Лекции.Орг


Поиск:
Мета роботи. 1) Спостереження капілярного кровотоку в різних органах жаби
1) Спостереження капілярного кровотоку в різних органах жаби.

2) Визначення швидкості руху крові в капілярах.

Матеріали і обладнання. Жаба, мікроскоп, дерев'яна дощечка з овальним отвором, ножиці, пінцет, шпильки, 1 %- ний NаСl, ефір.

Хід роботи

Жабу під наркозом (спиртовим або ефірним) фіксують на дощечці догори спинкою з таким розрахунком, щоб голова знаходилась біля отвору в дерев'яній дощечці. Пінцетом витягують у жаби язик, розправляють його над отвором і фіксують шпильками. Дощечку з жабою поміщають на предметний столик мікроскопа і розглядають під малим збільшенням рух крові в судинах язика. Звертають увагу на рух крові в артеріях, венах, капілярах. Потім язик зволожують 1 %-ним розчином NаСl і продовжують спостереження. Рух крові також зручно спостерігати в плавальній перетинці задньої лапки, в брижейці та легенях.

 

 

IX. ДИХАННЯ

Дихання – це сукупність процесів, які забезпечують поглинання кисню та виділення вуглекислого газу в атмосферу. Основою дихальноії функції є тканинні окисно-відновні процеси, що забезпечують обмін енергії в організмі.

Суть дихання полягає в забезпеченні процесів, за допомогою яких клітини тканин тварин споживають кисень, а віддають вуглекислий газ, перетворюючи енергію в форму, доступну для біологічного використання. Кисень забезпечує основні біохімічні окислювальні процеси, які звільняють енергію, а тому життя та діяльність тварин неможливі навіть при незначному дефіциті кисню в організмі.

В процесі дихання розрізняють: обмін повітря між зовнішнім середовищем та альвеолами (зовнішнє дихання), перенесення газів кров'ю, споживання кисню клітинами та виділення ними вуглекислого газу (клітинне життя).

РОБОТА 9.1. МЕХАНІЗМИ ДИХАЛЬНИХ РУХІВ (СХЕМА ДОНДЕРСА).
ФУНКЦІЯ МИГОТЛИВОГО ЕПІТЕЛІЮ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ

Дихання – це складний рефлекторний акт. У ньому беруть участь легені, верхні дихальні шляхи, діафрагма, м'язи грудної стінки і живота. Регуляція дихання здійснюється за рахунок нервової і гуморальної систем. У дихальних шляхах відбувається нагрівання повітря, яке надходить іззовні, його зволоження і очищення. Внаслідок руху війок миготливого епітелію затримані частинки разом із слизом рухаються в бік зовнішніх дихальних шляхів і виводяться з організму.

Контрольні питання.

1. Чому легені йдуть за рухом грудної стінки?

2. Механізм вдиху і видиху.

3. Які м'язи відносяться до інспіраторів, а які до експіраторів?

4. Особливості будови і функції дихального апарату у птахів.

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 364 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Большинство людей упускают появившуюся возможность, потому что она бывает одета в комбинезон и с виду напоминает работу © Томас Эдисон
==> читать все изречения...

1475 - | 1264 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.