Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Німецький окупаційний режим і антинацистський опір в Україні




Територія України була розчленована нацистами на чотири частини, які підпорядковувалися різним державним та адміністративним органам:

а) Чернівецька та Ізмаїльська області були включені до складу Румунії. Одеська область, південні райони Вінницької, західні Миколаївської області, лівобережні райони Молдавії фашисти об’єднали в губернаторство «Трансністрія» і також включили до складу Румунії;

б) західні землі — Дрогобицька, Львівська, Тернопільська, Станіславська області на правах окремого дистрикту (округу) під назвою «Галичина» увійшли до складу генерал-губернаторства, що включало польські землі з центром у м. Кракові;

в) Чернігівська, Сумська, Харківська області й Донбас, як прифронтові зони, підкорялися німецькому військовому командуванню;

г) інші українські землі ввійшли до складу рейхскомісаріату «Україна» із центром у м. Рівне. Він поділявся на шість округів. Рейхскомісаром України був призначений Еріх Кох.

Закарпатська Україна була окупована Угорщиною з 1939 р.В Україні встановився жорстокий окупаційний режим. Фашисти позбавили населення цивільних прав, заявивши, що їхня мета — змусити українців працювати на Німеччину (2,3 млн. мешканців України були вивезені на примусові роботи). Гітлерівці грабували матеріальні ресурси України. Через голод жителі міст змушені були перебиратися в сільську місцевість або міняти речі на продукти харчування (населення Києва скоротилося на 60 %).

Окупанти прагнули потопити в крові партизанський рух, ліквідувати підпільні організації, за допомогою політичних провокацій послабити волю українського народу до боротьби за визволення. Першими жертвами нацистського терору стали радянські полонені, партійні й комсомольські працівники, євреї та цигани, психічно хворі люди, а згодом — усі категорії населення республіки.Розгортається партизанська боротьба — на 1942 р. радянські партизанські загони в Україні нараховували десятки тисяч бійців. Їхні дії координував Український штаб партизанського руху — філія НКВС на чолі з генералом Т.Строкачем. Особливо уславилися своїми діями великі партизанські з’єднання на чолі зС. Ковпаком, О. Сабуровим, О. Федоровим, що діяли в північних районах України. Окремою трагічною сторінкою є історія радянського підпілля, що існувало в більшості значних українських міст.

 

 

72)Визволення України від німецькихьзагарбників.Закінчення другої світової війни.Вклад України в розгром гітлерівської Німеччини і її сателітів.(+)

 

Визволення Україн почалось під час Сталінградської битви(листопад 1942 – лютий 1943р.),яка поклала початок корінному перелому у війні на користь СРСР.Перші населені пункти України в східному Донбасі були звільнені в грудні 1942 р.Остаточне визволення українських земель почалося в ході Курської битви (5 липня -23серпня 1943р.)23 серпня війська Степового фронту звільнили Харків.У вересні-жовтні 1943 р.розгорнулася героїчна битва за Дніпро було визволення від окупантів Києва.Сталін ігноруючи реальне співвідношення сил,наказав за будь-яку ціну звільнити Київ до річниці Жовтневої революції 1917р.Ціною величезних людських втрат радянські війська 6 листопада 1943о.звільнили місто.За визволення столиці України понад 1000 солдатів і офіцерів були удостоєні звання Героя Радянського Союзу.

1944р.радянське командування силами чотирьох Українських фронтів,які налічували понад 2,3млн осіб,здійснило серію блискучих наступальних операцій,остаточно визволивши територію України.Рядянським військам протистояла гітлерівська група армій «Південь»(командувач-генерал-фельдмаршал Е.Манштейн,із березня –генерал В.Модель яка налічувала 1,8 млн осіб.Отже,битва за визволення України тривала 22 місяця.Після визволення України ворога з української землі бойові дії перемістилися на територію Центральної та Південно-Східної Європи.Воїни українці зробили вагомий внесок у перемогу над нацистською Німеччино. Та її союзниками.Радянськими бойовими нагородами було відзначено 2,5 млн осіб.Маршали й генерали українського походження очолювали більше половини з 15 фронтів,які діяли в період боротьби з німецько-фашистськими загарбниками.На відзнаку мужності й героїзму українського народу,який захищав свою землю від поневолювачів,почесне звання «Місто-герой» було присвоєно містам Києв,Керч і Севастополь

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-11-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1216 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент всегда отчаянный романтик! Хоть может сдать на двойку романтизм. © Эдуард А. Асадов
==> читать все изречения...

2482 - | 2217 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.