Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Завдання або кейси для поточного контролю знань і вмінь здобувачів вищої освіти




 

Задача № 1

Пенсіонерка С. звернулася до своїсвоїх дітей та онуків з проханням позбавити її життя, так як вона немічна і їй важко на світі жити. Ті звернулися до знайомої медсестри Л., яка погодилась і ввела в організм С. препарат, що спричинив смерть.

Кваліфікуйте дії Л, дітей та онуків С.

Варіант: Л. погодилася виконати прохання за умови, що вона отримає за це матеріальну компенсацію.

 

Задача № 2

Донька П. розповідала матері К. про законодавчі новели в Західній Європі щодо евтаназії. Разом вирішили відвезти К. до Швеції, де її була надана «допомога» в самогубстві. Підставою були документи про наявність у К. невиліковної хвороби.

Дайте правову оцінку діям П. та К.

Варіант: Після смерті К. з’ясувалося, що документи про стан здоров’я К. були підроблені.

 

Задача №9 3

Т. запросив К. в ліс за грибами. У лісі він убив К., забрав у неї ключі. Сів на автобус і повернувся у місто. Зайшовши в квартиру К., Т. викрав 7 тис. грн. і пляшку коньяку. Ніяких інших цінностей він не знайшов.

Кваліфікуйте дії Т.

Варіант: Т. в лісі отруїв К.., бажаючи заволодіти годинником з позолоченим браслетом, сережками і обручкою К., підсипавши в газований напій отруту.

 

Задача № 114

Т. розізлився на свою сусідку по будинку М. за те, що вона повідомила в міліцію про те, що він займається браконьєрством. Т. вирішив помститися М. З цією метою він увечері взяв мисливську рушницю, підійшов до квартири М. і, помітивши у вікні фігуру людини, зробив постріл. Пізніше з’ясувалося, що Т. вбив сестру М.

Кваліфікуйте дії Т.

Задача № 115

   Як слід кваліфікувати дії особи, яка, застосувавши вогнепальну зброю, умисно позбавила життя потерпілого з мотивів явної неповаги до суспільства, а через деякий час грубо порушила громадський порядок, зірвавши масовий захід?

 

Задача № 116

    А., маючи намір завдати фізичного болю В., завдав останньому удар в грудну клітку, від якого В. упав. Під час падіння В. вдарився головою об край бордюру та від отриманого ушкодження помер через кілька годин.

Яка кримінально-правова оцінка дій А.?

Додатки

Додаток «Тестові завдання»:

 

1. Кримінальний кодекс визначає:

а) вбивство – умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині;

б) вбивство – винне протиправне заподіяння смерті людині;

в) вбивство – заподіяння смерті іншій людині при посяганні на її життя.

 

Яке з наведених положень правильно характеризує положення КК України щодо відповідальності за вбивство через необережність?

а) кваліфікація вбивства через необережність здійснюється залежно від кількості потерпілих від цього злочину;

б) особа, яка в стані сильного душевного хвилювання заподіяла потерпілому смерть через необережність, не підлягає кримінальній відповідальності;

в) умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого заподіяне при перевищенні меж необхідної оборони кваліфікується як вбивство через необережність;

г) у КК не передбачено кваліфікуючих ознак вбивства через необережність.

Вкажіть, як слід кваліфікувати умисне вбивство, вчинене з особливою жорстокістю та способом, небезпечним для життя багатьох осіб при перевищені меж необхідної оборони?

а) як сукупність злочинів: умисне вбивство з особливою жорстокістю (п. 4 ч. 2 ст. 115 КК), умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб (п. 5 ч. 2 ст. 115 КК) та умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони (ст. 118 КК);

б) як умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони (ст. 118 КК);

в) як сукупність злочинів: умисне вбивство з особливою жорстокістю (п. 4 ч. 2 ст. 115 КК) та умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони (ст. 118 КК);

г) як сукупність злочинів: умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб (п. 5 ч. 2 ст. 115 КК) та умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони (ст. 118 КК).

 

Вчинення яких дій з боку потерпілого є обов'язковою ознакою складу злочину, передбаченого ст. 116 Кримінального кодексу України (умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання)?

а) протиправне насильство з боку потерпілого;

б) систематичне знущання, протиправне насильство з боку потерпілого;

в) протизаконне насильство, систематичне знущання або тяжка образа з боку потерпілого;

г) тяжка образа з боку потерпілого.

                                                              

 

 

Казус:

Гр. Р. перебував в стані алкогольного сп’яніння на вул. Дзержинського в с. Рівне Новоукраїнського району. В процесі сварки з потерпілим З., яка переросла в бійку, на ґрунті особистих неприязних відносин підсудний наніс потерпілому кілька ударів ножем, спричинивши ушкодження у вигляді проникаючого ножового поранення грудної клітки справа, ускладненого пневмотораксом, та різані рани лівого стегна.

Гр. Р. пояснив, що він знаходився на вул. Дзержинського в с. Рівне Новоукраїнського району. Там зустрів потерпілого, з яким виникла бійка. В процесі бійки він витяг з кишені складного ножа та кілька разів ударив потерпілого. Умислу на вбивство потерпілого у нього не було і як ударив його в грудну клітку, сказати не може.

Потерпілий З. в судовому засіданні пояснив, що на вул. Дзержинського в с. Рівне Новоукраїнського району він зі свідком О. зустрів Р. та його знайомого. При цьому між Р. та О. виникла бійка, а він втрутився, намагаючись припинити бійку. Після цього у них з підсудним розпочалась бійка, в ході якої останній наніс йому кілька ударів ножем. Як саме йому наносив удар в грудну клітку підсудний, не пам’ятає, тільки відчув біль. Через деякий час бійка припинилась.

Свідок О. в судовому засіданні дав аналогічні пояснення, доповнивши, що не бачив, як підсудний наносив удари ножем і навіть ножа не бачив, оскільки було темно, але почув, як потерпілий крикнув, що у підсудного є ніж.

Органи досудового слідства кваліфікували дії підсудного як замах на умисне вбивство. Але суд з даною кваліфікацією не погодився.

Завдання:Під час учбового судового засідання на занятті мають виступити сторони обвинувачення та захисту, потерпілий, обвинувачений, суддя – надати та обґрунтувати кваліфікацію діяння.

Тема № 3 (Заняття 2)





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2018-10-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 305 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

80% успеха - это появиться в нужном месте в нужное время. © Вуди Аллен
==> читать все изречения...

2294 - | 2147 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.