Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Труднощі відбудовчого періоду в Україні.Голод 1946-1947р.р




У період повоєнного відновлення господарства в Україні знов стався голод.Причинами цього явища стали:

-повоєнна розруха.

-відновлення важкої промисловості за рахунок сільського господарства.

-запровадження для селян величезних податків.

-розширення посівних площ і виконання планів хлібозаготівлі за будь-яку ціну.

-посуха 1946р.,що викликала неврожай усіх сільськогосподарських культур.

Голод охопив більшість східних і частину південних областей України.Хлібозаготівельна кампанія проводилася під гаслом «Боротьба за хліб –це боротьба за соціалізм!»

У роки голоду радянське керівництво надавало «інтернаціональну допомогу»країнам Східної Європи,у яких був встановлений соціалістичний лад,а також Франції,яка була союзницею ешелонами вивозився хліб до цих держав.У цей час у містах діяла карткова система забезпечення населення хлібопродуктами.Селяни ж не мали й цього.Голодуючих називали «колгоспниками»,які мають гострі нестатки».Урезультаті голоду в Україні померло близько 1 млн осіб.

 

Соціально-економічні перетворення та національна політика в західних областях України в післявоєнні роки.Політична платформа і тактика боротьби ОУН-УПА в 1945-1953р.р.

Розвиток подій у Західній Україні мав свої особливості. До початку війни ОУН обмежено співпрацювала з гітлерівцями (у складі німецької армії було створено батальйони «Нахтігаль» і «Роланд» (розпущені вже наприкінці 1941 р.) та «Легіон українських націоналістів», а в 1943 р. — добровольчу дивізію СС «Галичина»).У червні 1941 р. у Львові діячі ОУН здійснили спробу проголосити українську державу, але ці дії суперечили інтересам окупаційного режиму й були придушені. Прагнення ОУН знайти рівновагу між власними інтересами та цілями фашистів не дали результату. Наприкінці 1942 р. прихильники С. Бандери (котрий перебував у цей час у нацистському концтаборі) починають формувати великі партизанські сили, а з 1943 р. конгрес ОУН закликав до антинацистської й антирадянської боротьби.ОУН знищувала залишки Червоної Армії після гітлерівського вторгнення, а наприкінці 1941 р. ОУН (Б) перейшла до партизанської тактики й боротьби на два фронти після спроб окупантів розпустити її загони. Масового характеру збройна боротьба ОУН набула восени 1942 р., коли була створена Українська Повстанська Армія (УПА) на чолі з Р. Шухевичем. Почавши збройну боротьбу в Поліссі й на Волині, УПА поступово встановила контроль над Галичиною та деякими іншими регіонами. УПА розраховувала тільки на власні сили, бо не мала підтримки з-за лінії фронту.УПА визначала себе як повстанський рух, мета якого — створення незалежної Української держави. Тому (особливо після III Великого збору ОУН у 1943 р.) вона вела воєнні дії проти всіх, хто являв загрозу для української незалежності — СРСР, Німеччини, Польщі.Після закінчення Другої світової війни ОУН-УПА продовжували боротьбу проти сталінського режиму.

Боротьба радянської влади проти ОУН-УПА перетворилася на братовбивчу війну(направлення в західні регіони України регулярних частин армії та НКВС,формування з місцевого населення підрозділів помічників для боротьби з ОУН-УПА). Методі боротьби:

ОУН-УПА

-напади на частини НКВС і військові підрозділи,терористичні акти проти радянських і партійних діячів.

-убивство місцевих активістів,які перейшли на бік радянської влади.

-масовий терор проти вчителів,лікарві,інженерів

-провокації з переодяганнями у форму НКВС.

Методи боротьби Радянської влади:

-воєнні дії проти формувань ОУН-УПА регулярних частин армії та НКВС

-масове виселення населення з районів розташування баз УПА

-депортації як окремих сімей,так і цілих сіл,що були пов’язані з УПА.

-провокації спецгруп НКВС з переодяганням у форму УПА.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 2465 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студенческая общага - это место, где меня научили готовить 20 блюд из макарон и 40 из доширака. А майонез - это вообще десерт. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2375 - | 2322 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.