Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Торгівельні марки, товарні знаки та знаки обслуговування.




Знак для товарів і послуг – це позначення, знак, за яким товари та послуги одних осіб відрізняються від товарів та послуг інших осіб. Такими знаком можуть бути слова, цифри, зображувальні елементи, комбінації кольорів. У Цивільному кодексі України відносно знаку для товарів і послуг вживається термін «торговельна марка».

Термін «торговельна марка» є прямим запозиченням із англійської мови (від англ. терміна ‘trademark’). По суті, термін «знак для товарів і послуг» та «торговельна марка» означають одне і те саме поняття і тому можуть вживатися як синоніми. Слід зауважити, що знак для товарів і послуг є засобом індивідуалізації товарів та учасників господарського обігу й, із законодавчої точки зору, є об’єктом права інтелектуальної власності, зокрема його відносять до інституту засобів індивідуалізації учасників цивільного обігу, товарів і послуг.

Більш узагальненим є поняття «знаки для товарів і послуг», збірне поняття для товарних знаків та знаків обслуговування. Це поняття повністю відповідає міжнародним нормам і Паризькій конвенції про охорону промислової власності від 20 березня 1883 р.

Вимоги до торговельних марок та знаків обслуговування:

· мають бути умовними «іменами», за допомогою яких покупці розрізняють однотипні товари або послуги різних конкурентних виробників;

· мають вимагати мінімуму зусиль під час сприйняття органами чуттів;

· мають виключати можливість сплутування з іншими знаками;

· мають бути придатні до офіційної реєстрації в патентних відомствах тих країн, на ринку яких оперує власник знака;

· мають бути заявлені на реєстрацію до виходу на ринок, щоб потім не вести судові суперечки з тими, хто скористався цим знаком раніше нас,

· мають бути символом якості продукції.

Позначення, які можуть бути знаками для товарів та послуг:

1) за кількістю вимірів: двомірні (пласкі) та тривимірні (об’ємні),

2) за типом впливу на органи чуттів можливих покупців товарів: лише для зору, лише для слуху, лише для дотику, лише для нюху, лише для смаку, для двох і більше органів чуттів,

3) за видами засобів, що використовуються у позначеннях товарів і послуг: іконічні засоби (малюнки), комбінації символів і малюнків, об'ємні вироби (приміром, упаковка), набори звуків, джерела запаху, смакові добавки, відчутні на дотик виступи і/або западини (рельєф), окремі символи (літерні, цифрові) та набори символів (слова, цифри, літерно-цифрові набори).

Позначення, які не можуть бути знаками для товарів та послуг:

· державні герби, прапори та емблеми,

· будь-які офіційні назви держав

· емблеми і будь-які назви міжнародних організацій,

· офіційні контрольні, гарантійні та пробірні клейма і печатки,

· зображення державних нагород та інших відзнак,

· офіційно зареєстровані сертифікаційні знаки,

· частини загальнодоступних творів мистецтва без дозволу власника авторських прав,

· прізвища, імена, псевдоніми та похідні від них, портрети і факсиміле відомих у країні реєстрації осіб без їхньої згоди,

· слова і словосполучення, які в країні реєстрації немилозвучні чи непристойні за змістом.

Товарні знаки і знаки обслуговування є об’єктами інтелектуальної власності підприємства й підлягають захисту. Крім того, імітація відомих торгівельних марок є недобросовісною конкуренцією й теж переслідується по закону.

Діюче законодавство про товарні знаки за своїм змістом відповідає основним вимогам Всесвітньої організації інтелектуальної власності. Його функції полягають не тільки в розрізненні товарів і послуг. Знак для товарів і послуг має значно ширше значення. Позначення певних товарів чи послуг товарним знаком накладає на його власника серйозні зобов’язання, дисциплінує виробника чи особу, що надає послуги.

Жоден підприємець, який зареєстрував знак на своє ім’я, не ризикуватиме своєю діловою репутацією, виробляючи товари чи надаючи послуги нижчої якості порівняно з товарами і послугами своїх конкурентів. В іншому разі йому треба залишати свою підприємницьку діяльність, бо він не витримає конкуренції в умовах ринку.

Споживач дуже швидко розбереться у якості товарів чи послуг, хто їх виробляє чи хто дає послуги. Тому широке впровадження знаків для товарів і послуг — це шлях істотного підвищення якості продукції у найширшому значенні цього слова. Під якістю товарів слід розуміти широкий спектр якісних характеристик товару, позначеного знаком певного виробника: технічний рівень, зовнішній вигляд, якість конструктивного рішення і якість його виготовлення, мала матеріаломісткість і енергоощадливість та багато інших параметрів.

Отже, товарний знак не просто позначення для розрізнення товару одного виробника від однорідного товару іншого. Це один із досить ефективних правових засобів підвищення ефективності технічного рівня самого виробництва, бо без належного технічного рівня виробництва виготовити товар, який би відповідав сучасним вимогам, просто неможливо.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2018-10-15; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 244 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2282 - | 2209 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.