Запрошуючи людей до участі у виробництві нашого продукту, ми зазвичай зобов’язані пояснити таке:
· форму участі, якої від них очікують. Якщо це дискусія чи дебати, ми повинні заздалегідь розповісти їм про діапазон представлених точок зору і, за можливості, назвати прізвища інших імовірних учасників.
· чи буде їхня участь живою чи записаною та/або монтованою. Якщо це запис, ми не повинні гарантувати їм, що він вийде в ефір.
· ми можемо окреслити коло питань лише в загальних обрисах, оскільки спрямування інтерв’ю залежатиме від того, що буде сказано.
· ми зазвичай повідомляємо їх про значні зміни в програмі у процесі її створення, які можуть вплинути на їхню початкову згоду на участь.
· кінцевий зміст буде справедливим і правдивим представленням того, що вони кажуть і роблять.
· їхня участь може використовуватися іншими підрозділами Бі-Бі-Сі або подана в онлайновому режимі.
· зазвичай ми не дозволяємо здійснювати попередній перегляд матеріалів Бі-Бі-Сі. Проте якщо попередній перегляд обговорюється з редакційних, етичних або юридичних міркувань, нам слід викласти умови, на яких він запропонований. Найдоцільніше робити це заздалегідь і письмово. Нам слід завжди підкреслювати, що ми не підлягаємо редакційному контролю і що будь-які зміни, здійснені внаслідок такого контролю, звичайно пов’язані лише з виправленням узгоджених фактичних неточностей, турботою про благополуччя дітей або ж причинами особистої чи національної безпеки. Див. Розділ 5 "Справедливість – Угоди про доступ і передачу не трансльованих матеріалів третім сторонам".
· їхні контрактні права і обов’язки, а також контрактні права і обов’язки Бі-Бі-Сі стосовно їхньої участі. Наприклад, ми сподіваємося, що учасники будуть чесними, відвертими і правдивими.
· ми можемо просити учасників підписати контракт, що формалізує умови їхніх стосунків з нами і включає заяву про особисту інформацію, яка може зіпсувати репутацію Бі-Бі-Сі – наприклад, кримінальні засудження або інформація, пов’язана з конфліктом інтересів. Див. Розділ 3 "Точність – Перевірка учасників".
· можуть бути випадки, коли людей обговорюють, згадують чи показують у матеріалі, наданому учасником без їхнього відома чи згоди. Це можуть бути публічні постаті або приватні особи, і матеріал може містити фотографії, відеозйомки або листування, в яких вони фігурують. Нам належить бути справедливими і точними у зображенні цих людей і, там де належно, поважати недоторканність їхнього приватного життя.