Лекции.Орг


Поиск:
Види поперечних профілів
Поперечним профілем земляного полотна називають його поперечний розріз вертикальною площиною, перпендикулярною до поздовжньої осі колії (рис. 1).

 

Рис.1 Види поперечних профілів

Найбільше застосування на залізницях знайшли профілі у вигляді насипів і виїмок. Інші профілі менш розповсюджені з ряду причин. Нульові місця неминучі в місцях переходу з насипів до виїмок і навпаки. В кінці зими вони інтенсивно заносяться снігом. Тому при інших рівних можливостях при проектуванні залізниць замість нульових місць передбачають насипи висотою не менше 0.6 м але більше середньої товщини снігового покриву в даному районі.

При влаштуванні напівнасипів виникають труднощі з забезпеченням їх стійкості. Побудова напіввиїмок на косогорах зв’язана з труднощами проведення будівельних робіт і забезпеченням стійкості укосів. Крім того вони сильно заносяться снігом. Напівнасипам-напіввиїмкам притаманні і ті і інші недоліки.

Поперечні профілі земляного полотна діляться на типові і індивідуальні, а типові ─ на нормальні і спеціальні. Типові нормальні профілі перевірені багаторічною практикою і застосовуються при спорудженні земляного полотна у звичайних умовах і із звичайних ґрунтів. Типові спеціальні профілі використовують при наявності окремих особливостей, наприклад скельних ґрунтів, боліт і т. д. Типові поперечні профілі застосовуються без додаткових обґрунтувань і розрахунків.

В складних інженерно-геологічних умовах перш за все проводиться ретельне обстеження і вивчення умов будівництва і експлуатації земляного полотна, що проектується. Форми і розміри елементів земляного полотна встановлюються на основі матеріалів обстеження і техніко-економічних розрахунків.

Індивідуальні поперечні профілі земляного полотна проектують в таких випадках:

- при робочих відмітках земляного полотна понад 12 м, а при насипах із слабковивітрюваних порід більше 20 м;

- в районах землетрусів з сейсмічністю 7 балів і більше;

- при спорудженні насипів способом гідромеханізації;

- при зведенні насипів на косогорах крутіше 1:3, а також на ділянках із слабкими і мокрими основами, при проектуванні насипів фільтруючого типу;

- при спорудженні виїмок в перезволожених ґрунтах, на зсувних і нестійких косогорах;

- в зсувних, гірських, карстових, селевих і лавинонебезпечних районах і інших складних умовах.

За числом колій поперечні профілі земляного полотна діляться на одноколійні, двоколійні, триколійні і багатоколійні. Є і інші ознаки класифікації профілів земляного полотна ─ за видом ґрунтів, категорією лінії і т. д.

 

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1590 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если вы думаете, что на что-то способны, вы правы; если думаете, что у вас ничего не получится - вы тоже правы. © Генри Форд
==> читать все изречения...

1166 - | 1207 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.