Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Робота з меню ПУСК (Start) (каскадне меню)




Каскадне меню (головне) призначене для запуску програм і керування роботою ПК (клацнути лівою кнопкою мишки один раз). Його формує користувач і відкриває натисканням кнопки “Пуск”.

“Виконати ” – використовують для запуску програми, якщо точно знають її назву. Назву вводять у відповідне текстове поле.

Пошук” – застосовують для відшукання папок чи файлів за відомою назвою або кількома першими літерами.

Довідка” – надає інформацію про Windows.

“Налаштування ” – дає доступ до панелі керування, на лаштування принтерів панелі задач. Тут найважливішою є панель керування, за допомогою якої налаштовують обладнання корегують час, підбирають звукові сигнали.

Документи” – забезпечує швидкий доступ до документів.

Програми” – призначений для запуску програм, що е в підменю.

Вимкнення комп’ютера ” – дозволяє завершити роботу з Windows. Клацнувши на цій команді, з’явиться діалогове вікно з наступними опціями:

· вимкнути ПК;

· перезавантажити ПК;

· перезавантажити ПК в режимі MS-DOS (по цій команді з пам’яті буде вивантажена графічна оболонка Windows і потрапимо в середовище MS-DOS.

Для цього щоб вийти з MS-DOS потрібно з клавіатури набрати ЕХІТ абоWin. Для відмови даних режимів клацнути по клавіші Cancel, або No.

4.3. Поняття про папки і файли.

 

Папки призначені для зберігання файлів та інших папок. Назви папок і файлів можуть містити до 255 символів. Можна використовувати латинські літери і літери українського алфавіту. У назвах файлів і папок не можна використовувати символи: (двокрапка), " (подвійна лапка), / і \ (похилі риски), * (зірочка),?(знак запитання), ½ (вертикальна риска), < > (знаки "менше" і "більше"). Ім'я файла складається з імені і розширення, яке відокремлюється крапкою, наприклад, омега.doc, alfa.txt. Розширення в файлі не обов'язкове.

 

Створення папки. Створити нову папку можна безпосередньо на робочому столі, в кореневій папці або в середині іншої папки.

І спосіб. Відкриваємо вікно папки, у якій хочемо створити нову папку. У меню файл (File) вибираємо команду створити (New). Потім з каскадного меню - команду папка (Folder) і вводимо з клавіатури назву папки. У кінці натискуємо клавішу ENTER.

ІІ спосіб. Наведемо ще один спосіб створення папки. Клацаємо правою клавішею мишки в робочому полі вікна. З'являється контекстне меню. В ньому вибираємо команду створити (New). Потім з каскадного меню - команду папка (Folder) і вводимо з клавіатури назву папки. У кінці натискуємо клавішу ENTER.

 

Створення файлів відбувається таким самим чином як і папок, тільки в підменю команди створити (New) вибираємо команду текстовий документ (Text Document) і тоді файл буде створюватися в тестовому редакторі Word.

Наведемо приклад У вікні “Мій комп’ютер” двічі клацнути лівою клавішою мишки по піктограмі диску D: клацнути лівою клавішою мишки по меню File (файл). В підменю, що з’явиться вибираємо New (новий), в наступному підменю, що з’явиться, виберіть Folder (папка). З’явиться піктограма нової папки. За допомогою клавіші Back Space () або Delete витерти надпис New Folder. Напишіть в рамці назву своєї групи і Enter.

 

Копіювання і перенесення папок і файлів.

Існує декілька способів для копіювання і перенесення файлів. Розглянено деякі з них.

1. Щоб скопіювати файл або папку на нове місце в межах одного диску або на інший диск потрібно при натисненій клавіші Ctrl клацнути лівою клавішею мишки по об'єкту і не відпускаючи її перетягнути в потрібне місце. Спочатку відпускаємо клавішу мишки, а тоді Ctrl.

2. Щоб перенести файл або папку в інше місце в межах одного диску потрібно
клацнути лівою клавішею мишки по об'єкту і не відпускаючи її перетягнути в потрібне місце.

3. Щоб перенести файл або папку в інше місце на інший диск потрібно при
натисненій клавіші Shift клацнути лівою клавішею мишки по об'єкту і не відпускаючи її перетягнути в потрібне місце.

4. Щоб перенести файл або папку в іншу папку потрібно навести вказівник
мишки на папку, яку переносимо, натиснути праву клавішу мишки і, утримуючи її натиснутою, перетягнути папку у потрібне вікно, відпустити клавішу, в меню, що з'явиться, вибрати пункт Move (перенести). Щоб скопіювати папку, потрібно виконати ті самі дії, тільки в меню вибрати команду Сору (копіювати).

5. Щоб скопіювати (перенести) файл або папку, потрібно активізувати її. Клацнути лівою клавішею мишки на пункті Edi t лінійки меню, в підменю, що з'явиться, виберіть команду Copy (Cut). Позначений об’єкт запам'ятається в буфері. Буфер обміну - це область пам'яті, призначена для тимчасового зберігання інформації. Перейти у вікно, куди хочемо скопіювати (перенести). І тоді клацнути лівою клавішею мишки на команді Edit лінійки меню, в підменю, що з'явиться, виберати команду Paste (вставка).

Для позначення декількох об'єктів потрібно при натисненій клавіші Ctrl клацати лівою клавішею мишки по потрібних об'єктах.

Перейменування файлу або папки.

Існують різні способи перейменування об'єктів. Наведемо деякі з них.

1. Щоб перейменувати об'єкт потрібно активізувати його і клацнути Edit®Rename. З клавіатури ввести нове ім'я.

2. Клацнути правою клавішею мишки на даному об'єкті і в контекстному меню вибрати команду Rename. З клавіатури ввести нове ім'я.

Витирання (знищення) файлів.

Існують різні способи витирання об'єктів.

І спосіб. Клацнути правою клавішею мишки по об'єкту, виберіть команду Delete. На запит, який видає операційна система, дати відповідь Yes, натиснувши на відповідну клавішу.

ІІ спосіб. В меню вікна File вибрати команду Delete.

ІІІ спосіб. Натиснути клавішу Delete на клавіатурі.

Форматування дискети.

В процесі форматування вся інформація на дискеті знищується. Щоб відформувати дискету потрібно:

1.Відкрити вікно My Computer.

2.Вставити дискету в дисковод (етикетка повинна бути зверху).

3.Клацнути правою клавішею мишки на піктограмі диску А:

4. Вибрати пункт Format (форматувати) в контекстному меню.

5.У вікні, що з'явиться, вибрати 1,44 Мбайт і режим Quick.

6. Натиснути клавішу Start.

7. Закрити вікно.

 

4.4. Робота з програмою Windows Explorer (провідник)

Програма Провідник(Windows Explorer) альтернативна програмі Мій комп’ютер. Вона дозволяє переглядати папки, диски, дозволяє створювати, копіювати, переміщувати, витирати папки і файли, працювати з програмами і документами.

Програму можна запустити кількома способами:

1) з головного меню – Пуск/Програми/Провідник.

2) клацнути правою клавішею мишки на піктограмі Мій комп’ютер і вибрати в меню Провідник.

3) Клацнути лівою клавішею мишки на клавіші Провідник на панелі Microsoft Office, розташованій біля правого краю екрану.

Вікно програми Провідник складається з двох частин: зліва по замовчуванню відображається панель Всі папки, яка містить дерево папок і пристроїв, справа – вмістиме активної папки, відміченої у лівій частині вікна.

Піктограма відкритої папки змінюється і має вигляд відкритої папки.Біля деяких папок є кнопки у вигляді знаків „+” або „-”. Знак „+” свідчить про те. Що у даній папці знаходяться ще інші папки, і для того, щоб їх побачити, потрібно клацнути мишкою на позначці. Внаслідок цього знак зміниться на протилежний. Якщо клацнути на кнопці „-”, то вся структура закриється. Внизу у статусному рядку показано кількість об’єктів в активній папці, їх обсяг та об’єм вільного місця на диску.

Щоб скопіювати чи перемістити файл або папку, треба виконати такі дії:

1. У лівій половині вікна послідовним відкриттям пройти шлях до папки, в якій знаходиться потрібний об’єкт.

2. У правому вікні встановити курсор миші на об’єкт, натиснути ліву кнопку і, не відпускаючи її, перетягти об’єкт на потрібну папку в лівій половині і відпустити кнопку.

Для дій з групою файлів, їх необхідно виділити.

 

4.5 Створення вказівників (ярликів).

 

Ярлики - це посилання на деякий об'єкт, який захований у файловій системі.

Ярлики зручні тим, що їх можна створювати як на робочому столі, так і в будь-якій папці.

Щоб створити вказівник потрібно:

1. Клацнути на робочому столі правою клавішею мишки. На екрані з'явиться контекстне меню. Вибрати команду NEW ( Створити). В підменю, що з'явилося, вибрати команду Shortcu t (ярлик). З'явиться вікно створення ярлика.

2. Якщо користувач точно знає ім’я логічного диску, шлях де знаходиться файл і ім’я файла, то з клавіатури вводимо цю інформацію в рядку введення. В іншому випадку клацаємо на клавіші Browse (перегляд). З’явиться діалогове вікно.

Вибираємо дисковод, папку, у якій знаходиться файл і потім клацаємо один раз на імені файла. А тоді на клавішу Open.

Наведемо приклад створення ярлика для запуску калькулятора.

Нехай запускний файл калькулятора знаходиться на диску C: у папці Win 95. Двічі клацнути на папці Win 95. З’являться піктограми файлів, що знаходяться у цій папці. Знаходимо файл Calc.exe і клацаємо на ньому і клавішу Open.

3. Клацаємо на клавішу (далі). З’явиться діалогове вікно, у якому в рядку введення з клавіатури набираємо ім’я вказівника. Наприклад, вибираємо слово Калькулятор в полі Name (ім’я) і клацнути на клавішу Finish.

4. Щоб запустити програму Calculator потрібно двічі клацнути по вказівнику Калькулятор на робочому столі.

 

Знищення вказівника.

1. Клацнути по ярлику правою клавішою мишки і в меню, що з’явиться вибрати Delete.

2. Клацнути по ярлику лівою клавішою мишки і не відпускати її перетягнути ярлик в Смітниковий кошик.

 

Стандартні програми.

Операційна система Windows 98 пропонує багато стандартних програм, які призначені як для забезпечення зручності роботи користувача, так і для обслуговування операційної системи. Всі необхідні стандарті програми,можна встановити ще на стадії інсталяції операційної системи.

Всі програми меню Стандартні можна умовно розділити на шість основних груп:

· Програми, призначені для роботи з документами різних типів;

· Системні утиліти, які використовуються для обслуговування і налагодження компонентів системи Windows 98 (Службові)4

· Програми, призначені для організації роботи із засобами мультимедіа (Розваги);

· Комунікаційні програми (Зв язок), призначені для організації обміну інформацією між комп’ютерами, які з’єднані між собою безпосередньо або за допомогою модема;

· Допоміжні програми;

· Ігри.

Програми, які не були встановлені на етапі інсталяції Windows 98, можна добавити в систему за допомогою програми Панель управління.

Для цього потрібно виконати команди Пуск / Настройка / Панельуправління. У вікні Панель управління потрібно двічі натиснути піктограму Установка і усунення програм. Після цього відкриється однойменне діалогове вікно. В ньому потрібно вибрати закладку Установка Windows. На цій закладці знаходиться поле списку Компоненти. Потрібний компонент можна вибрати, клацнувши мишкою на ньому і на кнопці ОК, після чого розпочнеться процес їх інсталяції. Після завершення процесу інсталяції потрібно перезавантажити комп’ютер.

Програми роботи з документами можна завантажити, виконавши команду „ Пуск „ / „ Програми „ / „ Стандарті „ і в останньому діалоговому вікні вибираємо ту програму, яка нам потрібна.

Текстовий редактор Блокнот використовується для запису невеликих текстових повідомлень. Цей редактор дає можливість набрати текст документа, але не дає можливості використовувати різні шрифти і прийоми форматування.

Текстовий редактор Word pad дозволяє переглядати та редагувати текстові документи. Він досить простий у використанні і має доволі обмежені можливості обробки інформації. Редактор придатний для роботи з простими текстами.

Графічний редактор Paint використовується для створення простих графічних зображень. У редакторі Paint доступна вся палітра кольорів, які підтримуються вашим комп’ютером. Набір інструментів та команд дозволяють малювати геометричні фігури, прямі та криві лінії, лінії довільної форми, різної товщини, включаючи фрагменти тексту.

Калькулятор – електронний калькулятор, який може працювати у двох режимах, як звичайний калькулятор, що дозволяє виконувати лише арифметичні операції, а також обчислювати математичні функції, проводити статистичні та фінансові розрахунки, виконувати дії у різних системах числення. Управління калькулятором здійснюється за допомогою мишки та клавіатури.

 

 

Контрольні запитання:

1. Яке призначення піктограми “Мій комп’ютер?

2. Яке призначення панелі задач?

3. Які є типи об’єктів?

4. Яке призначення піктограм?

5. Для чого призначене контексне меню?

6. Як зробити вікно активним?

7. Як відкрити папку?

8. Які дії можна виконувати з вікном?

9. Як закрити папку?

10. Як змінити розміри вікна?

11. Яке призначення головного меню?

12. Яке призначення пункту “Документи”?

13. Яке призначення пункту “Довідка”?

14. Яке призначення пункту “Програми”

15. Як правильно вимикати ПК?

16. Яке призначення панелі керування?

17. Як запустити гру?

18. Яке призначення папки?

19. Які дії визначені над папками?

20. Що таке ярлик?

21. Які дії визначені над ярликами”

22. Як створити папку?

23. Як зберегти файл на диску?


Лекція 4: Текстовий редактор MICROSOFT WORD 2003/2007.

Мета: Ознайомлення з можливостями MICROSOFT WORD 2003/2007,вивчити основні команди і дію, навчитися створювати табличні файли, вводити дані, редагувати їх і зберігати на електронному носії.

План:

1. Створення документа.

2. Правила введення та редагування тексту.

3. Правила форматування тексту.

 

За допомогою текстового редактора Word готують документи, які містять текст, математичні формули, таблиці, графіки та діаграми, вставляють рисунки, створені іншими програмами, готують матеріал для перетворення у Web-сторінку тощо.

 

Створення документа.

Щоб створити документ, потрібно запустити програму, яка називається «Текстовий редактор Microsoft Word», або просто Word. Це можна зробити декількома способами: за допомогою піктогорам з зображенням букви W, офісної панелі, головного меню. У головному меню треба вибрати пункт Програми і піктограму програми Word або, вибравши пункт Виконати (Run), ввести з клавіатури команду Winword.

Відкриється вікно текстового редактора, що міститиме вікно документа з назвою, наприклад, Документ1.

Вікно текстового редактора складається з:

* рядка, в якому є назва програми і назва документа, та кнопки керування вікном програми;

* рядка основного меню з кнопками керування вікном документа;

* панелей інструментів і лінійки;

* робочого поля документа зі смугами прокручування і кнопками
задания вигляду документа;

* рядка статусу, що містить деякі відомості про документ.


Наявність у робочому полі І-подібного (текстового) курсора дає змогу

вводити текст. Його набирають на клавіатурі. Створений документ слід зберегти з деякою назвою командою Зберегти як... у конкретній папці.

Не поспішайте натискати на кнопку Зберегти у діалоговому вікні Збереження документа — спочатку треба вибрати на панелі інструмен­тів у полі Папка папку, де зберігатиметься документ.

Елементами текстового документа є символи, слова, речення, абзаци, а також різні об'єкти: таблиці, картинки, діаграми тощо.

 

Є такі три способи виконання дій над елементами і об'єктами:

1) за допомогою команд з головного меню;

2) за допомогою комбінацій клавіш;

3) за допомогою кнопок з панелей інструментів.

Найчастіше користуються кнопками панелей інструментів, які дублюють команди головного меню і забезпечують швидкий доступ до команд — достатньо клацнути на кнопці, щоб виконати відповідну команду. Панелі інструментів у всіх програмах вмикають чи вимикають командами Вигляд (View) <=> Панелі інструментів (Toolbar).

Головне меню програми має такий вигляд:

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 827 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2285 - | 2212 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.