Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Застосування Інтернету в економіці




Комп’ютери і засновані на їх використанні інформаційні технології визначають рівень і темпи розвитку сучасної цивілізації. Найбільш важливою ознакою використання комп’ютерів у наш час стає створення глобальних телекомунікаційних мереж, які об’єднують все людство в єдину відкриту інформаційну громаду. Такою глобальною мережею є Internet. Виникла Internet у військових лабораторіях США в епоху “холодної війни” у 80-х роках двадцятого століття з метою забезпечення стійкого звязку між комп’ютерами навіть після ядерної війни. Швидкодія і надійність нової технології припали до вподоби науковцям і стали основою більших проектів. Зрештою вона обплутала “великою павутиною” (WWW) майже всі комп’ютерні мережі і створила можливість доступу навіть недосвідченним, некомпетентним у комп’ютерних технологіях користувачам до всього багатства світових інформаційних ресурсів. Internet об’єднує мільйони користувачів всього світу, а кожний рік населення мережі майже подвоюється. Internet належить усім, але ніхто не може їй диктувати свою політику, - це найдемократичніша система. Однак, кожен із вузлів або мережу вузлів Internet разом із встановленним обладнанням обслуговує окрема державна або комерційна фірма-провайдер. Таким чином, за кожну хвилину звязку з Internet або переданий кілобайт інформації доводиться платити фірмі-провайдеру.Повний і вільний доступ до інформації, послуг і технологій глобальної мережі Internet не обмежується тільки науковими та освітніми організаціями, установами культури, мистецтва, громадськими організаціями і засобами масової інформації, а й вносить важливий вклад у процес інтеграції України у світовий інформаційний простір. Термін Internet у перекладі із англійської означає “між мережами”. Internet у формуліровці затвердженій ще у 1995 році Федеральною мережевою радою (The Federal Networking Council? FNC), яка виконує в США координацію роботи мережі на державному рівні:

Internet - це глобальна інформаційна систем, об’єднана сукупністю глобальних адрес і здатна підтримувати комунікацію між ними на основі певних протоколів.

З технічної точки зору Internet є глобальною мережею, яка об’єднує різні локальні комп’ютерні мережі. Комп’ютер разом з обладнанням для роботи в мережі являє собою вузол мережі. З фізичної логічної точки зору вузол є самостійною одиницею, яка має свою унікальну адресу, що забезпечує можливість спілкування двох будь-яких вузлів мережі. Вузлові комп’ютери цієї мережі, на яких зберігається в різних формах інформація, називаються серверами. Комп’ютери в мережі одержують доступ до інших, використовуючи єдину мову, яку називають IP (Internet Protokol), або інтернет-протоколом.

Адреси в Internet. У сучасних умовах Internet (всесвітня “мережа мереж”) - це сукупність технічних засобів, стандартів і домовленостей, які з 1970 р. дозволяють підтримувати зв’язок з різними комп’ютерними мережами світу. Internet - це павутина невпорядкованих телефонних, радіорелейних і супутникових каналів зв’язку, що взаємодіють і з’єднують мільйони комп’ютерів всього світу. Кількість вузлів Internet сягає 10 мільйонів, а кількість користувачів Internet приближається до 100 мільйонів. Для передачі інформації використовуються, головним чином, телефонні мережі і електронні засоби передачі. Однак, аналогією роботи Internet є не телефонні мережі, а поштові відомства - в поштовому відділенні (вузол комутації пакетів) кореспонденція впорядковується по напрямах призначення та направляється в наступний вузол комутації і далі до адресата. Середовище передачі інформації (кабель, шина) є загальним ресурсом перенесення інформації для всіх вузлів мережі. Для забезпечення доступу до цього загального ресурсу необхідно визначити сукупність правил, регламент, тобто метод доступу. Міжнародна організація стандартів у співдружності з організаціями різних держав розробила міжнародні стандарти, які описують протоколи різних рівнів. Відомо сім рівнів протоколів: прикладний, представницький, сеансовий, транспортний, мережевий, канальний і фізичний. Ці рівні протоколів базуються один на одному і створюють “стік”, або “стопку”. Протокол - це документ, який чітко визначає процедури і правила взаємодії процесів працюючих систем.Різні ділянки Internet з’єднуються за допомогою системи комп’ютерів (маршрутизаторів). Маршрутизатор виявляє адресу кореспонденції і визначає куди її посилати.

Правила автоматизованого збирання кореспонденції, виявлення адреси і напрямку пересилання називаються протоколом.

Спеціальний комітет Міжнародної організації по стандартизації (ISO) для стандартизації мереж розробив “ідеальну” модель взаємозвязку відкритих систем. Згідно з цією моделлю інформаційний мережевий потік (трафік) має дискретну структуру, логічною одиницею якої є пакет (кадр, або frame). Кожен пакет має інформаційне і керуюче поле. Керуюче поле вміщає службову інформацію, яка вказує його порядковий номер, кількість, при помилці передачі забезпечує його повторну передачу, забезпечує вибір маршруту передачі даних і управляє потоком даних, забезпечує поділ інформації на пакети, їх складання та ін. В одному пакеті звичайно посилається від одного до 1500 символів інформації. Така організація інформації не дозволяє монопольно задіяти мережу одному користувачеві. Якщо в мережі виникають збої в передачі (прийомі) інформації, програмне забезпечення запитує повторну передачу.

Незалежно від послідовності отримання пакети збираються і впорядковуються на комп’ютері-отримувачі. Формат, розмір пакетів, послідовність їх предачі і впорядкування на комп’ютері-одержувачі в Internet визначається протоколом TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol - протокол управління передачою/ міжмережевий протокол). Протокол TCP організовує сеанс зв’язку між двома комп’ютерами в мережі, а IP - доставку паекта за вказаною одресою. Кожен вузловий комп’ютер Internet повинен мати свою власну унікальну IP-адресу. IP-адреса представляється послідовністю чотирьох чисел, кожне з яких може приймати ззачення в діапазоні від 0 до 255, розділених крапкою.

Електронна пошта - найбільш поширена послуга Internet. Дозволяє створювати текстові повідомлення і відправляти мережею іншому користувачеві. Електронна пошта подає відносно просте і надійне вирішення проблеми підтримання постійних контактів між людьми.

UseNet (User Network) - загальнодоступна мережа для обміну інформацією по електронній пошті. Такий спосіб обміну інформацією називається телеконференцією і надає можливість спілкування відразу з багатьма людьми, яких цікавить одна і та ж проблема. Телеконференції можуть бути організовані як “групи новин” (“newgroups”) або “інформаційні архіви” (“mailing lists”); багато мереж підтримують власні телеконференції, створені за принципом внутрішньої мережевої дошки об’яв. У телеконференціях типу “інформаційні новини” користувач має можливість направити свої повідомлення іншим учасникам конференції, або за “замовленням” електронною поштою одержувати всю кореспонденцію яка надходить у вибрану конференцію. У конференціях типу “групи новин” користувач може проглянути список кореспонденцій і замовити потрібну статтю. Правила створення конференції встановлюються самостійно самою мережею, а її тема, як правило, відображає спрямованість мережі: академічна, освітня, комерційна тощо.

Telnet - це протокол, за допомогою якого комп’ютер користувача перетворюється у термінал віддапеного іншого комп’ютера і виконуються програми на ньому, організовується робота із віддаленими базами даних.

FTP (File Transfer Protokol) - це протокол передачі файлів, який використовується для передачі файлів через Internet. FTP-сервери передбачають, головним чином, санкціонований доступ. <="" b=""> - “всесвітня павутина”, гіпертекстова система з елементами мультимедіа та. ін. Гіпертекст - це набір текстових, графічних, звукових і відеодокументів. WWW- найпопулярніша серед усіх послуг Internet. Мова, що використовується для представлення інформації у вигляді гіпертексту, називається HTML (Hyper Texe Marcup Language). Передача гіпертекстових документів здійснюється за протоколом, що отримав назву HTTP (Hyper Texe Transfer Protokol - протокол передачі гіпертексту). У серверах WWW найбільше різноманітної інформації: корисної, цікавої і навіть забавної. Університети надають інформацію про себе, комерційні мережі роблять огляди біржової і багато іншої економічної інформації; газети розміщають свої випуски; надається інформація “тільки для дорослих” тощо.

Структура WWW дозволяє подавати інформацію досить демократично - клієнт може переглядати її тоді, коли побажає. Документи, що зберігаються на Web-вузлах називаються Web-сторінками. На сторінці сервера є піктограми або рядки з назвами інформації, активізуючи які мишкою клієнт відкриває її зміст і може проглядати її стільки часу, скільки побажає. А якщо на домашній сторінці клієнта є адреса електронної пошти, то може отримувати скільки завгодно листів. Уже давно діє система реклами і купівлі через Internet. При цьому ціни на передачу інформації і рекламу значно нижчі від традиційних, а можливості практично необмежені. Дозвілля і всілякі розваги були і залишаються головною сферою інтересів більшості користувачів Internet.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 651 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Не будет большим злом, если студент впадет в заблуждение; если же ошибаются великие умы, мир дорого оплачивает их ошибки. © Никола Тесла
==> читать все изречения...

2538 - | 2233 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.