Задача № 1
У ході розгляду цивільної справи відповідач К. неодноразово висловлював погрози на адресу судді Ж., обвинувачуючи його в необ’єктивності й упередженомуставленні, ображав позивача Г. і свідків, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності. Після оголошення судового рішення, винесеного на користь позивача Г., К. пообіцяв «влаштувати таке, що всім погано стане». Через три місяці суддя Ж. був побитий і перебував на лікуванні протягом двох тижнів. У день побиття був також підпалений будинок, у якому проживав Ж. У ході слідства кримінальної справи було встановлено, що зазначені дії вчинили С., Р. і Т, які не працювали і яким К. сплатив по 100 доларів США кожному.
Кваліфікуйте дії С., Р, Т. і К.
Задача № 2
Слідчий М. розслідував кримінальне провадження, відкрите за фактом крадіжки особистого майна К. Після затримання раніше судимого В. в обмін на обіцянку не притягуватийого, а також його знайомого Б., який теж брав участь у крадіжці, до кримінальної відповідальності слідчий М. поставив йому (В.)у вину ще два епізоди крадіжок особистого майна громадян з їхніх квартир, які залишалися не розкритими.
Кваліфікуйте дії слідчого.
Задача № 3
Суддя районного суду П. на прохання свого двоюрідного брата С. виніс рішення на користь Б., визнавши за останньою право власності на ½ будинку. Після постановлення судового рішенняС. передав П. «подяку» від Б. у виді телевізора вартістю 13800 гривень.
Дайте кримінально-правову оцінку вчиненому.
Задача № 4
Ц., яка ніде не працювала й була без певного місця проживання, у стані алкогольного сп’яніння, задушила свою двомісячну дочку, співмешканець Ц. – громадянин Б. відніс труп дівчинки в лісопосадку й закопав. Через кілька днів після вчиненого Ц. звернулася до дільничного інспектора міліції із заявою про зникнення доньки. За цим фактом було відкрито кримінальне провадження, під час слідства Ц. була викрита у вбивстві своєї доньки.
Кваліфікуйте дії винних осіб.
Задача № 5
Засуджені К., В. і Р., які відбували покарання у виді позбавлення волі, заздалегідь домовившись про спільні дії, напали на контролера, вдарили його заточкою, заподіявши проникаюче поранення грудноїклітки з ушкодженнямлівої легені, а потім, захопивши в заручники медсестру, почали вимагати від адміністрації виправноїустанови свого звільнення, загрожуючи смертю заручниці.
Кваліфікуйте дії К., В. і Р.
Додат ок «Тестові завдання»:
1. За ст. 385 КК (Відмова свідка від давання показань або відмова експерта чи перекладача від виконання покладених на них обов’язків) не підлягають кримінальній відповідальності:
а) особи за відмову давати показання під час провадження дізнання, досудового слідства або в суді щодо себе, а також членів її сім’ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом;
б) особи, які чинним законодавством звільняються від давання показань в якості свідків;
в) усі перераховані вище особи.
2. Кримінальна відповідальність за ст. 396 КК (Приховування злочину) настає у випадку приховування:
а) тяжкого чи особливо тяжкого злочину;
б) будь-якого злочину.
3. Потерпілими від злочину, передбаченого ст. 398 КК (Погроза або насильство щодо захисника чи представника особи), може бути:
а) захисник чи представник особи;
б) захисник чи представник особи та їх близькі родичі.
Казус:
1 листопада 2011 р. громадянин Д. був засуджений до покарання у вигляді 3 років позбавлення волі за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 249 КК України. 10 грудня 2012 р. невідбута частина покарання громадянину Д. була замінена покаранням у вигляді виправних робіт на строк 1 рік 10 місяців і 21 день з відрахуванням у дохід держави 15 % заробітку. 15 грудня 2012 р. громадянин Б. був ознайомлений із порядком відбування покарання у вигляді виправних робіт і днями, коли він зобов’язаний з’являтися до кримінально-виконавчої інспекції.
10 грудня 2012 р. громадянин Б. був прийнятий на роботу на підприємство «Вересень». У період з 1 квітня і до 1 липня 2013 р. він не виходив на роботу без поважних причин, не з’являвся до кримінально-виконавчої інспекції для реєстрації. За прогули працівник Б. був звільнений з підприємства 1 липня 2013 р.
Завдання:Під час учбового судового засідання на занятті мають виступити сторони обвинувачення та захисту, потерпілий, обвинувачений, суддя – надати та обґрунтувати кваліфікацію діяння.
Тема № 20