Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Календарний графік виробничої практики




Вищий навчальний заклад укоопспілки

«ПОЛТАВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ економіки і торгівлі»

Кафедра технології та організації ресторанного господарства

 

 

ЗВІТ

про виробничу практику зі спеціальності 7.05170113 “Технології в ресторанному господарстві”

 

Дата подання на кафедру______ Дата перевірки______________ Дата захисту________________ Всього балів _______ Оцінка _______ Оцінка (ECTS) _______   Викладачі _______________ _______________ _______________ Студентка групи ТРГ-52 Гавриш І.М. _______ підпис   Керівник практики від кафедри Гередчук А.М. _______ підпис   Керівник практики від організації Велян С.Б. ______ підпис

 

М. П.

 

 

ПОЛТАВА 2013

Зміст

 

1. Мета і завдання виробничої практики.

2. Організація і графік проходження практики.

3. Програма практики.

3.1. Характеристика підприємства-бази практики.

3.2. Організація постачання.

3.3. Організація виробництва.

3.4. Організація обслуговування споживачів.

3.5. Організація управління підприємством.

3.6. Охорона праці.

3.7. Фінансово-економічна діяльність підприємства.

4. Висновок

 

 

Мета і завдання виробничої практики

Ресторанне господарство – це вид економічної діяльності суб’єктів господарювання, щодо надання послуг для забезпечення потреб споживачів у харчуванні з організацією дозвілля чи без.

Метою торгівельної діяльності закладів ресторанного господарства є задоволення потреб споживачів та отримання прибутку.

Завдання закладів ресторанного господарства:

1) виробництво кулінарної продукції, борошняних кондитерських виробів;

2) їх реалізація;

3) організація споживання виготовленої продукції;

4) отримання прибутку.

Ці заклади надають споживачам комплекс послуг, які можна поділити на: послуги з виготовлення кулінарної продукції і кондитерських виробів; послуги з реалізації продукції; послуги з організації обслуговування; послуги з організації дозвілля, інформаційно-консультативні рішення та ін.

Згідно з навчальним планом студенти 5 курсу факультету ХТГРТБ проходять виробничу практику. Я проходила практику в кафе-барі «Берег» в м. Полтава.

Метою проходження виробничої практики є: поглиблення знань з вивчених дисциплін, а також здобування навиків з організації виробництва і управління виробничим процесом на підприємстві.

Завдання виробничої практики:

1) поєднання теорії з практикою;

2) перевірка теоретичних знань, що одержані в процесі навчання;

3) здобування практичних знань;

4) участь в організації технологічного процесу на виробництві і контролю якості продукції ресторанного господарства;

5) вивчення особливостей роботи підприємств харчової промисловості у сучасних економічних умовах;

6) вивчення технічного оснащення підприємства;

7) набуття навиків роботи зі спеціальності.

 

Організація і графік проходження практики

З прибуттям на базу практики адміністратор підприємства видав наказ про зарахування на практику, призначив керівника і сповістив в університет про прибуття студента. Керівником був призначений шеф-повар підприємства, кваліфікований фахівець з десятирічним стажем роботи, який затвердив календарний план проходження практики. Кожного дня керівник контролював щоденну роботу на підприємстві, надавав допомогу в отриманні необхідних даних про підприємство відповідно до програми практики, а також можливість користуватися нормативною документацією, ознайомив з правилами внутрішнього розпорядку і організацією роботи підприємства. Після закінчення практики керівник надав оцінку роботи і характеристику.

Відомості про підприємство отримані шляхом особистих спостережень, вивчення документації, у ході бесід з керівником. У період практики велися записи в щоденнику відомості про проведену роботу. Робота на підприємстві проводиться відповідно до календарного графіка (табл. 1).

Таблиця 1.1

Календарний графік виробничої практики

Зміст Кількість робочих днів Керівник від підприємства
1. Характеристика підприємства   Директор
2. Організація постачандня   Адміністратор
3. Організація виробництва   Шеф-провар
4. Організація обслуговування споживачів   Адміністратор
5. Організація управління підприємством, правові питання його діяльності   Бухгалтер
6. Охорона праці   Адміністратор
7. Фінансово-економічна діяльність підприємства   Бухгалтер
8. Оформлення звіту   Шеф-повар, адміністрвтор
Разом    

3.Характеристика кафе-бару «Берег»

Базою для проходження виробничої практики був кафе-бар «Берег», який є приватним підприємством. Юридичною адресою бази практики є місто Полтава вул. Жовтнева 9.

Форма обслуговування відвідувачів – офіціантами. Кафе-бар працює з 1100 до 2300год. Заклад розміщений на цокольному поверсі в трьохповерховому будинку. Середній товарооборот за день складає 2 000грн., а за місяць в середньому – 50000грн.

Місце забудови кафе-бара з економічної точки зору вибрано вдало, тому що заклад знаходиться на центральній вулиці міста та неподалік від затишної та мальовничої «Альтанки», до якої приходять туристи та жителі міста. Зовнішні стіни будівлі виконані із декоративного каменю. Над центральним входом до кафе-бару розташована вивіска, яка вночі освітлюється яскравим світлом. На території кафе-бару є літній майданчик на 15місць. В закладі знаходиться 2 зали,один з яких виконаний в спортивному стилі а інший обладнаний акваріумами та великими картинами з мальовничими краєвидами міста.

При побудові цього кафе-бару були враховані санітарно-гігієнічні вимоги, що підходять для підприємств такого типу. Під’їзний шлях на господарче подвір’я здійснюється з одного боку, на якому є розворотний майданчик. Відстань до сміттєзбірників складає 25м, що відповідає санітарним вимогам. Всі види комунікацій (електричне, газове, водяне постачання, каналізація) присутні на даному підприємстві. На підприємстві застосовується місцева система опалення. Джерело постачання – індивідуальна електричне опалення.

В кафе присутня витяжна система вентиляції.

Питною водою підприємство забезпечує центральне водопостачання. В кафе-барі використовується схема водопровідної мережі з нижнім розведенням магістралей, тобто, магістралі прокладені під підлогою.

Каналізація обладнується внутрішньою виробничою та господарсько-фекальною каналізацією. До першої надходять стічні води від мийних ванн, раковин, трапів виробничих приміщень. До другої надходять води від унітазів, умивальників та інших санітарних устроїв.

Організація постачання

Безперебійна та ритмічна робота підприємств ресторанного господарства значною мірою залежить від регулярного забезпечення її сировиною, напівфабрикатами, предметами матеріально-технічного оснащення, тобто від раціональної організації постачання підприємств.

Згідно з «Правилами роботи підприємств ресторанного господарства», підприємства самостійно вирішують питання, щодо організації по­стачання їх сировиною, напівфабрикатами, засобами матеріально-техніч­ного забезпечення та вишукують найдешевші джерела постачання.

Джерелами продовольчого постачання кафе-бару «Берег» являються такі підприємства харчової промисловості, як м'ясокомбінати, база відпочинку «Берег» та оптові бази. Всю іншу продукцію закупає самостійно шеф-повар.

У таблиці 3.1 подані джерела постачань основних груп сировини і продуктів.

Таблиця 3.1





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-19; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1175 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинайте делать все, что вы можете сделать – и даже то, о чем можете хотя бы мечтать. В смелости гений, сила и магия. © Иоганн Вольфганг Гете
==> читать все изречения...

2312 - | 2095 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.