкій частині в шкурі 2-4 см, без шкури 1,5-3,5 см.

Крім традиційного асортименту, велике поширення дістали копченості, які виробляють прискореним методом із грубоподрібненого м'яса. Ця технологія дає змогу підвищити вихід готової продукції, раціональніше витрачати сировину і різко скоротити терміни соління м'яса. За прискореною технологією виробляють рулет Київський, Асорті, шинку Асорті.

Із суміші свинини та яловичини виробляють шинку вищого сорту Європейська і шинку Смачна.

Шинка Європейська – містить 16,9 г білка і 17,1 г/100 г жиру.

Шинка Смачна – 17,7 г білка і 19 г/100 г жиру. Вони можуть зберігатися за температури 0...6°С - 14 діб.

Варено-копчена шинка “До сніданку” – виробляють із суміші м'яса птиці і свинини, яка містить 18,8 г білка і 16 г/100 г жиру.

Шинка Рубінова – виготовляють з яловичини, що містить 14 г білка і 10 г/100 г жиру. Термін зберігання - 15 діб.

Шинку Галицьку І сорту – виробляють з яловичини жилованої II сорту (60%), свинини жилованої напівжирної (25%) і жирної або сала чи грудинки (10%) і з додаванням соєвого ізоляту (5%).

Варено-запечені копченості – отримують із сировини, яку направляють на масирування у вакуум-масажери, а після залишають на дозрівання за температури 0...4°С впродовж 24-48 год. Варіння здійснюють у два етапи. Наприклад, окорок спочатку варять за температури 58-62°С впродовж 55-60 хв, а на другому - за температури 75°С до температури в товщині окорока 64-66°С. Після цього окорок запікають за температури 180-185°С до досягнення в товщині температури 69-72°С, охолоджують до 6-8°С і упаковують.

Рулет Київський – готують із свинини жилованої (після відокремлення від м'язової тканини сухожиль, жиру і кровоносних судин) із вмістом жиру не більше 30%, яку отримують із тазостегнової і лопаткової частин свинячих туш. Випускають в оболонці з перев'язуванням через 5-8 см копчено-вареним і копчено-запеченим.

Рулет Асорті – виробляють копчено-вареним зі свинини напівжирної (50%) і яловичини жилованої 1-го сорту (50%). Має циліндричну форму з поперечним перев'язуванням через кожні 5 см. На розрізі у нього прошарки жиру і м'язової тканини блідо-рожевого кольору.

Шинку Асорті – готують з такої самої сировини, як і рулет Асорті. Випускають вареною, без оболонки, різної форми.

Сиров'яленими – виробляють бастурму та язик яловичий, для яких використовують різні способи соління (методом натирання сіллю - для бастурми і шприцювання та заливання розсолу - для язика) з подальшим сушінням за температури від 12 до 14°С впродовж 25-30 діб. Поверхня бастурми вкрита пряно-ароматною пастою, а язика - перцем червоним, кмином і часником. Орієнтований вихід становить: бастурми - 55 і язика яловичого - 69%.

Копченості з яловичини. Прискореним методом виробляють рулет Особливий і шинку Особливу. Для цього яловичину солять порівняно невеликими шматками, а потім масирують з додаванням розсолу, фосфатів і жиру. Це поліпшує консистенцію і підвищує вологозв'язувальну здатність м'яса. Рулет випускають копчено-вареним з додаванням коптильної рідини, а шинку - вареною. За зовнішними ознаками вони такі, як рулет і шинка Асорті.

Шинку дитячу – готують з окорочної частини яловичої туші. Для поліпшення смаку, аромату і консистенції сировину шприцюють молочно-жировою емульсією, масирують в розчині олії і яєць і піддають тепловому обробленню.

Балик дитячий – виробляють зі спинної або поперекової частини яловичої туші. Готують за тією схемою, що й шинку дитячу. Має приємний, помірно солоний смак, з вираженим ароматом спецій.

Копчено-вареними – випускають окіст, рулет, яловичину, шинку посольську.

Окорок – за традиційною технологією використовують м'язи тазостегнової частини, а з використанням бактеріальних препаратів і м'язи лопаткової частини. Для шинки посольської відбирають товстий, тонкий край або м'язи тазостегнової частини з таким розрахунком, щоб маса готового продукту становила 1-5 кг.

Вареними – випускають яловичину у формі і яловичину пресовану.

Яловичина у формі – використовують м'якотні тканини тазостегнової частини.

Яловичина пресована — грудореберну і лопатково-плечової частини з масовою часткою жиру в м'ясі не більше 20%.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-21; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 638 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

2406 - | 2286 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.