Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Загальні теоретичні відомості. Насос типу ГрТ-50/16 призначений для транспортування різних видів гідроабразивних сумішей щільністю до 1800 кг/м3 із припустимою кількістю твердих включень




 

Насос типу ГрТ-50/16 призначений для транспортування різних видів гідроабразивних сумішей щільністю до 1800 кг/м3 із припустимою кількістю твердих включень руди, шлаків, піску й ін. до 50% по масі.

 

Технічна характеристика

Подача, м3/год  
Напір, м.  
ККД, %  
Припустима вакуумметрична висота усмоктування, м  
Частота обертання вала насоса, об/хв  
Маса, кг  

 

Відповідно до ДЕРЖСТАНДАРТ 9075-75 у позначення типорозмірів насосів входять: букви ГрТ - ґрунтовий насос у важкому виконанні (із внутрішнім корпусом-равликом); цифри після букв - номінальна подача [м3/год]; у знаменнику - напір у розрахунковому режимі [м].

Застосовують і інші літерні позначення: У - збільшений прохідний перетин проточної частини; Л - легкий однокорпусний; Р - легкий з футеровкой з гуми; К - корундового.

У технічній літературі зустрічається маркування (застаріле), при якій цифри перед буквами позначають діаметр усмоктувального патрубка, зменшений в 25 разів; цифри після дефіса - коефіцієнт швидкоплинності насоса, зменшений в 10 разів (наприклад, ЗГРТ-8).

На рис. 2.1 показана індивідуальна характеристика насоса.

Рисунок 2.1 - Характеристичні криві насоса

 

Пристрій ґрунтового насоса. Ґрунтовий насос являє собою відцентровий насос консольного типу (рис. 2.2). Усередині розйомного по вертикалі корпуса 2 розташований ротор, що складається з вала 8, робочого колеса 3, роликових підшипників 7, які встановлені на кронштейні 10. Осьове зусилля сприймається однорядним упорним сферичним підшипником 9, установленим поперед правого роликового підшипника. Робоче колесо 3 чотирма лопастями змонтовано на кінці валу на шпонці й закріплено на ньому гайкою.

Для ущільнення в місці виходу вала з корпуса 2 установлені сальник 5 з кришкою 6, кільце гідрозатвора 4, до якого підводить промивна вода.

Корпус 2 насосу з'єднаний із кронштейном підшипників приставкою 11. Для попередження зношування корпуса насоса, відлитого із чавуну, у нього вставлений внутрішній корпус 12, виготовлений зі зносостійкого чавуну марки ИЧХ16МГ, а з боку усмоктувальної кришки 13 установлений передній диск 15 зі сталі марки Х30Н2. Для зручності зборки й розбирання корпус насоса складається із двох частин, що стягують по периферії болтами. Усмоктувальний патрубок 14 приєднаний до усмоктувальної кришки болтами; напірний патрубок 1 може бути вертикальним і горизонтальним.

 

 

Рисунок 2.2 – Грунтовий насос ГрТ-50/16

 

При експлуатації гідротранспортних систем спостерігається значне абразивне зношування насосів, арматур і трубопроводів. У ґрунтових насосах найбільшому зношуванню піддаються робочі колеса, корпуси насосів, ущільнення й інші деталі, що мають зіткнення з пульпою.

Термін служби деталей залежить від абразивності пульпи, її витрати, крупности часток, швидкості їхнього переміщення, частоти обертання робочих коліс і матеріалу, з якого виготовлені деталі насоса.

 

Експлуатація насоса. Перед пуском насосного агрегату необхідно заповнити корпус робочою рідиною, відкривши повітряний вентиль на напірному трубопроводі або насосі для відводу повітря з корпуса насоса. Після заповнення корпуса рідиною повітряний вентиль закрити. Засувка на нагнітальному трубопроводі все це час залишається закритої. Включити електродвигун і після того, як манометр покаже номінальний тиск, поступово відкривати засувку на напірному трубопроводі, виводячи насос на нормальний режим. Виключити вимірювальні прилади й надалі включати їх у міру потреби.

Під час роботи насоса необхідно стежити за роботою сальника. Вода повинна просочуватися через нього у вигляді крапель. Надмірне затягування сальника веде до швидкого зношування набивання.

Температура, підшипників не повинна перевищувати 70 °С.

При зупинці насоса необхідно повільно закрити засувку на напірному трубопроводі, виключити електродвигун, звільнити насос від пульпи, що перекачується, і промити його чистою водою.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1304 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

2217 - | 2046 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.