Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Завдання на лабораторну роботу №1




ЗАВДАННЯ 1

Створити та відредагувати текстовий файл під назвою «Титульна сторінка». Документ зберегти у папці з номером студента у журналі групи. Обсяг документа – 1 сторінка формату А4 (21 см * 29,7 см). Параметри документа: ліве поле – 2,5 см, всі інші поля – 1,5 см.; орієнтація – книжкова; шрифт – Times New Roman.

ЗАВДАННЯ 2

Створити та відредагувати текстовий файл під назвою «Форматування». Документ зберегти у папці з номером студента у журналі групи. Обсяг документа – 1 сторінка формату А4 (21 см * 29,7 см). Параметри документа: ліве поле – 2,5 см, всі інші поля – 1,5 см.; орієнтація – книжкова; шрифт – Times New Roman.

ЗАВДАННЯ 3

Створити та відредагувати текстовий файл під назвою «Автобіографія». Документ зберегти у папці з номером студента у журналі групи. Обсяг документа – 1 сторінка формату А4 (21 см * 29,7 см). Параметри документа: ліве поле – 2,5 см, всі інші поля – 1,5 см.; орієнтація – книжкова; шрифт – Times New Roman.

ХІД РОБОТИ

1. Завантажте табличний процесор MSWord.

  1. Збережіть документ у власній папці під назвою «Титульна сторінка».
  2. Активізуйте на панелі інструментів піктограму , щоби мати можливість відстежувати місцерозташування у документі недрукованих символів – пропуску між символами, знака табуляції та інших. Якщо піктограми немає на панелі інструментів, встановіть її так. командою Сервис//Настройка викличте вікно Настройка, виберіть вкладку Команды, у полі Категории виберіть Вид, а у полі команд – команду ; навівши на цю піктограму стрілку миші, натисніть ЛКМ і, не відпускаючи її, перетягніть піктограму на панель інструментів, після чого відпустіть ЛКМ.
  3. Виконайте команду Файл/Параметры страницы і встановть: ліве поле - 2,5 см, всі інші поля – 1,5 см.; орієнтація документа – книжкова.
  4. Створіть титульну сторінку за нижче поданим зразком (рис 1.6) (Клавішею пропуск користуватися не можна).
  5. Для перших двох стрічок задати:

Ø Шрифт - Times New Roman;

Ø Розмір – 16 пт.;

Ø Вирівнювання – по центру;

Ø Інтервал між рядками – Одинарний.

7. Для 3-ї та 4-ї стрічки:

Ø Шрифт - Times New Roman;

Ø Розмір – 16 пт.;

Ø Інтервал між рядками – Одинарний;

Ø натисніть клавішу Tab потрібну кількість разів, щоб перемісти текст у праву частину документа.

8. Для 5-ї та 6-ї стрічки:

Ø Шрифт - Times New Roman;

Ø Розмір – 22 пт.;

Ø Накреслення – напівжирний;

Ø Вирівнювання – по центру;

Ø Інтервал між рядками – Одинарний.

9. Для 7-ї та 10-у стрічки:

Ø Шрифт - Times New Roman;

Ø Розмір – 16 пт.;

Ø Інтервал між рядками – Одинарний;

Ø натисніть клавішу Tab потрібну кількість разів, щоб перемісти текст у праву частину документа.

  1. Для 11-ї стрічки задати:

Ø Шрифт - Times New Roman;

Ø Розмір – 16 пт.;

Ø Вирівнювання – по центру.

11. Обрамте сторінку. Для цього виконайте команду Формат/Гранницы и заливка, виберіть вкладку Страница, тип обрамлення – рамка, виберіть тип і колір лінії, натисніть кнопку OK.

12. Зберегти зміни.

13. Створити новий документ та зберегти з назвою «Форматування».

  1. Набрати текст відповідно до зразка.

Володимир Сосюра

* * *

В далях хитається й тоне
сон цей.

Золотом повнить балкони
сонце.

Листя не згладить зелене
вітер.

Дивиться пісня на мене
з літер.

Хоч і не в літа теплі
віти,

радісно так на землі
жити!

13 жовтня 1962

15. Виконати наступне форматування:

Ø установити вирівнювання рядків по лівому краю;

Ø установити гарнітуру шрифту Times New Roman, розмір шрифта 14 пт, колір синій;

Ø набрати ім’я автора;

Ø перевести курсор на початок нового абзацу натисканням клавіші Enter;

Ø набрати зірочки на початку вірша;

Ø перевести курсор на початок нового абзацу натисканням клавіші Enter;

Ø установити відступ тексту від лівого краю 1 см.;

Ø набрати текст вірша так, щоб після непарних рядків вводити примусовий кінець рядка натисканням клавіш Shift+Enter, а після парних рядків – кінець абзацу натисканням клавіші Enter;

Ø виділити текст вірша та установити інтервал перед абзацами 6 пт;

Ø виділити ім’я автора, зірочки та розташувати по центру аркуша користуючись кнопками панелі інструментів “Форматирование”;

Ø рядок із датою написання вірша розташувати аналогічно попередньому пункту;

Ø розташувати текст вірша по центру аркуша за допомогою абзацного відступу.

16. Зберегти зміни.

17. Створити новий документ та зберегти з назвою «Автобіографія».

  1. Документ повинен складатися з п’яти абзаців і займати не менше, як пів сторінки. Розмір шрифта - 16, шрифт - Times New Roman. Стиль написання автобіографії вільний (наприклад, дата і місце народження, домашня адреса, інформація про батьків, друзів, шкільні предмети, які подобалися, інші захоплення тощо).
  2. Перший абзац автобіографії виділіть червоним кольором.Для цього виконайте таку послідовність команд: виділіть текст – Формат – Шрифт - Шрифт - Цвет текста - виберіть червоний колір - ОК.
  3. Другий абзац автобіографії підкресліть пунктиром. Для цього виконайте таку послідовність команд: виділіть текст- Формат- Шрифт- Шрифт- Подчёркивание- виберіть пунктир- ОК.
  4. У третьому абзаці автобіографії всі букви подайте контуром. Для цього виконайте таку послідовність команд: виділіть текст- Формат- Шрифт- Шрифт- Видоизменение контур- ОК.
  5. У четвертому абзаці розрідіть букви на 4 пункти і збільшіть міжстічковий інтервал у 1,5 рази. Для цього виконайте таку послідовність команд: виділіть текст- Формат- Шрифт- Интервал- Интервал разреженный на 4- ОК. Знову виділіть текст- Формат- Абзац- отступы и интервалы- Интервал междустрочный полуторный- ОК.
  6. У п’ятому абзаці автобіографії кожне слово, починаючи з другого, змістіть відносно попереднього на 3 пункти. Для цього виконайте таку послідовність команд: спочатку виділіть друге слово у п’ятому абзаці- Формат- Интервал- Смещение текста вниз- на 3 пункта- ОК. Далі виділіть третє слово і знову виберіть Формат- Интервал- Смещение текста вниз- на 6 пунктов- ОК. і т.д.
  7. Перший і другий абзац відцентруйте по ширині тексту, всі решта абзаців – по лівому краю. Для цього використайте кнопки центрування тексту на панелі інструментів.
  8. Збережіть документ ще раз. Для цього варто лише натиснути на кнопку на панелі інструментів або вибрати команду Файл- Сохранить.

 

 

Рис. 1.6 Титульна сторінка

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №2

Тема: Робота з списками, колонками та колонтитулами в MS Word.

Мета: Навчитися створювати списки, колонки та колонтитули в текстовому документі.

 

Теоретичні відомості

Створення маркованих списків

Упорядковану інформацію часто зручно представляти у вигляді списків. Word підтримує два види списків – марковані списки, у яких кожен пункт позначається однаковим маркером, і нумеровані списки, де пункти послідовно нумеруються.

Для створення списку, курсор установлюють увизначене місце документа й активізують одну з кнопок панелі інструментів Форматирование: - Маркеры - Нумерация

Далі вводять потрібний текст списку, натискуть на клавішу Enter, після чого на наступному рядку документа автоматично з'являється маркер списку (тобто створюється наступний елемент списку) і т. д. Для припинення автоматичного створення списку треба знову активізувати кнопку Маркеры або Нумерация чи двічі натиснути на клавішу Enter.

Для вставлення нового елемента в середину існуючого списку курсор установлюють у кінець попереднього елемента і натискують на клавішу Enter Для вилучення елемента його спочатку виділяють і натискують на клавішу Del, внаслідок чого виділений елемент вилучається, а всі інші перенумеровуються. Для форматування маркерів існуючого списку його виділяють, активізують команди Формат, Список і вибирають відповідний маркер із запропонованого переліку. Після активізації кнопки Изменить у вікні, що з'являється на екрані дисплея, можна змінити розмір та вид шрифту (кнопка Шрифт) і в таблиці символів вибрати інший маркер (кнопка Маркер).

Створення рамки і заливання в документі

Щоб підкреслити основну думку та більш наочно виділити абзаци, використовують функцію Границы и заливка. Ця дія може бути застосована до поточного абзацу, кількох попередньо виділених абзаців або до цілої сторінки. Для виконання цієї операції активізують команди Формат\Границы и заливка. У вікні, що з'являється на екрані дисплея, задають:

· у вкладці Граница — тип рамки, що створюється (тень, обьемная тощо), тип лінії рамки, її колір і ширину. В розділі Образец за допомогою кнопок можна вилучити (або додати) будь-яку сторону рамки. Команди застосовують до поточного абзацу або кількох попередньо виділених.

Для вилучення вже створеної рамки вибирають тип нет;

· у вкладці Страница — всі вищеперелічені параметри, але вони застосовуються для всієї сторінки;

· у вкладці Заливка – колір фону в рамці та його інтенсивність (розділ Узор). Для вилучення заливання використовують параметр нет.

Утворення буквиці

Для форматування першого символу абзацу, інколи використовується команда Формат/Буквица.... Щоб вибрати місце для вставки буквиці та її параметри, задають слідуючі значення:

· нет - для видалення попередньо створеної буквиці;

· в тексте – буквиця створюється безпосередньо в тексті (при цьому можна вказати розміри буквиці відносно рядків – высота в строках);

· на поле – буквиця створюється окремо від тексту.

Вставка виносок

Виноска додаткове роз'яснення або посилання на документ-джерело. Вона може бути розміщена під текстом, в кінці сторінки, документа.

Для створення виноски в тексті необхідно встановити курсор після слова, якого стосується виноска, активізувати команди Вставка, Сноска із рядка головного меню. В результаті на екрані дисплея з'являється вікно, в якому треба задати:

· де буде виноска — в кінці сторінки чи в кінці документа (параметри — обычную, концевую);

· якою буде нумерація — автоматическая (маркер виноски — цифри в порядку зростання) чи інша (в цьому разі, активізувавши кнопку Символ, можна вибрати потрібний маркер);

· додаткові параметри післяактивізації кнопки Параметры. Після активізації кнопки Параметри на екрані дисплея з'являється вікно (рис.4.1), в якому є можливість:

Рис. 2.1. Встановлення параметрів виноски

1. змінити положення виноски;

2. змінити початковий номер виноски;

3. указати, якою буде нумерація (наскрізною чи починаючи з кожної сторінки або розділу).

4. підтвердження вибору – за допомогою кнопки ОК.

Для вилучення виноски потрібно виділити маркер виноски в тексті й вилучити її, натиснувши на клавішу Del.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 373 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Сложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © Амелия Эрхарт
==> читать все изречения...

2154 - | 2045 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.